Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek ez randevúnak...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez randevúnak minősül vagy baráti találkozónak?

Figyelt kérdés

A lányom kiakasztott a minap. És nem tudom, hogy igazam van-e. Pártatlan emberek véleményére lennék kíváncsi.

A huszonéves lányom a Facebookon beszélgetést kezdeményezett egy vadidegen harmincas buszsofőrrel valami általános témáról, hogy milyen sokan utaznak jegy nélkül, vagy ilyesmi. Ez a pasas egy nyilvános posztjára volt válasz. A lányom aztán privátban írt neki. Ő kezdeményezte. Levelezni kezdtek. A buszsofőr meghívta, hogy jöjjön el arra a buszjáratra, amit ő vezet, és beszélgessenek, ismerkedjenek meg, elviszi őt ide-oda, mutat neki szép helyeket.

Meg is történt. Egyszer. Többször nem találkoztak. Állítólag nem volt túl sok közös téma, és nem találkoztak azóta.

Amin én kiakadtam, és amit mondtam a lányomnak:

"Mi a fenének írogatsz te 10 évvel idősebb pasasoknak a Facebookon? Mit akartál a fickóval? Összejönni vele?"

Erre a lányom:

"Dehogyis! Csak barátkozni. Barátokat szerettem volna találni."

Én erre azt mondtam:

"Egy 10 évvel idősebb buszsofőrrel akarsz barátkozni? Akivel semmi közös témád nincs?! Minek? Ez nekem randinak tűnik. Felkerested a pasast privátban, leveleztél vele, aztán ő megkérdezte, hogy ráérsz-e, találkozóra invitált, te pedig elmentél. Ezt randevúnak hívják."

A lány tagadja. Ő állítólag csak barátkozott. Plátói alapon, mert hisz a férfi-női barátságban. (Kérdés, hogy komolyan gondolja-e ezt, és hogy a BUSZSOFŐR vajon hisz-e a plátói férfi-női barátságban, egy nála tíz évvel fiatalabb, csinos lány esetében??!)


Szerintetek ki mond igazat és kinek van igaza?

Nekem van igazam, hogy a lányom pasizni akart, csak végül nem találkozott többet a fickóval?

Vagy tényleg csak barátkozni akart vele, mint ahogy ő állítja.

Létezik ilyesmi? Csak én vagyok ilyen öreg? A mai huszonévesek így barátkoznak plátói alapon, ami nem vezet párkapcsolathoz, hogy felkeresnek idősebb, ellentétes neműeket a Facebookon, aztán találkoznak velük? (Titokban. Mivel én nem tudtam, hogy mennyire ismeri.)


Szerintetek a lányom valóban őszintén mondja, hogy csak barátkozni akart, vagy engem néz hülyének, és egyszerűen csak pasizni akart?


Nyugodtan mondjátok meg a véleményeteket, ami a csövön kifér.

Tényleg érdekelne, hogy én vagyok ennyire szigorú, hülye és maradi, vagy a lányom beszél ennyire mellé, és engem néz bolondnak.

Továbbá még ha ő valóban barátkozni is akart csak, szerintetek a buszsofőr ezt annak vette? Barátkozásnak egy huszonéves kis csajjal? Vagy inkább őrült, hogy felkereste őt egy ilyen fiatal lány a Facebookon, és gyorsan lecsapott rá, hogy felszedje?

Amúgy nem azzal van a bajom, hogy randizik valakivel, hanem egy kicsit azzal, hogy jóval idősebb a fickó, és leginkább azzal, hogy a lány tagadja, hogy pasizás lett volna a célja.

Továbbá, hogy a fickó mégis mit gondolhatott erről az egészről, és vajon mi történhetett volna, ha valami balul üt ki??

Szerintetek mindketten csak barátkozásnak szánták? Ez egy TÖK ártatlan dolog?

Feleslegesen akadtam ki rajta?



#gyereknevelés #párkapcsolat #pasizás #szigorúság #randevú #közösségi oldal veszélyei #idegenekkel való ismerkedés
2019. aug. 26. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez szerintem is randi,nyilván azért irt rá a lányod a férfira mert szimpatikus volt számára,tetszett neki,és ezért is ment el a találkozóra.A férfinak pedig kb semmi dolga nem volt,mert a lányod kezdeményezett így nyert ügye volt,szerintem örülj,hogy nem volt közös témájuk és abba maradt ezaz egész.
2019. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
50%

Mondjam ahogy a csövön kifér? Rendben.

Sztem a lányod lehet, hogy naív. Talán ő csak barizni akart. Imponált neki az idősebb férfi. Lehet, hogy bókolt neki a tag, ki tudja?

A pasi viszont simán megdugta volna, ha lehetősége van rá. Azért kérte, hogy talizzon vele. Szal igen: randevú. Mi más? A férfi részéről biztosan. Lecsapott a naív kiscsajra. Nehogy már elhidd, hogy az is csak öribarizni akart babázni vele!

Vigyázz a lányra. Vagy hülyít téged, vagy brutálisan naív. Figyelj, hogy mit művel a Facebookon. Nem árt a körmére nézni, mert azt sem tudja ki mire képes.

2019. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszíró #1!

Köszi szépen! Nagyon hasznos volt számomra a válaszod. Sokat leszűrtem és megértettem belőle. Tényleg hálás vagyok!

2019. aug. 26. 11:34
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszíró #2!

Veled is egyetértek. Igen, biztos, hogy naiv, de néha én sem tudom, én sem értem, hogy mennyire.

Viszont a fószer részéről szerintem is randevú volt. Ő annak vehette. És ennek rossz vége is lehetett volna.

Aggaszt ez az egész, hogy a lányom ilyet tett. Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed!

2019. aug. 26. 11:36
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Jó, akkor őszinte leszek, és nagyon rövid.


A lányod huszonéves. Azt csinál, amit akar.


Az tök jó, hogy aggódsz érte, félted őt. Tök jó, hogy figyelmezteted, ha úgy látod, bajban van. De könyörgöm, egy huszonévest nem lehet ilyen stílusban felelősségre vonni, amiatt, hogy találkozott egy másik emberrel. Semmi közöd hozzá, hogy kivel, mikor és mit csinál a lányod.

2019. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszíró #5!


1 - Mivel az apja vagyok, nagyon is van hozzá közöm, hogy mit csinál.

2 - Amíg az én házamban él, és én tartom el, addig meg pláne.

3 - Manapság az internetes "szexuális ragadozók" korában, amikor közösségi oldalakon idősebb férfiak naiv fiatal lányokat vadásznak le, erőszakolnak meg, zaklatnak és rabolnak el, szerintem Te is aggódnál a lányod biztonságáért, ha lenne. Te is aggódnál miatta, hogy kiknek írogat és miért, akikről azt sem tudja, hogy kicsodák, és azt sem tudja megmagyarázni, hogy mit akart tőlük. Nem egy tízéves kisfiúnak írt, hogy mesét mondjon neki, hanen egy nagydarab harmincas fószernek, akiről semmit sem tudott, és akárki lehetett volna. Úgy elment vele találkozni, hogy az illető akár még sorozatgyilkos is lehetett volna vagy pedofil.

Úgyhogy akkor oktass ki, hogy mi miatt aggódjak, ha majd Neked is lesz saját gyereked.

2019. aug. 27. 06:29
 7/10 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy akkor oktass ki, hogy mi miatt aggódjak, ha majd Neked is lesz saját gyereked." MIVAN?????

Először is, a kérdésed leírásában nem fogalmaztál meg olyan kikötést, hogy csakis apák vagy anyák válaszolhatnak. Másodszor, a lányod nem tini, a buszsorőr sem az, te pedig aztán pláne nem. Akkor miért tetted ki a Tini párkapcsolatok rovatba ezt a kérdést? Tudod kik olvassák ezt a rovatot? Meglep, ha azt mondom, hogy tinik? Nekik pedig jó eséllyel nincs gyerekük. Harmadszor pedig azt írtad, "Nyugodtan mondjátok meg a véleményeteket, ami a csövön kifér." Ja értem, csak szajkózni lehet a te álláspontodat, különben nincs igazunk.


De akkor hadd nyomjam én is ilyen stílusban. Kb a lányod korosztálya vagyok, szóval ne oktass ki az internetes ragadozók témából, mert legalább annyira ponton vagyok vele mint te.

Nem vagyok hülye, a lányod találkozója természetesen veszélyes vagy tragikus kimenetelű is lehetett volna. (Szomorú, de olyan világban élünk, hogy erre is nyugodtan lehet gondolni.) Én soha nem is mennék bele ilyesmibe, azért, mert a szüleim megtanítottak erre. Ha neked huszonegynéhány év alatt nem sikerült megtanítanod a lányodnak, hogy idegen férfiakkal, főleg ha idősebbek, nem bratyizunk, hát akkor most már elég késő elkezdeni. És még egyszer. Természetesen megmondhatod bárkinek, hogy mit csináljon és mit ne csináljon a házadban, legyen az kiskorú vagy nagykorú. De amint onnan kitette a lábát, már nem dönthetsz helyette.

Ne érts félre, nem azt a hozzáállást népszerűsítem, hogy amint tizennyolc lesz valaki, tojjon a szülei tanácsaira és kéréseire. Ha jó a kapcsolat, ezt úgysem teszi senki. (Én sem.) De egy huszonévesre akkor sem lehet úgy ráparancsolni, mintha tizenkettő lenne, pusztán azért, mert már nem te, hanem ő maga felel a tetteiért.


De ha ezzel nem értesz egyet, akkor megkérdezném, hogy szerinted hány éves kortól dönthet valaki a saját sorsa felől? Esetleg akkor, amikor nem a szülei pénzén él? Elég rossz, amikor a szülő azt hiszi hogy kivásárolhatja a gyerekét az autonómiájából.

2019. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszíró #7!

Nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy veled vitatkozzak. Ez nem vitafórum. Feltettem egy kérdést, és volt, aki korrekten válaszolt. Nekik meg is köszöntem. Veled lezártam a témát, kérlek, ne zaklass, ne veszekedj, mert nem ez volt a kérdés célja. Több üzenetedre nem válaszolok.

2019. aug. 27. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, de ostoba. És szaporodott. Ez lett a vége. A lánya sem különb.
2019. szept. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Persze, hogy ostoba. Csak az jó neki, ha szajkózzák a véleményét. Ami ráadásul egy nagy adag bullshit.
2019. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!