Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Keresztény ember lehet rocker?...

Keresztény ember lehet rocker? Pl. : aki AC/DC-t, Matalicát meg ilyeneket hallgat. Meg persze nem egy bakancsos teletetovált full fekete punkhajú valaki hanem inkább elegáns megjelenésű ember.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 19:47
1 2
 11/13 anonim válasza:
A mi településünkön a tiszteletes tankcsapda fan CHILL xdd
2018. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 követ62 ***** válasza:

Nem igazán kéne kereszténynek se popp zenét, se rock zenét hallgatnia.

Szeretnék ajánlani egy kis olvasni valót!

[link]


[link]


Mivel minden ember szabadakarattal rendelkezik, ezért mindenki maga dönt. De, hogy legyen mi mellett dönteni ezért érdemes elolvasni a könyveket. Mert az nem igazán rális döntesi lehetőség, hogy tetszik az adott zene. És nem ismerjük a másik oldal véleményét.

2018. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévhit hogy a rock és a metál sátánista, gonosz. Az ilyet a vallási fanatikusok szokták írni, akik nulla utánjárással szidják a metált. De, ha írsz nekik érveket, hogy miért NEM sátánista a metál, akkor köpni-nyelni nem tudnak. Rengeteg különböző műfaj van, sajátos jellemzőkkel. Vannak nyíltan sátánista bandák, pl. Behemoth. De ez elég ritka. Attól, mert valaminek nehéz hangzása van, plusz elég elvont képi világot tartalmaz, attól még nem lesz sátánista. A művészet ilyen, valamilyen szinten elvont. Vannak olyan bandák, amikről jogosan lehetne ilyet feltételezni, hogy "gonosz" (pl. Mayhem), de ne általánosítsunk már! Én imádom a metál zenét,de a death, vagy a black metált nem igazán kedvelem.Sok bandát hallgatok, olyanokat,olyanokat amiknek egyáltalán nem sátánista, keresztényellenes, vallásellenes dalaik vannak. Szeretem a dalszövegeket tanulmányozni, nem csak első hallásra ítélek meg valamit.

12-es. Miért ne lehetne rock zenét hallgatnia egy kereszténynek? Olvasd már el amiket fent írtam! Pl. a Queen, vagy a Beatles, vagy a Pink Floyd, aztán mitől lenne gonosz, és keresztényekre káros zene? (Most csak random felsoroltam néhány népszerű bandát).

Megnyugtatok mindenkit, szeretem a metált, de nem vagyok sátánista, se gonosz, se démon, se gyilkos, se alkoholista, se igénytelen, se lázadó. (Csak, hogy néhány sztereotípiát említsek.) :D

Aki egy zene miatt lesz gonosz, az meg is érdemli.

2020. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!