Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Bp-ről kirándul valaki...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Bp-ről kirándul valaki srác egy falura vagy kisvárosba akkor ott bejön a csajoknak úgy hogy odamennek hozzá vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 21:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Hú de bonyolult.


[link]

2016. júl. 24. 10:22
 32/53 A kérdező kommentje:

A legszegényebb 20 európai régió egy része is magyar lengyel bolgár meg román vidék.


[link]

2016. júl. 24. 10:28
 33/53 A kérdező kommentje:

[link]


Vagy itt megnézed a legelső ábrán a gazdasági aktivitási arányt. Milyen érdekes, valahogy Budapest nincsen Európa 20 legszegényebb régiói között! Te most ezen nagyon meg vagy lepődve?

2016. júl. 24. 10:32
 34/53 A kérdező kommentje:
Olyan rengeteg pénz van a mezőgazdaságban, hogy Európa legszegényebb régiói közé tartozik ezeknek a területeknek jelentős része. Aki a piramis csúcsán van abban igen, van pénz, de ez inkább a bankszektorban, a biztosításban, informatikában, stb és nem a mezőgazdaságban.
2016. júl. 24. 10:36
 35/53 A kérdező kommentje:
Illetve egyszerűbben is elmagyarázható, ki keres többet egy átlag földműves vagy egy átlag villamosmérnök? Nyilván ha földbirtokos vagy olajmágnás azok igen, jól keres mind a kettő, de az átlagot kell nézni.
2016. júl. 24. 10:41
 36/53 A kérdező kommentje:
Úgyhogy azt javaslom ne élj ennyire álomvilágban, hogy te főállású kapálásból havi 85 ezer Ft-ért, időnként ezer forintos fűnyírásból, meg háromezer forintos profitú nyúltenyésztésből ennyi mindenhez sokoldalúan értve majd gazdagon fogsz megélni a 90 ezer Ft-oddal, hanem tanulj rendesen, mert ennyit még Budapesten egy boltban is téged kinevetve simán megkeresnek.
2016. júl. 24. 10:46
 37/53 A kérdező kommentje:

Még hozzácsapsz egy ezer forintos melót időnként akkor már sok mindenhez fogsz érteni de nem sokra fogsz menni a 90 ezer Ft-oddal, amikor éppen van munkád.


[link]


Nézd már meg ezt is és ne írj hülyeséget!

2016. júl. 24. 10:51
 38/53 anonim válasza:

Utoljára kifejtem, utána block, mert nagy a szegénység nyaktől fölfelé. Tudod milyen vagy? Egy klasszikus mű jut eszembe, Jókai Mór: Szegény gazdagok.


Furcsa sztereotípiáid vannak. Te most milyen vidékről beszélsz? Mert amiket leírsz nekem úgy tűnik, hogy te valami borsodi 100% cigánylakta faluban jártál, ahol tényleg csak a putri van. Én viszont csak a saját környezetemről tudok beszélni, ez Észak-Pest megye, Nógrád környéke. Az írásaid alapján elég ostobának tűnsz, mert csak ahhoz ragaszkodsz, hogy vidéken nincs pénz, az emberek buták, hülyék, tanulatlanok, nincs munkalehetőség és mindenhol így van. És hiába beszél neked az ember, nem érted, hogy igen, vannak elcigányosodott részek, ahol segélykéből élnek, és vannak olyan falvak, ahol egy darab cigány nincs, így fejlődő településről beszélhetünk, ahol normális, pártfüggetlen vezetés van, és nem a rongyrázás megy. A másik pedig az, hogy butaságokat beszélsz, mert nem nézel utána dolgoknak, amiket már írtunk. Tehát olyan, mint ha a falnak beszélnénk.


Én nem mondanám, hogy a vidéki diplomások mind "felköltöznek" a büdös nagy Pestre. Nincs szükség ennyi diplomásra, szakmát tanulnak, és megélnek belőle olyan színvonalon, ami számukra megfelelő. Tudom, hogy ki fogod forgatni a szavaimat, ezért előre bocsátom, hogy nézz utána mennyit keres egy víz-gáz-központifűtés szerelő. Nekünk új házban anyagok nélkül csak munkadíj és papírmunka volt több, mint 400e Ft. Amit egy hétvégén megkeresett aki készítette. Te keresel a diplomáddal ennyit? Neki abban a hónapban nem is kellene többet dolgozni.


A csajok mégis odajönnek... Ezt hogy gondolod? Mész az utcán és odamennek, vagy mi? Nem az utcán lófrálnak pesti palikra vadászva, én ezt nem is tudom értelmezni.


Nem totál hülyeség az, hogy a fővárosi su*yerák, felfuvalkodott se__fej, mert most éppen te is hozod ezt a lenézős sztereotípiát, ezért írtam, hogy vidéken is van ilyen meggyőződés, aztán te magyarázhatod nekik, hogy te rendes pesti vagy. Az meg, hogy itt beszólnak a polgárőrségnek itt normális. Ismeretlen ember mustrálgatja a helyi fiatal lányokat, még szép, hogy szólnak. Figyelnek egymásra az emberek, míg a fővárosban meztelenül, eszméletlenül fekszik egy fiatal lány a járdán, emberek alig állnak meg. Nagy különbség, itt ez elő nem fordulhatna.


A traktorról ejtsünk már néhány szót. Keress már rá a haverodnál (google), hogy mennyibe kerül egy Volvo traktor. Pofára fogsz esni. Itt van egy 40-es mukinak. De nem kell Volvot venni, nézd meg mennyi egy új MTZ, attól is pofára fogsz esni. Vagy mibe kerül egy kombájn? Van valami halvány kis fogalmad? Míg egy menő autó mondjuk tízmillió, addig egy ilyen járgány több tízmillió, van, ami százmillió felett. Egy kombájn erősen idényjármű, csak aratáskor tudja hasznát venni. Vagyis ezalatt a rövid idő alatt KELL behoznia az árát. Szerinted akkor nincs pénz a vidéken? Na ne butáskodj már. Te meg tudnád venni? Nem kell zsebből kifizetni, hitelre, 30-40 millió önerővel, havi 150.000-es törlesztőrésszel? Erre azért kíváncsi lennék. És nem elég megvenni a járgányt, keresgélj csak még a barátocskádnál mennyi egy szett tárcsa, mennyi egy permetező, mennyi egy vetőgép, egy borona. Nyisd már ki a szemed, ne csak beszélj a vakvilágba. Ha a sok ostoba (pesti?) lányka tudná mennyibe kerül egy traktor, akkor buknának a traktoros fiúkra.


Nem tudom mit értesz az alatt, hogy erősen függ a minőségtől, hogy les*arják a BMW-det. A szomszéddal beszélgettünk erről, hogy mit érdemes venni, ami nagy rakterű, de személyautó, és kibír pár évet amíg építkezünk és mindenféle nehéz, olykor koszos holmit kell hozni-vinni. Ő jó szívvel ajánlotta a saját kombi BMW-jét, de ugyanakkor a világon senki sem nézi le a kombi Mondeonkat. Nem a világ legjobb autója, de kiszolgál, amire kell elég. Itt a többséget nem érdekli mibe került. Akit meg érdekel, ezzel van elfoglalva, az sanszos, hogy nem helyi.


A karrier esetén megint az elcigányosodott falvakról beszélsz? Fentebb már írtam, mennyit keres egy iparos. Hogy van-e munkalehetőség. Nézzük csak a váci kistérséget, a Dunakanyart, hogy emberek hol dolgoznak. Vác: Zollner Electric, egy hegesztő keres 190 nettót+műszakpótlék, cafeteria (kb. 250), igaz, hogy 10 órás a műszakja. De nincs diplomája, fel sem vennék ilyen pozícióba vele. Contitech: egyszerű melós is 200 körül kap, a mérnök ennek dupláját. Mindkettő többezer embert foglalkoztat, talán ha 20% váci, a többi a környékből bejáró. És akkor csak a két nagyfoglalkoztatót említettem. Dunakanyar: keress rá a google-ödben, hogy mennyi a szlovák átlagfizetés. 25-30% átjár dolgozni, ott nyit üzletet, nem véletlenül hívják a párkányi fő utcát "magyar strasszénak". Ja, azt nem mondtam. Én egy "pesti" cégnek dolgozom, olyan szakterületen, amelyet tíz diplomával sem tudsz gyakorlat nélkül hozni, mert sehol sem tanítják. Nem járok be. Itthonról dolgozom. Nem mondom meg mennyit keresek, mert nem erről szól, de hitel nélkül épül a házunk. Egy büdös percet nem utazom. Tehát tessék már felfogni, hogy aki dolgozni akar, az fog is, és nem minden vidék munkanélküli hely.


Nem, nem jobb hely Bp. Tudod miért mondom? Mert én oda születtem, és lehúztam ott 33 évet. Van fogalmam dolgokról. Nem tudnának annyit fizetni, hogy feladjam itt az életem, a házam, a környéket, az egész milliőt valami pesti kerületi házért (nem panel! Nem társasház! HÁZ!), zsebkendőtelekkel.


Honnan vezetted le azt, hogy egy fővárosinak több barátja van, mint egy vidékinek? Erre őszintén kíváncsi lennék. A vidéki fiatalok oda mennek szórakozni, ahol van valami értelmes szórakozási lehetőség. Ne gondold, hogy mondjuk Esztergomból nem mennek Balatonra.


Csótány: Bp. XIII. kerületben volt szerencsénk hozzá. Itt még nem láttam, ellenben van tücsök, van pók, bögöly, (vaddisznó, őz, róka...) miegymás. 80ezer? :) A GYEDem több :D. Iskola: lehet, hogy van cigó, én még nem láttam, azt tudom, hogy a mi településünkön nincs (mert meg kellett volna dolgozni a segélykéért, elmentek Nagybörzsönybe lakni), viszont az iskola tanulóinak erős 10-12%-át Vácról hordják ide naponta suliba. Amíg az egyik gyerekem egy elég jó hírű, újbudai suliba járt, elfogadható tanulmányi átlaga volt. Átkerült ide a helyi suliba, nem győzött pedálozni, hogy utólérje őket a tananyaggal.


Kevés járattal, 2 óra utazás. Hahaha! :) De kis butus vagy te. Férjem Istvántelken dolgozik, beér kocsi+vonattal 35 perc alatt. Te reggel Budáról Pestre nem érsz át ennyi idő alatt. Megint csak a google-t ajánlom. Nem csak Magyarország első vasútvonala volt a "Váczot" Budapesttel összekötő vonal, de ezt villamosították először, és mai napig az ország legforgalmasabb vasútvonala. Óránként 4 vonatpár közlekedik Vác-Budapest Nyugati között. Igen, este is van normális közlekedés, a zónázó vonat kb. 22 perc alatt ér be Nyugatiba. A volán közlekedésről meg annyit, hogy reggel és koradélután van, hogy egymástól nem tudnak beállni a buszok a megállóba. Nézegesd egy kicsit a Nógrád volán menetrendjét, ismerünk pesti embereket, akik Keszegre költöztek ki pestiából, és nem bánták meg. Bár való igaz, hogy itt nálunk talán a 70 feletti korosztálynak nincs már autója, egyébként mindenkinek.


Szerinted nem keres eleget a helyi vállalkozó. Rendben. De akkor mit akarsz te egy ilyen családtól? Miért nem keresgélsz akkor inkább Londonban? Fogd már fel, hogy nem mindenhol a pénz az Isten, nem mindenkit érdekel, hogy te mennyit keresel. Csak a saját példámat tudom mondani. A mi esetünkben én keresek többet, a férjem viszont olyan szakmában dolgozik, amit ma már nem is oktatnak, ő azt szerette volna csinálni egész életében, hát azt csinálja, szereti, nem utálkozva megy dolgozni. Engem meg marhára nem érdekelt, hogy mennyit keres. Őt sem érdekelte mennyit keresek. Mert az álmainkat együtt valósítjuk és valósítottuk meg, és a pénznél sokkal fontosabb, hogy tudunk egymással élni szeretetben.


Mondhattam volna másikat is az autószerelő helyett, van családi vállalkozásban üzemelő asztalos üzem, pékség (a környéket ellátja, nem csak helyieknek termel), sorolhatnám még hosszan, de begyepesedett vagy ahhoz, hogy elfogadd, nem a Rostás családból kell kiindulni a nyóckerből.


Kereshetsz te haver havi 400-at, de attól még kénytelen vagy megvenni-megenni a hipermarket hulladékát, amitől 55 évesen megdöglesz. Én mondjuk többet keresek a te négykilódnál, de nem lesz ez mindig így, csak most kell a pénz a házra. De ha egy százassal kevesebbet keresnék akkor sem innám meg a bolti tejet, nem enném meg a hulladék román lisztből készült teszkós kenyeret, és még sorolhatnám. Nem eladásra tartják a haszonállatok egy részét, hanem saját fogyasztásra. Speciel én nem járok "teszkáóba" tojásért sem, szólok a szomsznak, hogy ha megy az anyósához, akkor 30 kéne. És nem "gazdaságos" fürjtojás méretű. Mézet sem veszek boltban, mert van pár méhész itt. Nem sorolom fel mindet, mert úgysem érted, de kifejtettem mi a különbség.


Ki menekül el a faluból? Ja, a cigányok elől? Azt meg tudom érteni. Nálunk inkább betelepülés van, volt néhány hasonló felfogású is, mint te, az egyik ideépített egy szálloda méretű házat, a nagy arca miatt nem fogadták be, egy kivagyi se__fej volt. Elköltözött, a ház meg eladó, de a kutyának nem kell ekkora szar. :D Csak egy példa, férjem szülőfaluja, Dunakanyar, pazar dunai panoráma. Pár évvel ezelőtt egy ház párezer nm-es telekkel megvehető volt 5 millióért. Most 20 millió alatt kis telket sem kapsz, mert a sok büdöslábú pesti odaköltözött, és felnyomta az árakat a kereslet. No vajon ez miért lehet, talán nem is olyan jó nektek ott Pesten? Röhejesek vagytok! Vágyjátok a zöldet, a csendet, de a pesti házatok árából már csak egyre távolabb tudtok házat venni, mert alig ér valamit ott egy ingatlan, miközben már Pesttől 60-70 km-re is dörzsölik a tenyerüket, hogy mi pénzt fog lehúzni egy átlag kádárkockáért egy pestiről. Dunakeszi, Göd, Fót megtelt! Haha! Mennek már Nógrádra, Nógrádsápra, Püspökhatvanba is, csak családi ház legyen, és utazik vissza napi 3 órát a pesti munkahelyére. Röhejes!


Végezetül adok egy tanácsot, ha tanulni akarsz a saját károdon. Kirándulj vidékre. Menj el Fertőrákosra, Fertőhomokra, Fertőszentmiklósra. Mindegyik igen szép hely, nézd meg Hegykőt, tele van a strand jobbnál jobb csajokkal. Menőzz azzal, hogy te pesti vagy, mondd meg mennyit keresel, menőzz az autóddal. Ki fognak röhögni. Csak úgy mondom, hogy unokaöcsém asztalosnak tanult (nincs diploma), a nagybátyja vitte nyári munkára valahová Burgenlandba inasnak. Többet keresett 6 órában, mint egy átlag könyvelő.


Meséltem a férjemnek, hogy milyen ostobaságokat hordtál itt össze. Lányunk van. És még ismerünk pár ilyen "vidéki" lányos apát. Az ő hozzászólása: ha egy ilyen patkány felfogású, begyepesedett kis műbúza (nem én mondtam, ő) közelítene a lányához, netán udvarolni akarna neki és ilyen stílusa lenne, akkor nem biztos hogy túlélné a dolgot. Haha! Na ez a nem mindegy, itt nem olyan az élet mint a főfaluban. Itt nem rohannak az emberek mindig, van idő a gyerekekre, van idejük az embereknek egymásra. És itt ezért a stílusért nem lennél népszerű a helyi lányos apukák körében. Szerintem csak egyszer tennéd be a lábadat egy normális faluba. Amúgy ha az olyan falvakban akarsz ismerkedni, amiket te összehordtál egy faluról, akkor menj csak nyugodtan, akik segélyből élnek, vagy alig keresnek 100 körül, azok biztos örülni fognak neked, nyakadba ugranak. Feltéve, hogy nem számít ha kicsit bokszos a csaj. Ha te magad is kreol vagy, akkor meg hol a probléma? Részemről téma lezárva, kívánok neked valami szép, villogásra alkalmas vidéki lánykát, aki garantáltan csak a pénzedért szeret, s mivel ilyen helyről jött amiket te összehordtál, így a te pénzeden fog élősködni, mert a színvonalad kell, de ő akkor sem fog többet keresni, mert annyi ésszel nehéz. :) További minden jót!

2016. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

Veled is jó vitázni, óriási hülyeséget írsz és amikor linkel valaki egy tényt ami ennek ellentmond, akkor riadtan elmenekülsz.


[link]


Süt a butaság, hogyha ismersz 5 gazdag embert vidéken, 20-at vagy 50-et, akkor is jobban keresnek a Budapestiek átlagban, meg akkor is hogyha ismersz 5 munkanélkülit, vagy 20-at vagy 50-et. Azt hiszed hogy körülötted forog a világ? Hogy nem laknak emberek máshol is vidéken? És még te hívod sötétnek az embereket! :D

2016. júl. 24. 11:16
 40/53 A kérdező kommentje:

"Kereshetsz te haver havi 400-at, de attól még kénytelen vagy megvenni-megenni a hipermarket hulladékát"


Ez is oltári nagy butaság, ott is vannak biotermékek másrészt annak hogy mennyit keresek semmi köze ahhoz hogy hol vásárolok, kimehetek a piacra vagy akárhova.


De te ezt nem érted, meg hogy a Budapestiek átlagban akkor is többet keresnek, mint a vidékiek hogyha te meg a szomszédod kirívó esetként havi négymilliót keresel. Mondtam hogy tanulj rendesen és akkor nem írsz ekkora butaságokat. Iratkozz be valamilyen esti iskolába.

2016. júl. 24. 11:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!