Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj a roma származású...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj a roma származású emberekkel?

Figyelt kérdés
Mi előtt megkérdezné valaki igen én is az vagyok. Szóval mi a baj a roma származású emberekkel. Több alkalommal kapok-e miatt vissza utasítást a lányoktól. " A szüleim nem örülnének ha egy cigány fiúval járnak."Könyörgöm iskolába járok egyszere.Nem lopok csalók művelt embernek tartom magam.Nem élek rosszul jó körülmények között. Miért kell általánosítani?

2017. máj. 7. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Olvasd újra az írásodat. Sok helyen hibás, értelmetlen.

A kérdésedre válaszolva: a többség viselkedési formálya miatt előítéletesek az emberek.

2017. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a többség úgy van ezzel, hogy jobb félni, mint megijedni. Inkább nem kockáztat, mintsem nagyon pórul járjon. Rossz példa pedig van elég.
2017. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nincsen baj a cigányokkal. Legalább is az első párbeszédig. Az első mondatából leszűröm milyen a személyisége.

Nekem csak a tanulatlan, ostoba és agresszív cigányokkal van csak problémám.


Jelenleg is ismerek egy-két olyan roma lányt akivel szívesen összejönnék. Viszont ők tanultak, főiskolások, dolgoznak tisztességes munkahelyen, magyarok közt nevelkedtek és képesek beilleszkedni. Tényleg olyanok mint egy normális magyar lány, csak annyi hogy ő barna.


Szóval nem feltétlen a származásod miatt kapsz visszautasításokat. Lehet a viselkedésed/kinézeted arra utal, hogy tényleg jobb félni mint megijedni, ahogy előttem is mondták.

2017. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon kevés a romák között azoknak a száma, akik hajlandóak szakítani a "szokásaikkal". És nem is nagyon törekednek arra, hogy ne nézzék le őket.

Viszont aki megdolgozik érte, hogy a többségi társadalomba beilleszkedjen, azt támogatni és elismerni kell.

2017. máj. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

csalnak, lopnak, hazudnak


Tisztelet a kivételnek!

2017. máj. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nézem, hogy valaki mit miért cselekszik, tehát csakis az értékrendet. Hogyha cigány származású emberről beszélünk, akkor nem a műveltséggel, a pénzzel, a származással van a gond. Hanem az a gond, hogy a személyes tapasztalatom sajnos az, hogy a cigány származású embereknek a többi emberrel való viselkedése katasztrófa. Miért van az, hogy eddig 10 emberből, aki fizikailag bántalmazott 9 cigány származású volt? Miért van az, hogy 50 kötekedő emberből 45 ember cigány származású volt? Vannak kivételek, de sajnos erős alapja van az általánosításnak és az nem a rasszizmusnak, vagy a médiának tudható be.
2017. máj. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Most te fiu vagy vagy lány :?
2017. máj. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
7. A magyar is ezt teszi csak nagyobb tételben xD
2017. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok 95%-a ingyenélő, rossz ember. És ez rányomja a bélyegét a maradék 5%-ra is, akiknek biztos nehéz emiatt. Ők a tisztelt kivétel.

Általánosba csak olyan cigányokkal találkoztam, akiket remélem sohatöbbé nem látok újra. Egyik elsőben megbukott, a másik nyolcadikban terhes, a másik veri az osztálytársait. És még az ő szüleik jönnek panaszkodni. Magyarok között is vannak persze ilyeneke, de el kell ismerni, hogy cigányok közt mégiscsak több az ilyen.

A másik, ha te rendben is vagy, a családodról ez nem feltétlenül mondható el. Nekem mondták már, hogy "fogjad be #&@#^°, vagy hívom a Ricardot, meg az Armandót!" Szóval én, és a környezetem is ezért távolságtartó.

(Csak érdekel, a te műveltséged miből áll? Mert nem az írásodból, az fix.)

2017. máj. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnos sokmindenkinek baj, igen. De az előítéletesség továbbra is helytelen. Egy embert, akármilyen legyen is a kinézete/bőrszíne, mindig a tettei alapján kell megítélni. Aki nem így tesz és nem is próbálkozik az bizony rasszista.
2017. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!