Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Budapesten tudnátok ajánlani...

Budapesten tudnátok ajánlani olyan oktatót, aki fingerstyle stílusban megtanítana gitározni teljesen kezdő szintről?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni gitározni újra és ez a stílus az, ami tetszik, viszont oktatóval szeretném elkezdeni, mert több, mint tíz éve nem gitároztam és akkor is csak kezdő szinten voltam.

2018. júl. 28. 21:39
1 2 3
 11/28 Mojjo ***** válasza:
@10: A nothing else matters könnyűnek tűnhet, de nagyon nem az. Szerintem ezt most még hagyd egy jó ideig, nem kezdőknek való dal. Tele van pull-offal, hammer-onnal, slide-al, van benne nyújtás, nem árt ha beleviszünk némi vibratót. Szóval bőven vannak olyan technikák, amiket előtte alaposan be kell gyakorolni, és amiket már nem kezdő korukban szoktak elsajátítani az emberek.
2018. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsodat. :) Youtube-on kerestem úgy, hogy kezdőknek való dalok és ez volt az egyik. Te tudnál esetleg ajánlani tényleg kezdőnek való dalt, amit elkezdhetek, amíg nem találok tanárt?
2018. júl. 29. 00:28
 13/28 Mojjo ***** válasza:

Kezdd először ezzel a nyolc leckével:

[link]

Illetve nézz bele ezekbe a leckékbe:

[link]


Unalmas, de kell egy alapozás.


Utána pedig innen válogathatsz kedvedre:

[link]


Ha kezdőként keresel magadnak dalokat, ez a legjobb oldal, amit ismerek.

2018. júl. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a kedvességed! :)
2018. júl. 29. 01:00
 15/28 Mojjo ***** válasza:
@14: Igazán nincs mit, nagyon szívesen :)
2018. júl. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Waff ***** válasza:

Ó igen Mojjo, emlékszem arra a kis vitánkra, az sem most volt :) így visszatekintve úgy látom mindkettőnknek igaza volt :)

Ezek a linkek tényleg jók alapozásnak, valóban ha az ember keres vagy 3 percet a neten rengeteg hasznos anyagot talál.

Viszont én is ideteszek egy linket, full egyszerű kis modern fingerstyle, még nekem is sikerült megtanulnom (pedig nem vagyok fingerstyle gitáros.....igaz másmilyen gitáros sem :) ), viszont rohadt jól szól.


https://www.youtube.com/watch?v=oe-puUFF9FA

2018. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Mojjo ***** válasza:

@16: Hű, most égni fog a képem, mert tökjó, hogy van egy ilyen csatorna, de sajnos vannak vele bajok és muszáj megemlítenem. Főleg a kérdezőnek mondom, de neked is, Waff, ha esetleg így pengetnél: a jobb kéz ujjainak ezt a pengető technikáját NEHOGY eltanuljátok.


A videón a pali úgy penget, hogy a jobb kéz hüvelykujja van a leghátrébb, és az összes többi ujj előrébb nyúlik, megelőzi azt. Ez egy helytelen technika, aminek jó sok kellemetlen következménye lehet, egyes pengetési technikák beemelését (pl picado, tremolo) a repertoárunkba pedig nagyjából el is lehetetleníti.

Valójában a hüvelykujjunk van legelőrébb, túlnyúlik a többi ujjunkon.


Én is úgy pengett amúgy, mint ez a pali, amíg el nem mentem tanárhoz, akinek egyből keresztbeállt a szeme, hogy mégis mi a fenét csinálok. Amúgy ahogy észrevettem, a legtöbb kezdő így kezd el pengetni, ha magától akar rájönni arra, hogyan is kellene gitározni.


Pont az ilyesmi miatt maximálisan ajánlom, hogy nagyon hamar keressen az ember egy jó (!) tanárt (akik a segovia oldalára fellerülnek, megbízhatóak), nehogy a rossz technikák rögzüljenek be és azokat kelljen utólag javítgatni. Ha pedig youtuberól akarunk tanulni, azok lehetőleg legyenek hivatásos gitárosok, ne ilyen-olyan műkedvelők, mert sajnos, ahogy a mellékelt ábra is mutatja, igencsak gyakran előfordul, hogy ez utóbbiak a helytelen technikát mutogatják és tanítják meg. Ebben élen jár a gitáregyetem, illetve új nevén a gitarozom.com, amit messzire kell kerülni, de más, nem hivatásos netes tanároknál is becsúszhatnak bakik.


Ajánlom ezt a két videót megnézni, bár nem teljesen erről a hibáról szólnak, az egyik bemutatja a helyes kéztartást, a másik meg megemlít több más gyakori pengetési hibát:

- [link]


- [link]


Igen, a klasszikus gitározásnál máshogy tartjuk a gitárt, mint fingerstyle-nál (előbbinél 45-60 fokos szögben felfelé áll a gitár, a jobb lábon a gitár feneke nyugszik, utóbbinál vízszintesen tartjuk és a jobb lábon a gitár két térfelét elválasztó völgy van), de a pengető ujjak tartása és mozgása ugyanaz a kettőnél.

2018. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Waff ***** válasza:
Ja igen, jó hogy említetted ezt az ujjkitámasztós dolgot... Nekem valahogy eleve úgy állt kezemre az egész, hogy nem támasztottam meg a kezem a gitáron a kisujjammal, de valóban gyakori hiba ez. Jóval "korlátoltabb" lesz a kezünk mozgása ha úgy pengetünk...elsőre könnyebbnek tűnik, de később csak hátrány lesz belőle. Szal kösz a kiigazítást.
2018. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Mojjo ***** válasza:

@18: Ööö, nem is említettem ujjkitámasztós dolgot :D

De tényleg az is egy gyakori hiba, bár van aki képes volt legendás karriert építeni (Mark Knopfler) úgy is, hogy támasztja a kisujját, meg van aki képes volt az egyik leghíresebb yt-os fingerstyle gitárossá kinőni magát, pedig támasztja a kisujját (Eddie van der Meer). De ettől függetlenül inkább ne támasszunk és egyből sokat segítünk saját magunknak.


Amit én említettam az a hüvelykujj és a többi pengető ujj viszonya. A pali úgy penget, hogy a hüvelykujja van leghátul, a többi ujj mögött penget el hüvelykkel. Pedig helyesen pont fordítva kéne, a hüvelyk van legelől, a többi ujj pedig a hüvelyk mögött penget elfele.


Ez a helyes:

[link]

meg ez:

[link]


Ez pedig a helytelen:

[link]


És sajnos ez utóbbit láttuk a videón.

2018. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Waff ***** válasza:
Igen, valóban nem említetted konkrétan, de szerintem azért áll úgy a pengető keze (ahogy te is írtad), mert meg van az egész kéz támasztva a kisujjal. De ezt le is tudja mindenki ellenőrizni maga....támaszd meg a kisujjad és egyből így fog állni a kezed mint ahogy a videón a csókának :)
2018. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!