Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A tinik miért akarnak vagy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

020310192051759397 kérdése:

A tinik miért akarnak vagy lesznek öngyilkosok egy szakítás miatt? (azért teszem fel a kérdést, mert mindig is érdekelt)

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Egy szakítás mindenképpen fájdalmas, de kamaszként még nincs tisztában az ember az értékeivel, másokra van utalva ebből a szempontból, a visszajelzésekre támaszkodik. Ha a számára legkedvesebb ember utasítja el, akinek a legfontosabb a véleménye, az nem csak azt jelenti neki, hogy a másik azt érzi, számára nem ő az igazi, hanem hogy ő önmagában egy senki. Még azzal együtt is, hogy annyira szerelmes volt, nem elegendő, amit ad, sőt, esetleg kifejezetten rossz ember. Szóval nem csak a kapcsolatot érzi minősítve a szakítástól, hanem az egész lényét, és ezek után úgy gondolja, talán nincs is létjogosultsága.


Egyébként is nehéz elveszíteni valakit, a gyász minden helyzetben nehéz, egy párkapcsolatban pedig mindkét félnek van felelőssége. Az érzés, hogy valamit elszúrt, és emiatt elveszítette a szerelmét, az csupa önváddal jár, és így önagresszióhoz vezet.


Később, ha megtanuljuk magunkról, hogy vannak hibáink, de legalább ugyanannyi szerethető tulajdonságunk, már nem okoz akkora törést, ha véget ér egy kapcsolat. Megfelelő önreflexióval pedig sikerülhet eljutni odáig, hogy tartós kapcsolataink legyenek, mert szembenézünk a gyengeségeinkkel és teszünk ellenük.

2022. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert a felfokozott érzelmi helyzetben a világvégét élik meg.
2022. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem tudják feldolgozni..
2022. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Sokszor ez inkább a már alapból felhalmozódott dolgok miatt van szerintem, és erre jön még rá a szakítás. Legalábbis nálam így jöttek öngyilkossági gondolatok... stresszes voltam a suliban, alig aludtam, ettem, a csaladomban hatalmas problemak voltak, a legjobb baratnom elkezdett hanyagolni, es ebben a helyzetben utasitott el egy srac, akibe nagyon szerelmes voltam... igaz, ez nem valodi szakitas, de ez az osszes egyutt ezt okozta bennem. Értektelennek, jelentektelennek, szerethetetlennek lattam es ereztem magam... aztán jött a barátom, akkor minden jó volt eleinte, aztán ott is jöttek a problémák, és megin, ezúttal még sokkal erősebben jöttek ezek a gondolatok, főleg, hogy féltem, hogy elveszítem őt. Most megint minden rendben van nagyjából, de most is előfordul, hogy van egy nagyobb vita a családban, vagy egy kisebb vita a párommal, és érzem, hogy megint gyűlnek ezek az érzések... aztán mikor béke van, akkor elmúlik. Szóval igazából szerintem, ha van jó része is az ember életének, akkor az öngyilkosságig azért nem jut el, ahogy én se jutottam, de ezt egyedül a barátomnak köszönhetem.
2022. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyeneknél már alapból is mindig van valami lelki gebasz, meg hát nagyon gyerekek még fejben az ilyesmihez, csak nagylányosat/nagyfiúsat akarnak játszani.
2022. szept. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom mennyire kell lelkiszegénynek lenni az ilyesmihez. Sokminden megérint engem is, de az nem egy szakítás vagy valami ilyesmi. Ha nem vársz semmit akkor nem csalódsz. Ha kikosaraznak elmegyek a haverokkal betépni aztán megdugom valamelyik barátnőjét ha hagyja magát. 19/F
2022. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
# hát akkor nagyon szeretheted a barátnőidet..
2022. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor így akarják visszaszerezni a másikat, hogy öngyilkossággal fenyegetőznek.
2022. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Megviseli őket.
2022. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Mert normális esetben ebben a korban ez az embernek a legnagyobb fájdalma, míg gyerekként az hogy nem kapsz meg valami játékot. Nem szabad ezért lenézni, később pedig jönnek a többi dolgok. A be nem fizetett hitelek, szakítás, szülők elvesztése stb.
2022. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!