Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a szerelemnek/p...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a szerelemnek/párkapcsolatoknak?

Figyelt kérdés
Csak rövid ideig tart.A végén a csaj úgyis elhagy,kidob,talál valaki mást.Csak rövid ideig tart.Végül úgyis vége lesz.Az egész szerelmeskedés csak fájdalmat okoz.Csak egy csomó elcseszett idő és pénz,amit értelmesebb dologra is lehetett volna fordítani.Azt az időt már senki nem adhatja vissza,amit valami hülye csajra/fiúra pazaroltál.Az érzelmeknek nincs semmi értelme.Ha valakit szeretsz,olyan mint ha egy kést adnàl a kezébe,amit bárnikor beléd szúrhat.Akinek nincsenek érzései,annak nem tudnak ártani.

2016. júl. 3. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom :/

17F

2016. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

"Akinek nincsenek érzései,"

Te most a hullákra gondolsz igaz?? Érzései még a legelveteműltebb gyilkosoknak is van..

2016. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

45 éves F vagyok, és ennyi idő alatt elég sok lányban / nőbeb csalódtam.


De mind megérte az együtt töltött szép pillanatok emlékéért.

2016. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A szép pillanatok emléke..Igen,emlèkezni lehet rá,de ami kb azt jelenti,hogy olyan után vágyakozni,ami már sosem lehet az enyém.
2016. júl. 3. 12:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog lenne,ha az ember monogánként élne ,mint akár a farkasok , madarak ,rókák etc. Szóval én fejbe is lövöm magam ,aztán újrareinkarnálódom. :3
2016. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerelem és párkapcsolar azért van, kedves mély bánatban és hülyeségben pancsikoló férfiak, mert eredetileg az életed párját keresed, akivel összekötheted az életed. De mivel ez egy keresés, nem mindig találod meg elsőre. Sokan ugyan ma már nem akarnak összeházasodni senkivel, mondván, hogy ők "szabadok akarnak maradni". Azok pont annyit is érnek. De ha összeházasodsz valakivel, és meg bírod tartani életed végéig, akkor annak van értelme. Bár önmagában az érzelmek nem elegek a házassághoz. Akarat kell, nagyon erős, el kell tudni dönteni, hogy "igen, én őt akarom szeretni egy életen át". A szeretet nem egy érzelem. A szeretet egy döntés, hogy elfogadom a másikat a hibáival együtt, és nem érezni kell ezt, hanem tudni.

Mindezek fényében kérem újragondolni ezt a szerelem témát.

15/L

2016. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 October15 ***** válasza:
92%

6.: Akkor javaslom gondolkozz még rajta egy darabig mert ez bizony hemzseg a totális sületlenségektől és a féligazságoktól. :D

A legnagyobb marhaság az az, hogy a szeretet / szerelem egy döntés.. a szeretet és a szerelem között egy különbség van: a szenvedély előbbinek nem része míg utóbbinak igen.

Ez most nem filozofálgatás hanem pszichológia. :) Egy párkapcsolathoz 3 dolog szükségeltetik: intimitás, elkötelezettség, szenvedély. Pl egy barátsághoz intimitás és elkötelezettség szükségeltetik. Előbbi a szerelem érzésével magyarázható utóbbi a szeretetével.

Ez a szeretet=a másik hibáinak elfogadása a világ legnagyobb marhasága. :D Lehet ezzel magadat nyugtatgatni. Ugyanakkor a valóságban nem arról van szó, hogy tolerálod a másik hibáit, van amit nem lehet és nem is kell tolerálni és vannak olyan kisebb nagyobb hibák amiket egy emberben lehet szeretni.

Nem, nem arról szól a párkapcsolat, hogy keresed az igazit szimplán arról, hogy az adott emberrel a fent említett 3 oknál fogva együtt akarsz lenni és nem ennek a végcélja nem feltétlenül az, hogy életed végéig együtt legyetek és pláne nem végcélja a házasság már csak azért sem mert technikailag nem ad hozzá semmi pluszt szimplán egy jogi aktus. Persze érzelmi síkon hozzáadhat a dologhoz, de az ellenpárja nem az, hogy szabad akar lenni. De ha még az is lenne akkor is mi ez a "annyit is ér" egyenlőre mindenki eldöntheti, hogy akar-e házasodni avagy sem nehogy már negatív legyen az hogyha ő úgy dönt, hogy nem akar megházasodni. :D Ahhoz képest, hogy 15 vagy hangyányi magas lóról beszélsz olyanokról amiről a PTK kimondja, hogy garantáltan nem lehet tapasztalatod lásd a házasság. Kérdezd meg mutert és fatert.. a házasság nem ennyiből áll és nem erről szól.


Kérdező: Téged biztos.. nálam még nem jelentkezett ez a probléma. :D Ha egy cuz why not esetet nem számítok akkor a legrövidebb párkapcsolatom is bőven több mint egy évig tartott. Ésszel kell választani fiam.


24F

2016. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Van benne igazság.
2016. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Az ember társas lény. Gondolj bele, mennyire... ijesztő, magányos, unalmas és élhetetlen élet lenne, ha valakit egy napig se szeretnék vagy szerethetne.

Az élet arról (is, többek között) szól, hogy megtaláljuk a párunkat. Ez viszont gyakran azon át vezet, hogy igen, lesz szakítás, sok. Na meg, nem te választod azt, akibe beleszeretsz és igen, hiába próbálsz nem szerelmes lenni, leszel.


Annak ellenére, hogy mellette érvelek, gyakran én is ezen gondolkozom. Egy működő házasság sincs körülöttem, talán csak a nagyszülő korúaknál. Mindenki csal, hazudik, kettős életet él és a többi... De mindig akadhatnak kivételek. Ez ugyan az, mint a kapcsolatoknál: Mindenki azt szeretné, hogy ő legyen a kivétel, ezért próbálkozik. Mert ha nem teszik meg, sosem lesz esély a sikerre.


És ha esetleg megsérülsz, akkor mi van? Tessék felállni és csinálni tovább. Istenem, hiába voltam még szerelmes, szenvedtem 2 évet egy lány mellett, ilyen-olyan okokból, még is voltak sokkal nagyobb problémáim is. Ha valaki a szerelem miatt nyavalyog ennyit, az nekem már kicsit vicces.

2016. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Erről kérdezd meg a hím imádkozó sáskát vagy a tiszavirágokat.
2016. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!