Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ti járnátok olyan emberrel,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti járnátok olyan emberrel, akinek nincs érettségije sem?

Figyelt kérdés

Ez elsősorban olyan emberekhez szól, akik egyetemen vannak/lesznek/voltak. Titeket zavarna? Mit gondoltok erről? Nem gonolnátok, hogy kicsit "tudatlan" az illető?

Kérlek, nemet és kort is írjatok.

(Csak hogy tisztázzam, nem rólam van szó)



2020. máj. 11. 14:19
 1/9 anonim válasza:
100%

Én igen :)

Nem feltétlen jelenti, hogy tudatlan. Lehet valami olyan dolog is a háttérben ami miatt nem tudott egyetemre menni pedig szeretett volna.

Sokszor nem a végzettség teszi az embert..

Igaz,én technikumot végeztem, de ezzel is képzettebb vagyok mint párom. Én terveztem az egyetemet, de végül nem mentem mert akkor szeptemberben született a fiúnk :)

23 éves vagyok

2020. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Hat figyelj, nem az érettségi fogja ezt befolyásolni. Ismerek ha nem is okvetlenül okos, de segítőkész, kedves, vicces embereket, de vannak igazán idióta, s.fej, bunkó egyetemi ismerőseim. Vannak akiken csodálkozom, hogy hogyan vették fel őket, mert egy értelmes mondatot nem képesek megérteni. Nem a végzettségtől függ. Komoly kapcsolat/házasság már más lenne, mert sok esetben magas végzettség=magadabb fiezetés, és az azért zavarna, ha a feleségem egy ilyen alibi munkával járulna hozzá a családi kasszához, amíg én megdolgozom a pénzünkért.


Üdv egy egyetemista

2020. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Lexikális nem egyenlő az intelligenciával és értelmi szinttel csak egy részét képezi. Az érettségi meg pont nem azt méri fel, hogy ki milyen intelligens vagy értelmes, esetleg életre való, hanem azt, hogy kinek milyen jó a memóriája. Ez egy olyan felesleges papír, amire kötelező vagy elb@@@$zni 4 évet az életedből és nem a belőle megszerzett tudással viszed valamire, hanem szimplán egy darab papírral.
2020. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
láttam én már értelmes és művelt szobafestőt, és ismerek sok olyan diplomást aki olyan hülye mint a segg. én nem e szerint ítélnék meg senkit, hogy milyen végzettsége van.
2020. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
Az érettségi egy felelsleges baromság, amit a rendszerváltáskor el kellett volna törölni és helyette életpálya szerinti (szakmai) alapú vizsgarendszert felállítani. Miért kell egy mérnöknek / autószerelőnek / informatikusnak bemagolnia egy részeges, csapodár, többszáz éve élt költő életrajzát, nem is beszélve a "mire gondolt a költő" című mondatokról. Ettől az ember még ugyanolyan értékes, legfeljebb nem tud kívülről többszáz kötelező évszámot napra pontosan töriből. Mérnök vagyok egyetemi végzettséggel és két felsőfokú nyelvvizsgával, de az érettségit (ami amúgy kitűnő lett nekem) a legfeleslegesebb időpocsékolásnak tartom az életemben.
2020. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én összejönnék olyan emberrel akinek nincs érettségije.

Attól még lehet érett és intelligens, ez nem a tanulmányától függ.

2020. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetemben nem számítana.


Bár ez azért van, mert Romániában lakok, s ismerek olyat, hogy fizikából 9-est ír érettségin, de románból 3-ast, így elvágták...

(10-es a legjobb, 1-es a legrosszabb, de az átmenő jegy az 5-ös)

2020. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Igaz,hogy az iskolában megszerzett tudás nincs köszönő viszonyban sem a valódi intelligenciával,mégis egy általános műveltséget ad,amit -bocsánat a kifejezésért-de minden hülye meg tud szerezni,meg ha nem is jó eredménnyel. Enélkül nem lehet okj-t sem csinalni(legalábbis a legtöbbet),egyetemre sem lehet menni nélküle. Így ha nem olyan szakmad van,amivel jól tudsz keresni és könnyen elhelyezkedni,akkor elég nehéz megélni. A diploma annyira nem számít,de azért egy érettségit tudjon mármint megcsinalni egy ember.

21N

2020. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Bár én csak most végeztem a gimit, nem jönnék össze semmilyen körülmények között olyan fiúval, aki nem volt képes még az érettségit sem összehozni (pedig lett volna rá lehetősége).

Két ilyen fiú ismerősöm is volt, egyébként megvolt a kémia, de olyan alapvető különbségek voltak az életbeli felfogásunk között, hogy nem lehetett volna hosszútávon ezt tartani. Az egyik egy rendszer- és társadalom ellenes fickó, olyan célokkal, hogy legyen meg valahogy az érettségi, oszt dolgozik pár évet, hogy összeszedje a lóvét, majd kiköltözik az erdő közepére önfenntartó életet élni. Bár engem is vonz ez az életforma, abszolút más elképzeléseim vannak a megvalósításről. Ő nem értette miért akarok egyetemre menni, én meg nem tudtam megértetni vele, hogy ő sem fog hamarabb a célhoz érni egy minimál fizetéssel. A másik srác simán egy züllött környezetben nőtt fel, 8 osztályos végztettsége volt, máig nem tudom miből él meg...

Sokan mondják, hogy nem számít a végzettség, de valszeg nem is voltak olyan szituációban, hogy megtapasztalhassák az alapvető gondolkodási különbségeket. Én olyan embert szeretnék magam mellé, akinek ugyanúgy fontos a tanulás, fejlődés, és erről papírt is szeretne szerezni.

2020. máj. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!