Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomat szeretném rávenni a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátomat szeretném rávenni a tanulásra, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Sokmindent próbáltam már, hogy tanuljon és szívesen segítenék is neki, de egyszerűen nem érdekli. Félek, hogyha sokat piszkálom ezzel ki fog borulni. Mivel most érettségizik fontos lenne, hogy nekiálljon. Amugy nem hülye gyerek, csak lusta, ami nem segiti előrébb. Valami tipp, hogy hogyan vehetném rá? Tudom, hogy ezt neki kell eldöntenie magában, de félek, hogy késöbb meg fogja bánni.
2017. szept. 6. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem üljetek le, és kedvesen mondd el neki mit gondolsz.

én is hasonló helyzetben vagyok egyébként, én egyszerűen csak annyit mondok a barátomnak, hogy "figyelj, neked is fontos hogy jó jegyeid legyenek, ha kell segítek, meg majd tanulunk együtt." esetleg "tudom, hogy nem vagy hülye, simán lehetnél bármiből négyes (ötös) ha odafigyelnél a tanulásra"

nem tudom mennyire megyek az agyára ezzel, mindenesetre szerintem jó hatással vagyok rá. szóval csak hajrá, remélem sikerül, és bár még rendesen odébb van, de érettségiző sorstársamnak meg nagy kalappal! :D (a sorstársat úgy értem, hogy én is idén érettségizek)

2017. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden ember saját sorsának a kovácsa. Az, hogy te akarod, hogy tanuljon az kevés, neki kell akarnia.
2017. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!