Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy kövér...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egy kövér lánynak/fiúnak nem szabad megjegyzést tenni a testalkatára, mert akkor érzéketlen leszel (ez eddig oké), ám a soványakat és főleg a fiúkat nyugodtan lehet sértegetni?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy valaki kövérezik, egyből jön a közfelháborodás, ám ha valaki olyat ír pl. egy sovány fiúnak, hogy "elfúj a szél", vagy "a barátnőd fog téged megvédeni", azzal a legtöbb ember szerint semmi baj nincs. Mi ez a kettős mérce?


Pl. olvastam ezt a kérdést, hát jönnek rendesen a megjegyzések a srác súlyára:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcs..



2017. aug. 11. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
A kövéreknél is ugyanúgy írják, hogy leadhatna pár kilót, szóval nem értem a kérdést. Ki háborodik fel? A kövérek is annyit tesznek, hogy kiírnak egy ugyanilyen kérdést csak fordított helyzetből. Kivéve persze a feministák, de emberekről volt szó, nem róluk.
2017. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, azt talán írják, hogy leadhatna pár kilót, de i!yen jellegű beszólásokat, mint a soványaknak a "barátnőd fog megvédeni" senki nem mond nekik, hogy ne sértse meg őket. A soványakat viszont nyugodtan lehet sértegetni. :D
2017. aug. 11. 15:49
 3/9 A kérdező kommentje:
*ilyen
2017. aug. 11. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
A példa kérdésnél adtam választ. A témához kapcsolódott a srác testalkata. Ha kövér lett volna a srác, akkor azt is szóvá tettem volna.
2017. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom, de gebe ismerőseim, szó szerint bordájuk kilátszott mindig ledagiztak, haverom apja meg mindig etetni akart mert jaj de vékony vagyok :'DD
2017. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Sohasem mondanék olyat, hogy "a barátnőd fog megvédeni". Legfeljebb azt, hogy ha a melledet szappanozod, a hátad habzik... :-))

(Bocs, nem tudtam kihagyni.)

2017. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4: Oké, azzal, hogy "a srác is vékony, úgyhogy nem vagy túl vékony hozzá képest" nincs baj.

De az ilyen "a barátnőd fog megvédeni"-féle beszólások csak arra vannak, hogy megalázzák a vékonysága miatt.

2017. aug. 11. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt vettem észre, hogy ha valaki egy lány súlyára (legyen sovány, vagy túlsúlyos) tesz megjegyzést, akkor mindenki felháborodik, hogy "szegény lány, ez egy életre megmarad benne", de ha egy srácra tesznek iylen típusú megjegyzést, akkor nem történik semmi, sőt ha emiatt a srác elkezd sírni, akkor mindenki cikizi, viszont ha egy lány sír, akkor mekkora görény aki a megjegyzést tette
2017. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a sok hülyét, aki a srác alkatát szidta. Egyáltalán nem tűnik vészesnek számomra.

Van kalap-nincs kalap.

Én nagyobb darab vagyok ( [link] endomorf testalkat, kb. 5-10 kiló felesleggel.... Ez is, valakinek bejön, valakinek nem. És pl hiába kondiztam egy kis ideig (1 év, de sok hatása nem volt), edzegettem otthon, hiába kellett verekednem sokat anno, ha most nyáron munka után már semmi erőm meg kedvem sincs edzegetni, ezért kicsikét legyengültem, sok kaja mellett is valamennyit fogytam.... (árufeltöltőként, meg a reptéren dolgozom, diákmunka)

Amúgy amit az egyik válaszoló leírt, én is tapasztaltam... Sok lányt még 10-20 kiló felesleggel is szépnek tartanak (lehetnek azok, nem vitás), meg "macis alkat", míg ha fiúknak van kb. 10 kiló feleslegük, akkor ők elhízottak, disznók, fánkzabálók stb. A lányok-fiúk nevében itt üzenem az összes embernek, aki ezeket az embereket szidja, hogy ez nem vmi átok, ami miatt ki kell nézni az embert. Nekem sem jó pl. az, hogy nyáron a lábamon a bőr mindig kidörzsölődik, mert vastag a lábam... Fogyhatok akármennyit, akkor is ilyen lesz.

De a vékonyság is... Én sosem vetem meg, aki vékony, vagy kövér. Max nem tetszik. De nem teszek róla említést.

A linkelt kérdésnél a válaszadók sima gyökerek. :P

17f

2017. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!