Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha egy 12 éves lány...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha egy 12 éves lány együtt jár egy 14 éves fiúval?

Figyelt kérdés
nagyon jól meg vagyunk együtt. picit messze lakunk egymástól de nagyon szeretjük egymást, de anyum nem nagyon egyezik bele ebbe. ölelés, puszi, kézen fogva járás semmi több. szerintem a kapcsolatunk normális úton jár és jó így az egész. ti mit gondoltok?

2016. aug. 29. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi idősen többre nincs is szükség, a korkülönbséggel meg a világon semmi baj nincs, legyetek csak együtt, töltsetek együtt sok időt, szórakozzatok, a többi jöhet később.

2 év az semmi, bár azért annyit megjegyeznék hogy elég fiatalok vagytok.

2016. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem normális ilyen fiatal gyerekektől.
2016. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan azt amit te.

Én is így kezdtem és egyáltalán nem bántam meg.

20F

2016. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
70%
Sztem okézs a dolog, 2 év nem nagy korkülönbség.
2016. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorúak között teljesen normális akár 4 év eltérés is (bár az már határeset, tehát 3 évnél nagyobb korkülönbség ekkor még nem ajánlott, a ti esetetek tehát rendben ennyiből is), a csókolózást is megengedhetitek magatoknak, semmi rossz nincs abban, sőt... Öröm és tapasztalatszerzés.


A szex meg ráér 16 éves kortól, amennyiben mindkét fél legalább 16 éves.


Pszichológiai szempontból és a törvénykezés szempontjából is helyén való, melyekről írsz és amelyekkel kiegészítettem.


A kölcsönös jó szándék meg evidens, magától értetődő kell legyen ahhoz, h elfogadható legyen, tehát hajrá, legyetek/maradjatok boldogok! :)


Egy pedagógus

2016. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen normalis
2016. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális, csak az a baj hogy a fiatalok még nagyon komolytalanak, mivel te 12 éves vagy, ő meg 14, nyilván a srác lesz érettebb nálad, tehát az a lényeg hogy ne vidd nála nagyobb túlzásba a hülyéskedést. :D
2016. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
17/F Előző kommentelő vok, mellesleg egy pedagógus ne beszéljen már egy 12 éves gyereknek a csókolózásról meg a szexről mert még én is zavarba jövök ettől a témától, nem hogy még ő. :D Még ha jót is akartál tenni ezzel... Amúgy meg igaza van, teljesen megengedett, és ha a társadalomnak nem tetszik amit csináltok, ne is figyeljetek rá, inkább legyetek boldogak mert az életben nem mindenkinek kopogtathat az ajtaján a szerelem, becsüld meg azt ami van mert még sok mindent tartogathat a jövő. :)
2016. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"17/F Előző kommentelő vok, mellesleg egy pedagógus ne beszéljen már egy 12 éves gyereknek a csókolózásról meg a szexről mert még én is zavarba jövök ettől a témától, nem hogy még ő. :D Még ha jót is akartál tenni ezzel... Amúgy meg igaza van,"


A magyar kultúra meglehetősen prűd, és ez nem harmonikus érzelem, ráadásul számos negatív következménye van direkt módon , és közvetetten is.


Muszáj beszélni a szexről és nem 12 éveseknek csupán, hanem már MAGZATI KORTÓL. Ami azt jelenti, h az állapotos nő is jó, ha érzelmi kontaktusban van a méhében levő magzatával, beszél hozzá, egyfelől érzelmi kötődés kialakítása okán, másfelől hogy pozitív érzelmek érjék a magzatot, valamint intellektuális okokból is, mivel már magzati kortól tanuljuk a beszédet, ösztönösen.


Tehát az anya beszélgethet a magzatával is már.


És onnantól, hogy beszélget vele, fontos a szexualitásról is, a saját életkorának megfelelően, mert az élet egyik legfontosabb velejárója a szexualitás. Magzati korban, és csecsemőnek -többek között- az ő neméről beszélhet a szülő a gyermekélnek. Óvodás korban meg a gyermekek szexuális kíváncsisága a kamaszkorival vetekszik - persze a maguk módján, ami természetes.


A szexualitás az egyik legtermészetesebb dolog a világon, szomorú, h ebben az országban prűd hozzáállás jellemzi, többségében.


Az erről való tudás egyfelől azért is nagyon fontos már pici kortól, mert ha a saját életkorának megfelelő infóval nem rendelkezik a szexualitásról a gyermek, akkor az infóhiány mértéke szerinti fokban kiszolgáltatott ilyen téren, így például a sajnos nagyon is gyakori szexuális molesztálás áldozatává esélyesebben válnak (világszerte 15-20%-a a gyermekeknek valamilyen fokban átesik ezen sajnos).


(Sajnos a molesztálásról mint szintén fontos témáról se sok szó esik, se annak gyakoriságáról).


A nemi felvilágosítás gyakoribb és hatékonyabb alkalmazásával lényegesen lehetne csökkenteni ezt a negatívtendenciát.


Tehát a megelőzés okán szintén fontos téma a nemiség.


Nem beszélve kamaszkorban a fogamzásgátlás és a nemi úton terjedő fertőzések védelméről - vajon hogyan lehetnek a kamaszok felkészültek erre, ha nem beszélnénk eleget, és kellő hatékonysággal erről...?


És ha még a pedagógusok se beszélnének az iskolásokkal (eleve minden gyermekkorosztállyal) a szexről, akkor ebben a prűd országban mégis ki?? A szülők? Sajnos még mindig prűd a legtöbb mai szülő is, főleg az idősebb generáció...


(Japánról példát vehetnénk, világelsők a nemi felvilágosítás terén, a hatékony és nyílt jellegű módszerek miatt, mely ugyanakkor szintén magában foglalja a tapintatot és tiszteletet.)


Az előző, 17 éves hozzászóló úgy tesz, mintha nem hallott volna még nemi felvilágosításról, még iskolában sem. Ez komoly tévhiteket szült benne, de erről nem ő tehet, hanem ez a társadalom.

2016. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! En nem sokara leszek 14. Szerintem egy picit bizzar egy hatodikost egy nyolcadikkassal látni, mert ez pont az a kor amikor ez furcsa. 6.-7. kozt van egy tenyleh nagy szakadek. Ha te vagy a fiu, es ezt okenak erzed akkor nem szoltam, erettsehtol is fugg. De a legtobb 14 eves fiu is bizarrnak tartana egy ilyen kapcsolatot. Jo par fiu baratomat megkerdeztem, es szerintuk is.(ugy lyukadtam ki ennel a kerdesnel hogy korulottem egy ilyen zajlik.) De tenyleg, csak rajtatok all, ha te egy nalad ket evvel kisebbet szereznel magad melle es erettnek talalod akkor csinaljatok...
2017. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!