Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Működhet ez hosszútávon?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet ez hosszútávon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy barátom, 18 évesek vagyunk. Én egy átlagos családból származom, édesapám ács, tesóm egyetemre jár, édesanyám 1 éve meghalt. Én gimibe járok. Anyagilag közép kategóriába sorolnám magunkat.


Összejöttem egy fiúval 3 hónapja, aki nagyon tehetős családból származik. 4 autójuk van, mezőgazdászok, traktor, kombájn, tanya, minden. Múlt héten voltam náluk először, es azóta sokat gondolkodok. A házuk rettentő nagy és kívülről olyan, mint egy kastély. Belülről meg nem túlzok, mint egy 5csillagos szálloda. Mellesleg csak méregdrága cuccokban járnak, ők úgy beszélnek 10 millió forintokról mint én 10ezerről...


Eléggé zavar ez a különbség. Tudom, hogy nem a barátom pénze, hiszen ő is középsulis, nincs saját keresete. Nekik ez egy családi gazdálkodás tulajdonképpen. Ő ezt vinni fogja tovább, neki le van rendezve az élete ilyen téren. Én töröm a fejemet a továbbtanuláson, stb.. nekünk nincsen olyan szép és modern házunk, nincsenek márkás cuccaim, teljesen átlagos család vagyunk.

Szégyenlem magam emiatt egy kicsit. Ez hosszútàvon működhet? Egyébként a barátom egyáltalán nem néz le senkit, a legjobb barátja nagyon szegény, de azt mondta, hogy ő vele jön ki jól. Nem arra megy, hogy pénzesekkel barátkozzon, nem vág fel, nagyon rendes és tiszta lelkű. Nagyon régóta ismerem attól függetlenül, hogy csak 3 hónapja vagyunk egyutt. Viszont nagyon zavarnak a fent leírtak. Hogyan oldjam meg ezt magamban?


2019. nov. 30. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyelld magad olyan miatt, amiről nem tehetsz! Ha szeretitek egymást, meglesztek.
2019. dec. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érettség, IQ és érzelmi intelligencia kérdése az egész.

Na meg ne titkoljuk el: azé is, hogy mennyire hasonló a jövőképetek. Mondjuk egy olyannal, akinek az élete központi témája mindenféle puccos bálokba járás, meg mások előtt díszelgés, annak nem biztos, hogy én lennék a legjobb partner. De annak sem, aki lenézne, amiért nem életcélom, hogy egész nap betonozzak. Mint ahogy akkor sem hinném, hogy működne, ha a kiszemeltem elvárná, hogy a számomra tök monoton és taszító családi vállalkozásukba szálljak be.

De ha ilyen problémák nincsenek, nem gondolom, hogy az anyagi különbség gond lehetne. Nem vagyok kőgazdag, de nem is nélkülözök, hazai viszonylatban szerintem egész jól keresek, ennek ellenére majdnem mindig olyan lányoknál próbálkozok be, akiknél az egész család él annyiból, ami a havi fizetésem. Nem mondom, volt olyan, aki miután megtudta a fizetésemet, nem hozzám vonzódott, hanem a számlámhoz, de ha egy normális lányt fogok ki, akkor soha nem jelentett problémát a pénzbeli eltérés. Meg az sem, hogy másként képzeljük el a karrierünket. Értelem és empátia kérdése, és nagyon szép időket lehet együtt tölteni akkor is, ha egyikünk vállalkozó, másikunk meg bolti eladó.

2019. dec. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy ilyen szituáció miatt ment tönkre egy kapcsolatom...pedig nem kellett volna...total nem számít. Ki nem szarja le? Anyukameknal igy ez volt a szitu. 20éve boldog házasok. Az számít, hogy szeretitek egymast! És ahogy az ő szülei pénze nem az övé, ugy ez rád is vonatkozik. Te döntesz a jövőről, hogy hova tanulsz tovább, hogy fogsz élni. Butaság ezen gondolkodni!
2019. dec. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Működhet. Sőt,ha megörökli ezt a gazdaságot,akkor be is segíthetsz neki.
2019. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!