Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság miért nincs egyediség...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért nincs egyediség a tini korosztályokban?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt veszem észre, hogy kezd eltűnni az egyediség a korosztályomból. Rengetegen trendeket követnek, stílusok szerint élnek, miközben elfelejtik azt, hogy nem véletlen, hogy mindenki különbözőnek születik. Konkrétan én már az "átlag csaj" kifejezést nem is arra használom, ha egy lány átlagos kinézetű, hanem arra, mikor az adott csaj pont úgy néz ki, mint az összes többi, mert ugyanúgy sminkkel, ugyanazt gondolja és ugyanazt szereti, mint az összes hozzá hasonló.

Szerintem egy dolog van a Földön, ami rendkívül változatos és az a női szépség, de ez is kezd elromlani, mert pl. egy buliban a csajok 80%-át nem lehet megkülönböztetni egymástól, se kinézetre, se viselkedésre.

Srácoknál is hasonló a helyzet, bár őket nem nagyon figyelem.

Ti mit gondoltok erről?



2022. jún. 12. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alapvető emberi tulajdonság, nem csak erre a korosztályra jellemző. Ha megnézed minden korosztályban és társadalmi csoportban ez a jellemző, hogy mennek valaki után vagy egy másik csoport után. És mindig van pár ember, mondjuk olyan 10-30% helytől és kortól függően, aki nem követi a többieket.
2022. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez régen is így volt. A 80-as években a dauerolt haj, a szaszonra vágott fazon, a répanadrág, stb. Egyforma volt minden lány.

Fiúk szintén. Modern talkingos frizura minden fiúnál.

Mindig így volt, és mindig így is lesz.

2022. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 October15 ***** válasza:
85%

Lenne egy kérdésem kérdező: Pontosan milyen viszonyítási alap alapján mondod azt, hogy "manapság" tehát hogy ez egy relatíve új trend? :D Hányszor voltál eddig tini? :D


30 vagyok, akkor is ugyanígy volt divat, dolgok amik népszerűek voltak stb. Áh meg lassacskán történész is leszek, képzeld el 100 meg 500 éve is volt divat meg népszerű elfoglaltságok, ideológiák stb.


Ha az emberek annyira különbözőek lennének akkor gyakorlatilag pl. a pszichológia nem létezne.

2022. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Köszi az általánosítást :v

17 F

2022. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Hogy őszinte legyek, nem is lehet nagyon egyedinek lenni ebben a világban, lásd nekem fiú létemre hosszú hajam van és az értelmiségi rétegtől mindig megkapom, hogy mikor vágatom már le, stb. Ha egy picit is eltérsz a nagytöbbségtől, már kívülállónak tartanak.
2022. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#6 De miért nem lehet egyedinek lenni? Pont azok az emberek tűnnek ki a tömegből, akik mások.
2022. jún. 12. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ez az emberek jellemzője. Pontos magyarázatát ennek nem tudom, de azt gondolom, hogy ez talán ösztönös lehet, és azokból időkből maradhatott meg amikor az emberek még szoros közösségekben, törzsekben éltek.

Ha megnézed ez nagyon igaz: "Pont azok az emberek tűnnek ki a tömegből, akik mások." ÉS mi a más szinonímája? Az egyik az, hogy fura. Sokan nem is mernek kitűnni a tömegből, mert a többség, akire te is mondod, hogy nem egyedi, azok kiközösítenék őket.

2022. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is pont ilyen volt. Most csak annyival másabb, hogy a plasztikai műtétek, a fejlettebb fodrászat és smink miatt mindenki jobban hasonlíthat az ideálhoz.
2022. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7/Kérdező, 6-os vagyok, 8-as válaszát mindenképp olvasd végig. Pont így értettem én is, hogy ha valaki egy picit is kítűnik a tömegből már ki van közösítve és sokan emiatt nem is mernek mások lenni. Én persze megtartom a hosszú hajam, mert alapvetően szeretem, pedig amúgy leakartam vágatni, de már csak azért sem fogom és ha sokszor rosszul is esik az, amit más gondol rólam, annyira nem is érdekel, viszont sajnos egy lelkileg sérülékeny éretlen kamasz, aki még függ a kortársai véleményétől, szinte biztos, hogy nem így fog erről vélekedni.
2022. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TatyóKirály ***** válasza:
51%

Nincs új a nap alatt. Csak azért ne legyen valakinek valamilyen frizurája mert másnak már volt, még ha tetszik is neki? Vagy ruhája? Vagy akármi?


Mi neked az egyedi? Erről mindig eszembe jut, amikor rokkerek sápítoznak, hogy a diszkósok milyen gázok, hogy mind ugyanúgy néznek ki - miközben a rokkerek pont ugyanúgy néznek ki, csak más ruhával (és mielőtt valakinek habzani kezdene a szája, én is rokker vagyok), vagy bármelyik szubkultúra. Ez a divat, és törődj bele, hogy amíg Kína el nem foglalja a világot, addig ez így marad.

2022. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!