Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy valaki...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet az, hogy valaki jól néz ki és a személyiségével sincs baj, mégsem vonzódom hozzá?

Figyelt kérdés
Alakul a sráccal valami és mégsem érzem azt, amit szerintem kéne, megmagyarázni viszont nem tudom az okát. Jól néz ki, az átlagosnál szerintem jobban is. Ezt úgy gondolom, hogy objektíven meg lehet állapítani. A viselkedésével sincs baj, mivel kedves, vicces, intelligens és udvarias is. Valamiért mégsem vonz igazán. Nincs meg bennem az az érzés, hogy nagyon várom azt, hogy írjon és izgatottságot sem érzek találkozásnál. Még fizikai vonzalom csak-csak van, mivel tényleg kifejezetten helyes, de valamiért mégsem elég. Ha ilyen történik, legtöbbször konkrétan meg tudom mondani, hogy mi az a dolog a személyiségében, ami a külső vonzalmat felülírta, de ez most nincs így. Mitől lehet ez?

2023. máj. 9. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az ideálod. Nem hiszem, hogy az aki tetszik egy embernek csak azért tetszik, mert nincs benne semmi rossz. Azért tetszik valaki, mert ezt és ezt és ezt szereti benne.
2023. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem őt kerested
2023. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Mert beképzelt vagy
2023. máj. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy belé szerelmes, illetve nem vonzódsz a személyiségéhez.
2023. máj. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem nem logika. Nem olyan, hogy kipipálunk egy listát, hogy ez meg az jó rajta, benne, és akkor szeretni fogom.
2023. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ilyen az élet, sokszor voltam már én is ilyen helyzetben, hogy bárcsak vonzódnék hozzá, bárcsak szeretném, de egyszerűen nem, nem tudsz mást tenni, tovább kell állni minél hamarabb, hogy a másik embert se álltasd.
2023. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Miért kellene megmagyarázni? A vonzalom nem így működik.
2023. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy olyan probléma, amit én is tapasztaltam már.

Véleményem szerint (de az előttem szólók szerint is) ha valakihez vonzódsz, az nem azért van, mert levezettél magadnak egy listát, ami tételeinek ő minden szempontból megfelel.


Igen, amit a "fejeddel tudsz" az körülbelül mérvadó lehet, ha a témát másokkal tárgyalod. De őszintén, a legfurcsább indokok miatt szeretünk bele emberekbe.


Ebben sok faktor szerepet játszik: egyrészt a non-verbális kommunikáció és a hormonok. Mindenkinek van egy természetes illata. Nem a tusfürdője, nem a parfümje, az ő saját illata, amit te nem tudatosan dolgozol fel. Ennek van némi köze az ún. szexuális kisugárzáshoz. Attól, hogy valaki konvencionális (hagyományos) szempontból attraktívnak, szépnek, jóképűnek számít, nem fogsz hozzá automatikusan vonzódni és ugyanez fordítva igaz. Ezt nőként írom, nulla biológiai háttérismerettel, lehetséges, hogy a férfiaknál más a helyzet, nekik talán fontosabb a látvány, erről nem tudok nyilatkozni.


Fontos az emberek kisugárzása. Legalábbis számomra.


TL;DR: Attól, hogy jól néz ki, nem biztos, hogy van kémia köztetek.


De akkor ott a másik oldal sem, hogy lehetséges, valamilyen traumát szenvedtél a múltban, ami miatt a szeretetről, szerelemről alkotott képed megcsorbult és az egészséges kapcsolatok talán unalmasnak tűnhetnek, hiába mondod szóval és tudod az agyaddal, hogy te nyugalomra vágysz. Ezzel sem vagy egyedül, sokan rajtad kívül birkóznak ezzel a problémával.


Nem gondolom, hogy azt kellene tetszésnek, vagy valódi szerelemnek bekategorizálni, amikor görcsben áll a gyomrod minden kimondott szó közben, minden percben, amit vele töltesz, ideges vagy, hülyeségeket mondasz, reggel órákon át készülsz, hogy tetssz neki. Szerintem sokkal egészségesebb, ha a kiszemelted mellett biztonságban érzed magad, nem attól félsz, hogy mit gondol rólad, kinevet, elutasít.


Mindkét oldalt megjártam, ezek a fajta kapcsolatok sok különböző lángon éghetnek és nem kell azonnal máglyának lennie. Azért némi kémia nem árt...


Remélem ezzel segítettem neked néhány új szempontot megvizsgálni, még ha nem is adtam konkrét megoldást a kérdésedre.

2023. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert nincs meg a kémia.
2023. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is van ilyen csaj..szőke, jól néz ki..mégsem érdekel, egyszerűen nincs szexuális kisugárzása..pedig minden testrésze jól néz ki..nálam ez a baj vele.
2023. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!