Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Budapesten tudnátok ajánlani...

Budapesten tudnátok ajánlani olyan oktatót, aki fingerstyle stílusban megtanítana gitározni teljesen kezdő szintről?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni gitározni újra és ez a stílus az, ami tetszik, viszont oktatóval szeretném elkezdeni, mert több, mint tíz éve nem gitároztam és akkor is csak kezdő szinten voltam.

2018. júl. 28. 21:39
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Waff, megnéztem a videót, jó lesz arra, hogy ismerkedni tudjak a technikával, de minél előbb keresek egy jó tanárt, az a biztos! :)

Mojjo, megígérem, hogy sosem fogok így pengetni! :D te nem vállalsz amúgy oktatást? :)

2018. júl. 29. 13:24
 22/28 Waff ***** válasza:
Persze kihatással van még a gitár tartása is, hogy hogy esnek a húrok az ujjaidra, avagy az ujjaid a húrokra...
2018. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Mojjo ***** válasza:

@20: Kitámasztottam, de nem úgy áll. Még csak nem is kívánkozik úgy.

Knopfler meg gyakran két ujjal is támaszt, mégis mindig a hüvelykje van elől, ahogy kell:

[link]

2018. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Mojjo ***** válasza:
@21: Megtisztelő a kérdésed, de nem :) Nem tartom magam annyira jónak, hogy oktassak másokat. Mondjuk tudom, hogy vannak, akik oktatnak, pedig (jóval) rosszabbak nálam, lsd gitáregyetem/gitarozom.com, de ez nem változtat a helyzeten, csak azt jelenti, hogy körültekintőnek kell lenni, ha tanárt választunk. A segovia oldalán a legtöbb apróhirdetésben leírják, hogy milyen szakmai végzettségük, meg tapasztalatuk van az ott hirdető tanároknak, meg oda nem is raknak ki olyat, aki kutyaütő lenne, szóval erősen ajánlom, hogy onnan válassz egy szimpatikusat.
2018. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Waff ***** válasza:

Értelek Mojjo, viszont én ha megtámasztom kisujjal a kezem, full előre van a hüvelykujjam.... Lehet ez kéz-alkat kérdése is :)

Persze, ismerem Mark bácsit, viszont kezdőket semmiképp sem buzdítanék olyan kéztartásra, szerintem az emberek többségének az a kevésbé kényelmes.

2018. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Mojjo ***** válasza:

@25:

"viszont én ha megtámasztom kisujjal a kezem, full előre van a hüvelykujjam"


De hát pontosan ez a cél. Annak kell előre lennie.


Hát igen, Knopfler kéztartása elég... egyedi :D

2018. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Waff ***** válasza:
Mármint hogy hátra van :D. A gitár "feneke" felé :)
2018. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Mojjo ***** válasza:
Jahogyja. Oké, így már világos :)
2018. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!