Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám valakinek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám valakinek növelni az önbizalmát?

Figyelt kérdés
Van egy személy akinek nagyon kevés az önbizalma, sőt egyáltalán nincs is, értéktelennek gondolja magát. Én ezt a személyt szeretem,az életem odaadnám érte és nagyon sokszor dícsérem elmondom neki mennyire fontos és hogy mennyire értékes de ő annyira lebecsüli magát, valami történt vele a múltba (nem tudom mi) és ez miatt ilyen. Soha nem volt senkije eddig és ez miatt is úgy érzi hogy vele van a baj, pedig én itt vagyok neki és mégse kellek. Hogyan tudnék neki segíteni hogy több önbizalma legyen és fogadja el magát úgy ahogy van?

2021. jún. 14. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Sehogy, ezt nem tudod helyette megoldani. Amit írtál, azaz ami történt vele a múltban, azt kell majd neki feldolgoznia az évek során, utána már egészséges lelki állapottal elkezdhet nőni az önbizalma, de ahhoz is munka kell majd.


A te kérdésed inkább az, hogy miért rendeled ennyire alá magad valaki másnak és emeled az egekbe, mintha egy isten lenne.

2021. jún. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lyra_0 válasza:
88%

Én nem tudom, pontosan mi a baja önmagával ennek a személynek, de nagyon együtt tudok érezni vele, nekem sincs valami nagy egóm... A lényeg, hogy lásd a pozitív tulajdonságait, és mondd is neki, hogy ebben és ebben jó, ezt és ezt jól csinálja, stb. Ha már rólad biztosra tudja, hogy értékesnek tartod őt, az már hatalmas segítség. De nagyon fontos, hogy éreztesd ezt vele, hogy fontos számodra.

Az is fontos, hogyha valami elég gáz dolgot csinálna, akkor mondjad neki, hogy többet ne kövesse el ugyanazt a hibát, így egyrészt nem fog kínosan viselkedni, így az emberek sem fogják lenézni, másrészt meg tudni fogja, hogy tényleg őszinte vagy vele :D

2021. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Te kb. sehogy.


Az onbizalomnoveles az csak termeszetes uton tud megvalosulni.


Te hiaba mondod neki mindennap "nagyon okos vagy, nagyon szep vagy, te vagy a legjobb", lehet hogy valamire mesz ezzel, de sokra nem.


Az onbizalomhiany ugy alakul ki, hogy az ember elvar bizonyos dolgokat az elettol viszont nem kapja azt meg, es ha ez eleg sokszor ismetlodik, akkor mar nem fogja az illeto elvarni *annyira* azt a dolgot, sot mar a negativat varja. Ebbol lesz az onbizalomhianyos pesszimista.


Onbizalomnoveles meg pont a forditottja. Meg ugy mindig megvannak az elvarasok, bar ugye mar csak a negativat varja el az illeto, ezert bele sem kezd. De tegyuk fel belekezd, es kellemesen csalodik. Ezt meg kell ismetelni tobbszor es tobbszor, ha lehet egymas utan huzamosabb ideig es mar az elvaras nem pesszimista lesz hanem optimista.

2021. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg anyuci kisfiú a srác, anyuci minden konfliktust megoldást helyette, és ezzel nem az ő önbizalma növekedett, hanem anyukáé? Hát szerintem sehogy nem tudod növelni. Magának kellene felvillanó a konfliktusokat és megoldani, amiből önbizalmat meríthet. Pl kicsit leengedni a tökeit és megszólítani a lányokat, aztán ha összejön, akkor máris lesz egy kis önbizalma.
2021. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

felvillanó= felvállalni


Konfliktus alatt érzelmi konfliktust értek, amikor belülről konfliktus van a gyáva kisgyerek vs tökös férfi énje között.

2021. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy. Ezt neki kell megoldania. Dicsérheted órákon át, ha ő egy szarnak gondolja magát akkor a saját szemében szar is marad.
2021. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a megfelelő önértékelés kisgyerekkorban alapozódik meg. Ha nem alapozódott meg, a környezet nem hat már rá idősebb korban. Csak pszichoterápia tudja ezt ilyenkor megoldani, de ahhoz kell az, hogy az illető is változtatni akarjon a helyzetén.

Viszont ha nincs meg benne a változtatni akarás, akkor könnyen kerülhettek olyan játszmába, hogy te csak töltöd bele a szeretetet, dicséretet, elismerést, ő meg ezt igényli is, de ugyanolyan marad tőle. Ez téged alaposan lemeríthet és nagyon egyenlőtlenné válik a kapcsolatotok, így véget fog érni.

Az tévedés, hogy amiatt érzi magát senkinek, mert még nem kellett senkinek. Ez is a kisgyerekkori traumatizáltság eredménye, hogy ő az, aki valószínűleg lemarja magáról azokat, akik nyitottak lennének felé. Nem tud kötődni, kapcsolatot teremteni.

Azzal tudnád segíteni, a megoldás felé terelni, ha nem akarod helyette megoldani a problémáit, nem tekinted kisgyereknek, akinek fognod kell a kezét. Esetleg elolvassátok a Mérgező szülők c. könyvet, hátha felismeri a saját esetét is benne és meglátja a reményt a változásra.

2021. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!