Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon tetszik...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon tetszik az orvosom, de elérhetetlen?

Figyelt kérdés
Pár hónapja voltunk nála, es egy olyan fél év mulva megyünk vissza. Nagyon jóképű. Van magánrendelése, es jobb híján az ahozz tartozó leírást olvasom el. A képét percekig szoktam nézni. És olyan kedves volt velem... De sajnos házas. Gyermekorvos, 46/f. Én 16 éves lány vagyok.

2019. okt. 2. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 9-es!

Szerintem tévedsz: ha nem a paciense már, akkor nem merül fel etikai probléma.

2019. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
41%

Kedves 11es okoskodó!

Olvasd el "A modern orvosi etika alapjai" tankönyvet (Medicina, 2006), majd vedd fel a kapcsolatot Dr. Kovács Józseffel és oktasd ki, mert a könyvével zagyvaságot oktat minden évben kb 1000 orvostanhallgatónak. Informálódni kellene és tényeket közölni, nem "szerintem" típusú véleményekkel érvelni...!

2019. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Előző!

Ha orvos szeretnél lenni, akkor kérlek, keress egy "hogyan beszéljünk normálisan, nem kioktatóan" tanfolyamot, vagy menj laborosnak esetleg patológusnak, mert a betegek nagyon fogják utálni, ha ilyen hangnemben beszélsz velük, a nővérek meg még jobban.

És ne szólíts fel, hogy oktassam Kovács Józsefet, mert én nem voltam kioktató - te viszont ok nélkül ellenséges.


Arra akkor tudsz példát mondani, hogy valaki ellen is etikai vizsgálatot indítottak egy korábbi paciensével folytatott közelebbi kapcsolat miatt?

2019. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
25%

Kedves ismét okoskodó!


Már rég orvos vagyok és az általad ajánlott "tanfolyam" az Orvosi kommunikáció c. tankönyv jelenti a medikusok számára (ha már ajánlasz valamit utánanézhetnél konkrétan). Iszonyat inforlmálatlan vagy!


1. A laborosnak teljesen más a végzettsége, ők orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus diplomát szereznek.


2. A patológus munkakörével sem vagy tisztában (ami amúgy nem baj, mert laikusként nem is kell tudd, de akkor legalább ne hoznád fel pédaként...). A patológus NEM csak halottakkal foglalkozik!


3. A betegek nagyon is bírnak és a nővérekkel is családias a kapcsolatom. Képzeld a páciensek nem szokták azt mondani, hogy "szerintem tévedsz" mindenféle indoklás, érvelés nélkül. Természetesen szoktam tévedni, mint minden ember és nem derogál beismerni, ha ezt alá is tudják támasztani. Volt már orvos páciensem, aki felvetette, hogy tévedhetek de ALÁTÁMASZTOTTA miért gondjola azt amit. Ezzel ellentétben te nulla energiát fektetve a témába csak leírod a véleményed úgy, hogy utána se nézel a dolgoknak, mitöbb még elvárod, hogy én bizonyítsam az állításomat további információkkal. Felfogod mennyire szánalmas vagy? Szádbarágtam az információ forrását, de te további bizonyítékot vársz el és mindeközben a te részedről az alátámasztás annyiból áll, hogy "Szerintem tévedsz". Ha (ne adja Isten) valaha orvoshoz kerülsz, próbáld ki ezt a jelenetet, mond meg neki, hogy téved úgy, hogy abszolut semmivel nem támasztod alá az álláspontodat és figyeld meg a reakcióját. Ugyanúgy okoskodónak fog tartani, hisz neked nem az a szakmád, nincs tapasztalatod és információd a dologról, ahogy az orvos sem ismeri a te szakmádat és nem kérdőjelez meg általad axiomaként ismert tényekkel kapcsolatban.


4. Dr. Kovács Józsefet akkor se tudnád oktatni ha akarnád, először neked kellene megtanulni utána nénzni a dolgoknak, információt szerezni, feldolgozni és majd csak utána nyilatkozni az adott témáról. A véleményeknek nincs bizonyító értékű alapjuk...


5. Abban igazad van, hogy kioktató hangnemet nyílvánítottam feléd. Ezt bevallom, vannak dolgok amiben fejlődnöm kell. De kérdem én, neked feltűnt, hogy valótlan információt képviselsz és illene tájékozódni a nagy világban mielőtt megalapozatlanul badarságokat írsz?


A továbbiakban nem szeretnék többet konfrontálódni veled. Tájékozottsággal kapcsolatos hozzáállásod alapján nem tud foglalkoztatni a véleményed, amíg egy épkézláb ÉRVET sem tudsz megírni.

2019. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nekem volt egy kapcsolatom ahol 20 év korkülönbség volt a férfi javára.

Nem tartott sokáig. Hatalmas fellángolás volt, majd 2-3 év után amikor kijózanodtam, tisztán láttam a dolgokat, szakítottam vele.

Sztm ez nálad is egy hasonló érzés lehet. Nem kellene, hogy a házassága tönkremenjen emiatt, főleg, h gyerekek is vannak.

Lesz másik. Fiatal vagy! ;)

2019. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!