Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ekkora utálat a...

Z$almalé kérdése:

Miért van ekkora utálat a kpop fanok/bandák körül?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársamnak elküldet egy zenét a BTS től és már egyből azzal inditott, hogy ő ezt nem fogja meghallgatni mert a kpop szar. Kérdeztem tőle hogy hallott e már életében kpopot és azt mindt ahogy nem.ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy akkor honnan tudja hogy nem szereti őket? Talán a BTS nem is jön be nekivan még egy csomó banda.. Meg még az is egy érdekes dolog, hogy ha bárki szóba hozza hogy szereti a kpopot akkor mindenki úgy kezeli mint egy szellemi fogyatékost. Miért ilyen zárkózott és előítéletes mindenki ebbrn a témában?

2019. jan. 13. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Mert ez is olyan ostoba tini divat, mint az én koromban az emózás meg a Tokio Hotel.

Amúgy szerintem túlzás utálatnak nevezni, csak sokakat idegesít ez a mánia. Egyébként akkora kulturális különbségek vannak, hogy akár busman törzsi táncosokért is rajonghatnának, szóval sokan nem tudják hova tenni.

2019. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Középiskolás koromban (nem volt az olyan rég, 2017-ben ballgatam) én is így voltam vele. Barátnőmmel sokat olvastuk a Mondo magazint, mindig volt benne egy két kpopos cikk, meg poszter, de én úgy voltam vele, hogy ez engem nem érdekel, ez tök b*z*s, és tök szar. Mondtam ezt úgy, hogy nem hallottam egy számot se, és hangoztattam is, hogy ez egy szar. Aztán hallottam egy két számot a BTS-től és úgy voltam vele, hogy ez tényleg rossz. Egyszerűen intoleráns korszakomat éltem akkor. Most nemrég értem csak meg oda, hogy tulajdonképpen nem is olyan rossz ez az egész, vannak jó bandák és jó számok is, meg a kinézetet is sikerült elfogadnom. Csak hát elsőre sokaknak kultúrsokk az egész, meg a tinik alapból elég intoleránsak és makacsok tudnak lenni. Rájuk kell hagyni. Az viszont, hogy szellemi fogyatékosnak nézik a kpoppereket, azért van, mert vannak olyan kpopperek, akik tényleg úgy viselkednek és sajnos ők elég hangosak. :/
2019. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is hasonlóan kezdtem, először mindig azzal a véleménnyel voltam róluk hogy "fuu húzott szemű hülye kínaiak" de ekkor még nem ismertem se a kpoppot,sem a BTS-t

Aztán a barátnőm változtatta meg véleményem, tulajdonképpen miatta lettem szó szerint Ázsia rabja, először az animét ismertette és szeretette meg velem és ezzel együtt Japánt is,majd 2018 szeptemberében a BTS-től a DNA számot mutatta meg nekem az infi terembe (xD) és innentől kezdve lettem hatalmas BTS fan(ARMY forever 💜) és ezzel együtt nagy kpop iránti rajongó is

Időközben rájöttem régen mekkora buta voltam hogy ilyeneket álítottam az Ázsiai emberekről, és nagyon haragszok a régi énemre azért amiért ennyire utáltam ezt az aranyos,dolgos és összetartó népet

Az ilyen emberekre mint mondtad hogy rögtön rávágják hogy sz*r vagy ott kell hagyni vagy nem kell rá nagy figyelmet tulajdonitani sőt..nem is kell tőle ilyesmit kérdezni mert bisztos hatalmas Busta meg MISSH fan meg tököm tudja ezek a mai felkapta amcsi rapperek meg énekesek őrült rajongója és úgy gondolja csak az ő dalukba van a legtöbb értelem,nem..a kpop dalok is hordoznak magukban fontos mondanivalókat,persze van itt is kivétel ahol csak a szerelemről szól a dal de ha bele kukkantunk egy magyar feliratos BTS számba a fiúk motivációsabbnál motivációsabban kommunikálnak a világgal a dalaikon keresztül:)

2019. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3, hú, akkor te még nálam is mélyebbről indultál. XD


Nekem nem azzal volt bajom, hogy ázsiaiak, én mindig is szerettem őket, vonzódtam az ázsiai kultúrákhoz, néztem doramákat, a barátnőm meg nagy animés. Nekünk az volt a bajunk, hogy a srácokon smink van, és tuti melegek, undorítónak tartottuk a külsejüket, már csak a Mondo magazinban látott képek alapján elítéltük. Azóta viszont megértettem dolgokat, utánaolvastam dolgoknak, és megváltozott a véleményem, és néhány hónap leforgása alatt viszonylag sok dalt megszerettem. Nem vagyok kpopper, de hallgatok kpopot is (viszont a krock mégjobban bejön). A legjobb barátnőm is kezd "megtérni". Rajtakaptam a múltkor, hogy egy olyan koreai számot énekelgetett, amit én mutattam neki. :D Aztán próbált szabadkozni, hogy csak ez az egy tetszik neki, de szerintem az van, hogy szégyelli, hogy korábban miket gondolt az egészről. :D

2019. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

sok az előítélet amit lényegében maguk a kpop srácok csinálnak túl sok smink még rúzs is van rajtuk meg oké hogy izmosak (vagy csak soványak) de akkor is az arcuk olyan mint egy lánynak jó persze nem igy néznének ki valamiért ez lett a trendi ott hogy a srácok lányosan néznek ki max a 26-27 felettiek kezdenek úgymond férfiasodni


de tanuld meg ha srácnak mutatod akkor lányokat kell mutatni ha lánynak akkor meg fiúkat kell mutatni


mellesleg én sem szeretem a bts-t nem a legjobbak az ének terén de viszont jól táncolnak tényleg nagyon jól! mellesleg ha kicsit férfiasabbak lennének sokkal jobban elfogadnák őket (de persze igy is volt nekik amerikai meg európai turnéjuk szóval...)

2019. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert sajnos menő nem szeretni. De nem kell vele foglalkozni, le kell tojni azt ha cikiznek azzal ha szereted a k-popot. És igen, sokan nem is hallottak egy k-pop zenét sem. Ha ők így gondolják hogy menők ettől, akkor egészségére.
2019. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

A BTS igen is jó mind ének és tánc téren, ők rendkívül tehetséges banda,szerintem gyorsan menyj el egy fül orvoshoz ha szerinted nincs hangjuk:)

Látszik hogy nem ismered őket

2019. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 ezt kinek irtad? :D
2019. jan. 19. 08:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem de szerintem te ne akarj ki oktatni a zene terén! :D zene iskolába járok + apám ének tanár mellesleg ha azt hiszed a bts nél nincs jobb (alapból a kpop nem az énekre hangsúlyozza a dolgokat hanem a látványra és a táncra) akkor nagyot tévedsz ott van még az exo + a solo énekesek akik ugyan olyanok mint a bts (na meg a női előadókról se feledkezzünk meg akiket a világ jobban elfogad...) nem beszélve a nyugati énekesekől bandákról
2019. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
De nem kell azért olyat mondani hogy nincs semmi hangjuk,bisztos a kisujjukból szoptak ki ennyi sikert, EXO.. őket is a tánc miatt értékelik,nem mondanám hogy az EXO tagoknak jobb hangjuk lenne mint a BTS-nek,nem mindenki menőségből ARMY,van aki értékeli is azt amit a BTS csinál,meg mi majd tudjuk hogy miért szeretjük őket,ha te meg nem szereted nem muszáj a szubjektív véleményed ország világ előtt kijelenti hogy te mennyire utálod őket,ez már csak a te dolgod hogy mit szeretsz
2019. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!