Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni ebben a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A hugomról lenne szó (17) és a párjáról (20).

Én nem szoktam beleszólni mások szerelmi életébe, de egyre idegtépőbb már ez az egész helyzet és valami úton-módon véget kell ennek vetni vagy változtatni rajta.

Megpróbálom röviden vázolni a helyzetet.

A szüleim elváltak, azóta hárman élünk együtt anyámmal és a hugommal. Ezt a fiut kb.4 hónapja ismerte meg és azóta eléggé felborult a nyugodt családi légkör.

Az elején még úgy semmi problémánk nem volt a fiuval, de elég hamar megváltozott.

Nagyképűsködik, okoskodik, kötekrdik, mindent meg akar magyarázni mindenkinek. Tudja, hogy jelenleg nincs munkám és beképzelt megjegyzést tett arról, hogy ő mennyit keres (hozzátenném, hogy egyáltalán nem kiemelkedő összeget), de ezt olyan flegma stílusban, hogy csak pislogtam. Anyámnak is simán visszaszól, okoskodik stb. Ezeket még úgy le is nyelné az ember, hogy oké kicsit bunkó a figura, de nem ez zavar a legjobban.

Az a legnagyobb problémám ahogy a hugommal viselkedik, állandóan minden apróságba beleköt, csúnyán beszél vele, ilyenek hangzanak el pl.: hülye, majomgyerek, bamba stb. Semmi tisztelet nincs a hangjában, ezeket nem hülyeségből mondja, hanem elég komolyan, pedig a hugom nem érdemelné meg, nálunk ez egyáltalán nem szokás így beszélni a másikkal. A másik dolog a csapkodás amiért eddig nagyon visszafogtam magam, de már nagyon unom. Van amikor megy náluk a hülyéskedés, azzal nem is lenne baj, de elég gyakran odacsap a hugomnak, csipkedi stb. és nem csak ilyen játékos ütések, hanem teljes erőből.

Lehutóbb pl. leültek mellém a szobába, valamin hülyéskedtek és ott mellettem rácsapott egy nagyot a hugom combjára ami elég nagyot csattant, ott nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne verjem orrba, mert legszívesebben azt tettem volna pedig távol állnak tőlem az ilyen dolgok. Ő azt mondta egyszer anyámnak, hogy a hugom ezt élvezi, nem fáj neki, de én látom rajta, hogy nagyon nem.

Kiveszi a kezéből a telefont, nézi az üzeneteit.

Ezek mellett még állandóan sajnáltatja is magát, hogy szegény mennyit dolgozik meg iskolába is kell járnia, mindenki cseszteti...

Eddig nem szóltam bele, mert nem az én dolgom, de már túlmegy egy határon szerintem.

Olyan mintha teljesen elbolondította volna a hugomat, még nem kérdeztem meg tőle, de meg fogom, hogy egyszerűen nem tudom felfogni mit eszik ezen a fiun ennyire, miért ragaszkodik hozzá, ha így viselkedik vele?

Erre egy olyan megjegyzést tett már egyszer, hogy nagyon aranyos tud lenni, meglepetéseket szervez stb.

Nemrég pl. egy romantikus gyertyafényes közös fürdés volt a meglepetés, de elötte ugyan úgy ment ez a csúnya beszéd, kötekedés, csapkodás, meg egyébként is itthon voltam, hát elég kellemetlen volt az, hogy itt ülök ők meg ott vannak a fürdőben és ki tudja mit csinálnak.

Én úgy érzem, hogy nagyon befolyásolja a hugomat.

Nemrég túlestem egy műtéten és annyit kértünk tőlük, hogy egy két hétig amíg nem tudok magamról gondoskodni ne tervezzenek már semmit, hogy a hugom itt legyen ha van valami, erre akkor nagyon megsértődtek, volt is ekkor egy nagyobb fejmosás.


Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit lehetne tenni ebben a helyzetben, de ez így nem mehet tovább. Az is lehet, hogy velem van a hiba és ilyen a szerelem, akkor én kérek elnézést.


Nagyon szépen megköszönöm, ha elolvastad!


Szerintetek mit lehet tenni?

Volt már valakinek hasonló problémája?



2020. okt. 11. 16:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy amikor ezt a témát felhozzuk a hugomnak egyből sírni kezd, hogy ő tudja mi a helyzet, de nem akarja elveszíteni.
2020. okt. 11. 16:29
 2/9 anonim válasza:
100%

El kéne magyaráznod a testvérednek, hogy ez nem egy normális kapcsolat. Szerintem a tesód részben azért van vele mert fél az egyedülléttől.

Meg kell vele értetni, hogy ne pazarolja egy ilyen "pasira" az idejét inkább keressen olyat aki normális. Ennek így nincs értelme.

Vagy ha ennyire nem akarja elhagyni akkor meg kell neki mondani, hogy ne vigye oda a pasiját mert a család nem látja szívesen

2020. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"beképzelt megjegyzést tett arról, hogy ő mennyit keres"

Ez az a fokú unintelligencia, ami már nem vicces, hanem szomorúan szánalmas.

"olyan flegma stílusban, hogy csak pislogtam"

Hát meg kell neki magyarázni, hogy nem otthon van, és hogy Te nem tűröd el Neki ezt a hangnemet, ha nem tetszik, akkor el lehet vitorlázni.

"Anyámnak is simán visszaszól, okoskodik stb."

Ez elsősorban a pali szégyene, de azért tesód is szégyelhetné magát, hogy hagyja megalázni az anyját. Húgodtól lenne illő helyrerázni a csávót.

"Ezeket még úgy le is nyelné az ember"

Nem, ez rohadtul nem az a kategória, amit "még" lenyelünk valakinek.

"kicsit bunkó a figura"

Nem kicist bunkó, hanem nagyon, ráadásul hülye és tiszteletlen is.

"Az a legnagyobb problémám ahogy a hugommal viselkedik, állandóan minden apróságba beleköt, csúnyán beszél vele, ilyenek hangzanak el pl.: hülye, majomgyerek, bamba stb."

Ebbe nem tudsz beleszólni. És ne is haragudj - de ha ezt húgod eltűri neki, akkor tényleg nagyon bamba.

"Erre egy olyan megjegyzést tett már egyszer, hogy nagyon aranyos tud lenni, meglepetéseket szervez stb."

Hát ha nála ez kompenzálja a dolgokat.... bár szerintem ezer olyan fiú akadna, aki tisztességesen, becsülettel bánna vele, de hát ő tudja...

"Nemrég túlestem egy műtéten és annyit kértünk tőlük, hogy egy két hétig amíg nem tudok magamról gondoskodni ne tervezzenek már semmit, hogy a hugom itt legyen ha van valami, erre akkor nagyon megsértődtek, volt is ekkor egy nagyobb fejmosás."

Ha tudnám, hogy barátnőm tesója nem tud rendesen gondoskodni magáról, és szüksége van a testvére segítségére, akkor nem megharagudnék, hanem amiben tudnék, én is segítenék. Legalábbis egy normális, érett férfi valahogy így gondolkodik - feltéve, hogy komolyan is gondolja a barátnőjével a dolgokat.

Mindenképpen tesóddal kell beszélni, de higgadtan, nyugodtan, és nem prédikáló, észosztó stílusban. Őszintén sajnálom a helyzeteteket, remélem megoldódik!

19/F

2020. okt. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a hugommal valaki így bánna, vagy a családunkba beleszólna valaki, akkor szerintem a tesóimmal szétvágtuk volna az első figyelmeztetés után. Nem tudom, hogy fiú, vagy lány vagy, de én nem hagynám. Ha lány vagy akkor neccesebb, de ha fiú vagy akkor meg már rég tarkón b@sztam volna.

Bocsánat az ingerült véleménynyilvánításért csak nagyon felidegelt, hogy van ilyen ember :)

2020. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szóval azt mondod, hogy a húgod tudja... de nem akarja elveszíteni...

Hááát... azt kell mondjam, nagyon a béka feneke alatt lehet az önértékelése. Ha azt hiszi, hogy e hapsi nélkül már Ő igazából semminek érzi magát. Hiszen, ha nem így lenne, akkor NEM FÉLNE elveszíteni egy olyas valakit, aki őt nem becsüli, nem tiszteli, de legjobb esetben is csak egy darab tárgynak, ékszernek, vagy ahogyan mondják... "két lábon járó vaginának" tekinti.

Csak ajánlani tudom (más egyebet nem tehetek) húgod figyelmedbe a következőt:

https://www.youtube.com/watch?v=4iXnfzyLpTw


Az ERŐ legyen Veletek!

2020. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt azóta?
2020. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel
2020. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem a hugommal, hogy vagy változtat a fiu a viselkedésén vagy így vagy úgy, de vége lesz ennek a kapcsolatnak. Az volt a fura, hogy nem tudta megmagyarázni, hogy miért ragaszkodik hozzá ennyire, azt mondta, hogy ő sem érti. Aztán végülis megbeszélték, azóta nem is nagyon mer velünk találkozni a fiu. Egyenlőre anyával azt várjuk, hogy megint úgy viselkedjen és akkor véget vetünk ennek. Jelenleg úgy néz ki, hogy normálisabban viselkedik, de szerintem csak megjátsza magát, nem hiszem, hogy egy hónapnál tovább bírná tartani magát. Neki valószínű az a hülye viselkedés az alaptermészete. Csak inkább várunk még mert nem akarjuk hugomat magunkra haragítani. Én nagyon megutáltam ezt a fiut és nagyon remélem, hogy ennek a kapcsolatnak minnél hamarabb vége lesz, mert kezdünk besokalni kicsit. Furcsán hangzik, de ezt teljes jóindulatból, mert a hugomnak szeretnék jót, nem egy ilyen mérgező kapcsolatot. Szerintem sokkal jobbat érdemelne.
2020. nov. 2. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiúnak ilyen a jelleme.

Kutyából nem lesz szalonna, de ha lesz is, az csak kutyaszalonna lesz...

Beszélj erről még a húgoddal, esetleg mutasd meg neki a válaszainkat, hogy észhez térjen. Ne legyen fülig szerelmes egy bántó személybe, aki csak csicskájának nézi. Ne pazarolja rá a fiatalságát, hiszen úgy sem bírja vele sokáig. Nem elég csak a jó szex...

2020. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!