Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Tudnátok távkapcsolati tanácso...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok távkapcsolati tanácsokat adni? 19 éves vagyok

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a párommal.

Az a helyzet, hogy jelenleg 350km -re élek a barátomtól, és nehezen tudjuk megoldani a találkozókat, ugyanis a barátom anyja nem igazán támogatja azt, hogy nála aludhassak (meleg párkapcsolatról beszélünk) és ez szintén részemről sem igazán megoldható. Viszont szeptembertől suli végett újra közelebb leszünk egymáshoz, így heti 2-3x is fogunk tudni találkozni (tudom, hogy ez szintén távkapcsolat, viszont azért mégis rendszeresebb)... A jelenlegi helyzetben hetente, vagy kéthetene egyszer tudunk találkozni. Persze lesznek alkalmak, hogy kiveszünk egy szállást, elmegyünk kirándulni és együtt leszünk akár egy hétvégét, vagy hasonló.

Lényegében a kérdésem az lenne, hogy ti hogyan élitek vagy éltétek meg a távkapcsolatotokat, és esetleg tudnátok-e valami tanácsot adni, hogy mi segíthetne a könnyebb átvészelésben.



#távkapcsolat #tanács #meleg távkapcsolat
2020. máj. 27. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én személyszerint közös programokat csinálnék

Pl beszélgetés, közben esetleg filmezés, ha úgy van akkor mondjuk úgy hívásoznánk, hogy együtt aludnánk el (szóval a hívás menne egész végig, érted), videóchat stbstb, meglehet azt oldani :D

2020. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább gyakorlati dolog. Próbáljatok túrát szervezni magatokat és akkor együtt sátrazhattok és nem lennétek szem előtt plusz szép tájakon barangolhatnátok.
2020. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Át érzem a helyzeted, én is távkapcsolatban élek (18/f), idén februárban jöttünk össze. Barátom 250 km-re lakik tőlem és nagyon ritkán tudunk találkozni. Utoljára a járvány kezdetekor láttam őt személyesen, azaz 79 napja. Belegondolni is szörnyű, hogy milyen régen foghattam meg a kezét. Igazából már több ideje vagyunk együtt karanténban, mint karanténon kívül.

Mi chaten keresztül tartjuk a kapcsolatot, bár már nagyon unom, hogy csak így beszélhetünk. A videóchat még a jobbik eset. Vannak olyan napok, mikor nehezemre esik (vagy éppen neki) interneten beszélni,de az csak rövid idő. Nem kell parázni tőle.

Tudom, hogy ez nagyon nehéz és te még szerencsés vagy, ha hetente/ két hetente tudtok találkozni.

Figyelj, amit fontosnak tartok, az az, hogy légy türelmes és találd meg azokat a dolgokat, amit a párod szeret. Tartsd előrébb őt, hogy érezze a törődésedet és szereteted távolról is. Az az idő, amit együtt tudtok tölteni a tietek. Minőségi idő, amit egymásra tudtok fordítani. Használjátok ki bölcsen. JA és vigyázzatok, mert sokan vannak még, akik egy meleg pár láttán késztetést éreznek a cukkolásra és akár a támadásra is!

Szóval kitartást és minden jót kívánok és érezzétek jól egymás társaságát! Hajrá! ^^

2020. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is távkapcsolatban élek, mostmár bő 5 hónapja, és hasonló helyzetben vagyok, mint a 3-as kommentelő, és bár ő is sok hasznosat leírt, én még kiegészíteném ezt pár dologgal: az egyik az az, hogy mivel már látható nálatok az, hogy mikor kerültök közelebb egymáshoz, fontos lenne, ha ezt minél többször tudatosítanátok magatokban. Gondoljatok arra, hogy már csak pár hónap, és közelebb lesztek egymáshoz, még sűrűbben fogtok majd találkozni, azaz még szorosabbr tudjátok fűzni a kapcsolatotokat. Az együttalvásra több alternatíva van, pl. nyáron menjetek el sátrazni, esetleg nyaralni, kirándulni, túrázni, illetve megpróbálni megoldani, hogy egyszer-egyszer a másiknál legyetek (erről nemigen meséltél, szóval ezzel kapcsolatban több érdemi tanácsot nem tudok mondani, nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető).

Továbbá még annyi tanácsot adnék, hogy legyetek kitartóak, figyeljetek oda egymásra, ha van rá mód, beszélgessetek minél többet, minél komolyabban, folyamatosan erősítsétek egymást, éreztessétek egymással, hogy fontosak vagytok egymásnak, hogy szereted őt, és legyetek türelmesek, ha bármi problémátok van, azt mindig, normálisan beszéljétek meg. És legyetek nagyon hálásak, hogy a járványhelyzet ellenére is azért 1-2 hetente, de tudtok találkozni. Sajnos az én párommal már több, mint 3 hónapja nem találkozhattam, sajnos a karantén elzárt minket egymástól, és még ki tudja, meddig fog tartani.. mellette pedig sokat dolgozik, és kevés idő jut arra, hogy beszélgessünk, illetve videochateljünk. Szóval legyetek hálásak, és kitartóak.

Remélem tudtam segíteni, és remélem sikerül áthidalni az esetleges problémákat, és legyetek nagyon boldogok. Kitartást nektek! :)

2020. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!