Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen kisméretű gitárkombót...

Milyen kisméretű gitárkombót vegyek?

Figyelt kérdés

Költözök, Budapestre, és valószínüleg, hozznám vinném, metrózna, buszozna, tehát olyan kell, ami nem szakítja ki tőböl a vállam, a súlya miatt. :)) Fontos szempont továbbá, hogy legyen elég hangos ahoz, hogy esetenként dob mellett is megállja a helyét. Főként metálkodásra használnám. Hangminőség legyen, a lehető legjobb. Valószínüleg, köttnék rá multi pedált is. Árban kb 150.000 ft-ot szánnék rá. Jó pont, a kombó felé, ha lehet állítani, a teljesítményt, tehát ha kb 50-100 w kombórol beszélünk, otthoni gyakorlásra mondjuk át lehet állítani, 1w-ra. Ez nem szükségszerű, de jó lenne, ha lenne benne.


Ha valami fontos részletet kihagytam, vagy csak egyszerűen értelmezhetetlen amit írok, szóljatok, és javítom. 😅



2018. júl. 5. 07:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Súlyban, kb 15-20 kilót még elfogadok, nagyobb távokra is. (mondjuk biztos mondok pár Mi Atyánkot út közben 😂) De 30-40 kilós szörnyekkel már nem-igen szeretnék harcolni. :))
2018. júl. 5. 07:58
 2/11 Mojjo ***** válasza:

50-100W? Az a szörnyű gyanú kúszik be a fejembe ezen számok láttán, hogy te 150 ezerért tranyós erősítőben gondolkozol. Ennyiért már bőven lehet csövest is nézegetni, és nem csak a nyugati aluljáróban.


Ennyi pénzért abszolút egyértelműen Laney CUB-212R. 15W-os csöves erősítő, azaz hangerőben lazán lehagy egy 50W-os tranzisztorost, de van 1W-os módja is, azaz otthon is lehet vele gyakorolni. Kettő 12 inches hangszóróval, és 17kg összesen.

[link]

és

[link]

2018. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy csinálják ezeket 17 kilósra? Az én hasonló teljesítményű csöves kombóm egy 12-es hangszóróval kb. a duplája. :D
2018. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
@3: Valószínűleg valami antigravitációs-mező generátorral. Másra nem tudok gondolni :D
2018. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kell nekem tranyós, és nem is kell felltétlenül súrolnia, a 150.000-s határt. 😅 De mindenképp szép darab amit küldtél. Utánna nézek még kicsit. Főképp metálkodásra kell ugye,ez azért döntő szempont. :)) De nem vetem meg a lágyabb zenéket sem. 😂


Azért várom még a további opciókat! :))

2018. júl. 5. 22:03
 6/11 A kérdező kommentje:
50-100 wattal, így utólag belegondolva, én sem-igen tudom, hogy mit akartam. Fogjuk rá, hogy reggel volt... 😂 Amúgy, csak az miatt óvakodok kicsit a csöves érősítőktöl, hogy a szállításra mintha kényesebbek lennének, mint a tranyós testvéreik. Persze ez lehet, hogy egyáltalán nem igaz. :))
2018. júl. 5. 22:08
 7/11 Mojjo ***** válasza:

Az 50-100W teljesen rendben van arra a célra, amit írtál, ha tranyós erősítőben gondolkozunk, csak csöves erősítőknél ugye kissé más szemmel kell nézni a teljesítményt - azonos teljesítmény mellett nem gyengén hangosabbak. De nyilván ezzel te is tisztában vagy.


Hát igen, annyi eszem lehetett volna, hogy megkérdezzem, milyen zenére szeretnéd az erősítőt. A Laney, amit mutattam nem épp metálra termett. Klasszik rock talán, metál nem hiszem. Mondjuk megfelelő pedálokkal nyilván lehet ezt orvosolni, és felteszem, ha komolyan gondolod a zenélést, meg metalkodást, akkor vannak is, vagy tervezel beszerezni ilyeneket.


Mindenesetre ha leginkább metál a cél, akkor ennyiért a Laney Tony Iommi kombóját ajánlom. Szintén 15W, szintén visszafogható 1W-ra, szintén 12"-os hangszóró, bár csak egy, és Tony Iommi neve talán elég jól jelzi, hogy mit is lehet várni ettől a kombótól.


[link]


Szerintem nézz utána fórumokon/youtubeon/stb, úgy sejtem, tetszeni fog :)


Sérülékenységről sokat nem tudok mondani, dekázni nem hiszem, hogy jó ötlet lenne vele, de ahhoz amúgy is túl nehéz.

2018. júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen :)) Mikor küldted először, a 212-est, megnéztem, és rögtön utánna ajánlotta, a másodikat amit küldtél. Az elsőböl is ki lehet hozni, jól szóló metálos hangokat, de inkább, brites hangzása van. Ami nem mondon hogy rosz, de nem az én világom. :)) A kis egy hangszórós viszont nagyot szakít. Lehet hogy ő lesz a befutó. 😁 Ha van még esetleg, akármilyen ajánlatod, várom örömmel! Köszönöm amúgy az eddigieket is. :))
2018. júl. 6. 07:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Jajj, amúgy azt elfelejtettem megemlíteni, hogy mélyre hangolt gitárral szoktam játszani. Tudom, hogy normálisan nem kombó illene a mély hangolásokhoz, de egy fej-ládát elég nehézkes lenne, beküldeni a metróba, vagy akár egy zsúfolt buszba/villamosba. :)) De ahogy elnéztem, videókon, a kicsike elég jól megbirkózott, a lehangolt gitárokkal is. :))
2018. júl. 6. 07:35
 10/11 Mojjo ***** válasza:

Talán még a Peavy Bandit 112, amit tudnék így hirtelen fejből mondani. Én magam nem játszom metált, bár az igényesebb fajtát szívesen hallgatom, de a lényeg, hogy hatalmas tapasztalatom, vagy akár érdeklődésem nincs a metálra termett felszerelések felé, de láttam már több fórumon is ezt a Peavey-t metálra ajánlani.


80W, tranyós, szóval pont a tranzisztoros mezőnyben ideális teljesítmény neked, és a hátlapján van egy 25%-50%-100% teljesítménykapcsoló. Csőszimulációs, szerintem hallgasd meg, hogy szól.

2018. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!