Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi önbizalomhiány...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi önbizalomhiányos ember?

Figyelt kérdés
A kérdés annyi lenne, hogy miért van ennyi elkeseredett, önbizalomhiányos ember, aki feljön és ír egy kérdést arról, hogy miért nem tud csajozni/fiuzni (inkább a csajozás). Itt mindenki a Nagy Őt keresi a másikban és ezért nem találja meg? Most értem, hogy a mindig a "tökéletes", "legszebb",a kiválaszott kell. Rengeteg olyan alkalmazás van, ami kifejezetten próbál segíteni, hogy mindenféle képpen egy normális párkapcsolatot tudjon létesíteni (baddo, tinder, elit társ stb.). Valaki segítene, hogy kicsit felvilágosúltabb legyek e téren? :/

2018. júl. 5. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én szerintem, nagyrészt azért, amit leírtál, hogy az emberek mindig a legjobbat, a tökéleteset keresik a másikban, és másokhoz vagy inkább az ideál(ok)hoz hasonlítgatják magukat. Emiatt, hogy azt látják, "Nekem nincs ilyen jó alakom" vagy "Nem vagyok ilyen gazdag" okozhatja a problémát. A közösségi oldalak sajnos rossz hatással vannak az emberekre. Emiatt úgy érezhetik magukat, hogy ők nem érnek annyit, közben ez egyáltalán nem igaz, mivel minden ember értékes, csak mindenki másban jó.
2018. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt barátnőm lerombolta az önbizalm :/ meg voltak más okok is :/ /F
2018. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem anno általános iskolában tiportak porba az onbizalmamat, az emberekbe vetett hitemet es a bátorságot hogy csajozni próbáljak. Persze megpróbáltam de mindig pofára estem .F
2018. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert csak azt látjuk,hogy az instagram lányok/férfiak mennyire tökéletesek,és hozzájuk hasonlítjuk magukat.Aki pedig tetszik neked,általában sokkal jobbakat is megkaphatna,mint te,és levegőnek néz.Személy szerint nekem ezért..
2018. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Huhh, ez nem könnyű kérdés...

Egyrészt a netes ismerkedés elterjedésének hála nem kell valakinek elfogadnia magát, hogy találjon valakit... Értsd úgy, hogy régebben venni kelltt a bátorságot egy fiúnak, hogy odamenjen egy lányhoz. Most az is elég, ha regisztrál xy társkeresőre és majd talán talál valakit. Ezzel együtt pedig egyre több a bezárkózott fiatal(köztük én is), akinek nincs sok társas kapcsolata, hanem egy digitális világban él... És így nem könnyű önbizalmat, visszautalást kapni külső/belső tulajdonságainkról.


Az "itt" gondolom a netes társkeresésre vonatkozik... Erre sajnos nincs általános véleményem, de én nem keresem a Nagy Őt. Valaki, aki megért és valamennyire hasonlít rám és külsőre bejön nekem elég ahhoz, hogy komolyabban érdeklődjek iránta. Más lehet, hogy egy korábbi kapcsolatát akarja visszahozni, vagy ahogy írtad csak a tökéletessel éri be és másokat korán 'eldob'.



Én még nem használtam kifejezetten társkereső oldalt, de ott is nagyon könnyű belefutni rossz emberekbe, vagy - egy idő után - rossz kapcsolatokba, ahogy írták itt sokan. Ez pedig senkinek nem tesz jót.



Nah, de összegezve, a rövid válasz annyi, hogy ilyen ez a 21. század, rengeteg ok miatt.


Sokan nagyon szépek, okosak, kedvesek, szerethetőek, de magukban ezt nem látják és teljesen bezárkóznak, ez ellen sokszor nem tud segíteni semmilyen társkereső, csak a barátok... Persze ha valakinek összejön, akkor lehet változni.


De ez egy nagyon komoly és hosszú téma, este már nincs agyam ezt rendesen kifejteni :D



16/F

2018. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Divat? Nem tudom, de valószínűleg nem így születünk. A környezetünk okozhatja.

Mármint a családtagok, barátok, osztálytársak, ismerősök, személyek akik tetszenek, stb.. pillanatok alatt olyan szinten le tudják rombolni az önbizalmadat, hogy még csak észre sem veszik.

Vagyis MI tehetünk róla, úgy gondolom.

De ha így van, akkor tehetünk ellene. :)

2018. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megvan az okunk rá? Én például ronda vagyok. Minden lány visszautasít. Társkeresőkön alig kapok matcheket. Ha van néha 1-1 matchem, azok nagy része vissza sem ír.
2018. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 évvel ezelőtti osztályom döngölte földbe az önbizalmamat a csajozás terén, amikor olyanokat kezdtek el terjeszkedni rólam, hogy így meg úgy zaklattam/fotózgattam/molesztáltam őket, meg feleségül akartam venni valakit miközben szerintük meleg vagyok... Azóta mindig abban az iskolában vagyok csak 1 másik osztályban, annyival jobb a helyzet, hogy nem piszkálnak annyit...

A Badoo, tinder meg ilyen randiappok a legkevesebb esetben szólnak a komoly párkapcsolatról, ott inkább csak szexpartnert keresnek az emberek

16/F

2018. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azok a bizonyos visszajelzések. “Ronda vagy, csúnya vagy” stb. Mert nyomják az embereket h ok “menők” legyenek
2018. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha barátnő kell akkor csinos legyen ha már èn is jókèpű vagyok ,ha még csak szex akkor töllem lehet közepes kinèzetű is, nem mindegy ki sz*p le vagy kinek a punciját tömöm?19f:D
2018. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!