Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek, ha képtelen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha képtelen vagyok elviselni a barátom haverjait? 18/L

Figyelt kérdés

Szóval pár hónapja vagyunk együtt a barátommal, akit előre leszögeznék, hogy imádok. Tökéletesen működik vele minden, többek között, mert már évekkel előtte kb. legjobb barátok voltunk. Nagyon odavagyok a stílusáért is, de... És most jön a de.


Szóval még gyerekkori barátairól lenne szó, akikkel értelemszerűen összenőtt az évek alatt. Őszintén szereti őket, és ezért nem látja szerintem, hogy mennyire gázul viselkednek néha. Teljesen más világ mint én, amivel nem lenne baj, de tudom hogy a barátom se olyan. Intelligens, okos srác, ráadásul művészlélek. De amikor a haverjaival van, 180 fokos fordulatot vesz a viselkedése, a szóhasználata stb. Átmegy egy sokkal "prolibb" stílusba, ami engem iszonyatosan zavar.


A haverjai másik suliba is járnak, ami rosszabb mint ahova én meg a barátom járunk. Természetesen ezzel nem lenne még bajom, nem ez alapján ítélkezem, de sajnos megfelelnek mindenféle sztereotípiának, amit mondani szoktak gyengébb sulik tanulóira. 0 életcéljuk van, ami szerintem már iszonyat ciki végzős évben, ráadásul tanulni se tanulnak, helyette egész álló nap vásárolnak, instáznak és felesleges dolgokkal vannak elfoglalva. Az ő szemükben mindenki aki jó tanuló, "stréber" és "nincs élete", közben meg pont nekik nincs.


Alapvetően jópofa, kedves srácok, de nem tudok afelett szemet hunyni, hogy ennyire ostobák és bárdolatlanok. Ami a legjobban bánt, hogy a barátom teljesen elfogultan barátaiként kezeli őket, miközben még csak nem is beszél velük fontos dolgokról. Általában csak együtt isznak, buliznak, de persze azt is csak lecsúszott helyeken, és persze minden sznobság, ami picit igényesebb vagy drágább. (De mindeközben élnek egy márka-központú világban, és kuporgatják a pénzüket hogy Calvin Klein pólóban viríthassanak). Számomra képviselik a mai átlag tinédzsert, aki semmi mást nem csinál, mint panaszkodik, költi a szülei pénzét és fogalma sincs a való életről. Nagyon nem szimpatikus ez a középszerűség, és úgy érzem a barátomat kezdi beszippantani ez a világ, de legalább is része annak.


Már beszéltem vele erről, de azt mondta, csak simán többféle társaságban is megállja a helyét, és minden jó így. Ugyan engem valóban nem kötelez senki, hogy találkozzak velük, de mégis borzasztóan zavar a tudat, hogy ennyire igénytelen emberekkel jóban van a barátom.


Mit tehetnék, hogy ez az érzés megszűnjön? Megtiltani nyilván nem fogom, hogy találkozzon velük, nem zsarnokoskodni akarok, és nem is a hülye barátnő szerepét játszani. Viszont egyre kevésbé bírom ezt, és az sem segít, hogy az én barátaimtól meg folyton megkapom, hogy mennyire gáz ez az egész, meg hogy a barátom is olyan, de közben egyáltalán nem. Én ismerem őt évek óta, és tudom hogy ennél sokkal több.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!:) Akármi tanács vagy tipp is jól jönne, vagy csak simán ha meghallgatjátok.



2019. okt. 21. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én utálom az olyan embereket és nem is találkoznák velük mert idővel le tépném a fejüket.

Alja nép ezek és roppant buták.

2019. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elég nehéz helyzet, főleg úgy hogy már beszéltetek erről a barátoddal. A gond az hogy mivel elég régóta ismeri őket, nem valószínű hogy beszünteti egy hamar ezeket a barátságokat. Csak egy dologban bízhatsz, hogy a barátodat nem szippantja ez be teljesen, hogy attól függetlenül hogy ilyen társasággal is lóg, nem fog olyanná válni mint ők. Talán ezen a terén csak a bizalom segíthet, sajnos semmi más. Idővel szerintem így is úgy is valamerre fog mozdulni a barátod: vagy olyan lesz mint ők, vagy pedig leválik a társaságról. Reméljük a második fog történni.
2019. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a "Madarat tolláról, embert barátjáról" mondás mindig megállja a helyét.

Igazán kivételes lány vagy, sajnos a te korosztályodban a többség nem így gondolkodik, inkább azok a bizonyos hülye haverok meg az instázás meg az ebayről rendelt májkelkorsz érdekli őket...

Ha tényleg szereted a barátodat, akkor szépen lassan le kell építeni a haverokat, ha elég fontos vagy a srácnak, akkor előbb-utóbb el fog távolodni tőlük, mert annyi időt lesz veled.

Ha meg inkább az idétlenkedés számít neki, akkor meg úgyis meg fogod unni, és keresel helyette egy felnőttebbet.

2019. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kövezettek meg, de szerintem egy ember nem skatulyázható be egy bizonyos típúsú embernek. Lehet, hogy a barátai, sem olyanok ahogy azt te látod. Lehet olyan dolgokat adnak meg neki amire szüksége van. A barátod személyiségének is lehet egy olyan része ami ezt az úgy nevezett " proli stílust" igényli. Ha nagyon jó barátai, akkor idővel bebizonyítják, hogy ott vannak mellette ha kell. Ki is nőhetik, ezt a viselkedést! De ha csak haverok, akkor egy idő után ott hagyják és kilépnek az életéből. Az is elképzelhető, hogy a párod csak meg akar nekik felelni. De ha önmagát adná, akkor elfordulnánank tőle. Én azt javaslom, hogy te is menj velük! Ismerd meg őket! Ne itélkezz, csak akard őket megismerni. Az is lehet ha te ott vagy a párod, úgy viselkedik majd ahogy megszoktad. De ne tiltsd! Mert azzal csak azt éred el, hogy vagy jobban hozzájuk húz, vagy a kedvedért ott hagyja őket. Legbelül pedog majd téged okol, hogy elválasztottad a barátaitól. Nehéz helyzet!
2019. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!