Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltem leszólítani, mit tegyek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltem leszólítani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában voltam egy születésnapi bulin, és ott megláttam valakit, aki nagyon szimpatikus volt, de nem mertem odamenni hozzá. Igazából nem párkapcsolatot keresek, csak barátkozni szerettem volna/szeretnék vele (úgyhogy lehet, hogy rossz kategóriába tettem a kérdésem, csak mivel tinik vagyunk, gondoltam ide passzol a legjobban). Visszahúzódóbb embernek mondanám magam, inkább csak a távolból néztem, hogy mit csinál. Egy ismerősöm, aki szintén ott volt azt mondta, hogy az illető is nézett engem (furcsa, mert én egyszer se vettem észre hogy nézett volna), de úgy tűnt neki, hogy ő is félénkebb és úgy csinált mint aki nem tudja, hogy mit kezdjen a helyzettel (ezeket az ismerősöm mondta, szóval nem tudom, hogy igaz-e). Lényeg, hogy elszalasztottam a lehetőséget és nem tudom, hogy látom-e még valaha, pedig nagyon szimpatikusnak tűnt, ahogy megfigyeltem eléggé hasonlított rám a viselkedése (és a róla elhangzott pár mondat) alapján. Annyi a különbség, hogy ő fiú és pár évvel idősebb nálam. Ha minden igaz megtaláltam az elérhetőségét, de nem merek ráírni, meg igazából egész idő alatt más társaságokban voltunk, alig volt olyan pillanat, hogy összeakadt a tekintetünk. Szóval félek, hogy furcsa lenne, ha csak úgy ráírnék, mivel gyakorlatilag full idegenek vagyunk egymásnak, és én abban se vagyok biztos, hogy tudná, ki vagyok. A másik dolog, ami hátráltat az az, hogy a szüleim egy nagyon kicsit ismerik a szüleit, tehát ha rosszul sülne el a dolog, akkor elég ciki lenne, és nem tudnám hogy elmagyarázni a szüleimnek, hogy csak barátkozni akartam (sokszor ezzel nyüstölnek, hogy szerintük hamarosan lesz párkapcsolatom és egyből rá is úgy gondoltak, mint potenciális barátra). Szerintetek mit tegyek?

2021. jún. 22. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Irj ra!!Ha nem tudsz mit irni kerdezz valamit a buli kapcsan!Tobb hettel a buli utan tenyleg kicsit fura rairni ezert ne varj sokat szerintem

Ne gondold tul es sok sikert<3

2021. jún. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Jól mondja. Annyit még, hogy cseppet se foglalkozz azzal mit gondolnak mások. Nem sülhet el balul a dolog, ciki sem lesz, csak ha Te annak akarod érezni. Igazából egyedül az számít Te mit akarsz. Ha tudod, hogy barátkozni akarsz csak és tényleg akarod, hát hajrá. Egyvalamit viszont ne feledj: ne legyél zárkózott, legyél nyitottabb, alkalmazkodóbb, mert valjuk be, benne van a pakliban, hogy ez több lesz barátságnál, ha pedig netán több lesz és úgy érzed az jó, akkor nagy baklövés elszalasztani az alkalmat csak azért, mert "csak barátkozni akartál".
2021. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nem annyira az esetem, a személyisége fogott meg, vagyis inkább az, ahogy viselkedett, mondjuk még bármi lehet:)

De ha pl szeretném egyértelművé tenni, hogy csak barátkozni akarok vele, akkor azt hogy közöljem?

2021. jún. 22. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A száddal. Vicc nélkül. Nem jeladó-vevő senki sem, hogy mindig értse a jelzéseket. Ki kell mondani és kész, majd az elmondottaknak megfelelően is viselkedni (ez fontos).

Az semmit sem ér, hogy elmondod, számodra ő csak barát, majd kétértelműen/furán viselkedsz vele. Tortúrának jó, de senki sem tolerálja hosszú távon, ha játszadoznak vele. Gondolom te sem vagy kivétel ez alól.

Az esetedben meg én hagynám egyenlőre ezt a témakört tekintve, hogy még csak most kezdenéd megismerni. Várnék, míg ki nem alakul valamiféle kapcsolat, majd utána döntenék, hogy ez valóban csak barátság akar-e lenni vagy sem, esetleg több.

2021. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se jelentsd ki rogton az elejen hogy csak baratkozni akarsz.Majd irj hogy hogy ment:)
2021. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak amíg nem ismerjük egymást lehet, hogy elutasítana, ha nem tudná, hogy csak barátkozni szeretnék, nem pedig párkapcsolatot vele. Na mindegy, inkább megfogadom a tanácsod, aztán remélem lesz valami:)
2021. jún. 22. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Te magad sem tudod mit akarsz még. Nem is tudhatod hiszen, hiába a nagy elhatározás, bármi történhet. Csak hagyd nyitva azokat az ajtókat és kezdj bele úgy, hogy először megpróbálod megismerni. A többi majd jön magától, eldől hogy barát-e vagy több, esetleg semmi.
2021. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!