Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Keresztény ember lehet rocker?...

Keresztény ember lehet rocker? Pl. : aki AC/DC-t, Matalicát meg ilyeneket hallgat. Meg persze nem egy bakancsos teletetovált full fekete punkhajú valaki hanem inkább elegáns megjelenésű ember.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik keresztény metál és rock is, de szerintem teljesen külön áll a kettő. Olyan hívővel is beszélgettem már erről, aki imádta marilyn mansont is, pedig aztán egészen a sátánista kategóriába esik már, meg olyanokat énekelget, hogy nem leszek szolgája egy olyan istennek aki nem is létezik és hasonlók:D Szerinte is két külön dolog ez, de biztos van annyira bigott keresztény, aki szerint ez nem fér bele. Én nem vagyok hívő, de szerintem egy tetovált, acélbetétes bakancsos rocker is lehet hívő és az ő hite nem kevesebb, vagy rosszabb attól amilyen zenét hallgat.
2018. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Sőt, akár egy "egy bakancsos teletetovált full fekete punkhajú valaki" is lehet keresztény.
2018. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Bár én nem tudom, kereszténynek számítok-e, mert egy-két dologban sajátos elképzeléseim vannak, de Istenben hiszek. Ehhez képest hallgatok AC/DC-t, Metallicát, de még Mercyful Fate-et is. Utóbbi egy nyíltan sátánista zenekar, a zenéik jók, a szöveggel meg nem kell egyetértenem.
2018. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Lehet.
2018. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"persze nem egy bakancsos teletetovált full fekete punkhajú valaki"

Ahogy írták előttem, egy ilyen ember is lehet keresztény.


"elegáns megjelenésű ember"

Mint ahogyan az öltözet sem utal egyértelműen a zenei beállítottságra.


Egyébként nem keresztény, hanem deista vagyok, de még kisgyerekként (amikor ezt értelemszerűen még nem tudtam), elrángattak hitgyülis nagyszüleim egy istentiszteletükre. Azon az előadáson pontosan arról volt szó, hogy a metálzene az Ördög műve, aki ezt hallgatja, az csak rossz ember lehet és abból a gonoszt ki kell űzni. Tudom, hogy nem éppen a gyüliből kell kiindulni, ha vallásról van szó, csak demonstrálni szerettem volna, hogy bizony vannak olyan egyházak, amelyek nyíltan tiltják bizonyos műfajok hallgatását a hívőknek.

2018. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
78%
Miért ne lehetne. Death metalt hallgatok,pontosabban pogány vallásokról szóló death metalt. Mégis vallásos vagyok. Sőt nem vagyok elegáns megjelenésű ember, tetőtől talpig feketében,viking fonatokkal tengetem minden napjaim,mégsem hívnak ördögűzőt ha belépek a templomba.
2018. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Na fujgěci... nem. A keresztenyek menjenek vissza a templomba orgonat meg zsoltart hallgatni.
2018. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi a gyors váladzokat!!! :)
2018. ápr. 23. 19:51
 9/13 anonim válasza:
77%

Üdv a bandában🙌🙌🙌

(emo keresztény)

2018. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Emóskųrva
2018. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!