Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek mit tegyek? Telje...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek? Teljesen kisajatit, megfolyt lelkileg!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

2 éve párkapcsolatban élek, ami teljesen jól működött eddig. Az elmúlt 2 hónapban a srác megvaltozott. Nem engedi hogy talalkozzak valakivel, csak velem akar lenni. Nyilván én akkor is beszélek mással, de aztán csak a veszekedés van ( te unsz engem hogy mással is akarsz lenni? Nem szeretsz?) És szerinte ez a normális, ha minden szabadidőnket együtt töltjük. Próbáltam vele erről beszélni.Kisajatit teljesen. És észrevettem magamon is ha pl egy barátnőmmel 2 óránál több időt töltök már rosszul érzem magam miatta. A hobbi, egyedül töltött idő szoba se jöhet. Folyamatosan manipulál, befolyásol, megváltoztatja a véleményem a dolgokkal kapcsolatban. Ezen felül az együtt töltött időt élvezem, tudom hogy üres lenne az életem nélküle, tehát nem tudom mit tegyek

19L



2020. okt. 19. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lelki zsarolás folyik a kapcsolatban. Tele van vele az internet, szívesen leirnam, hogy miket olvastam de egyszerűbb rákeresni. (Ha kérsz linket kuldok privibe)


expasim szinten normális volt 1 évig, utana ugyan igy bekattant. Kiderült, hogy megcsalt többször is, s nem akarta, hogy em is megtegyem. Saját buntudatat próbálta enyhíteni ezzel.

(Nem ismerem a kapcsolatotokat, nem tudom, ott mi történt, velem sajnos ez)



Javaslom, hogy menjetek el egy mentalhigienes szakemberhez ketten, igény szerint egyedul, aki tud segíteni a peoblematokon.


Ha a párod nem akar elmenni,valtoztatni, akkor dönthetsz:

Lelki zsaroló leszel Te is (pl.: ha nem jossz el velem szakítunk)

Vagy pedig ha többre értékeled magad, akkor kilépsz a kapcsolatból ha nem látsz mar lehetőséget arra, hogy megjavítsd .

2020. okt. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért, de aki szeret lelki zsarolással élni azt nehezen fogja egy mentálhigiénés szakember megoldani. Akkor jár a legjobban, ha megérti, hogy nem jó ember mellett van. Mert sajnos ettől lehet rosszabb. Volt a környezetemben nem egy ilyen ember. Lehet azt várni, hogy megváltozik. Ha mégis jelét mutatja akkor tart 1 hétig és kezdi elölről. Ha már lelkiismeret furdalása van egy olyan dolog miatt amiért nem kellene akkor ott már rég gond van. A párja kezdi elérni azt amit akart. Nyilván most még nem tudja mit tegyen, ez érthető. Nem is megy egyik napról a másikra. Még lehet is tenni egy próbát hátha, de ha nem akkor ezt nem érdemes folytatni, mert lelkileg ez nagyon romboló.
2020. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott. Az ilyenek szociopaták, bár nála ez még kezdődő fázisban van, de nem tudsz ellene mit tenni. Sőt, jellemzően más se. Ez nem olyan dolog, hogy csak úgy meg lehet oldani... neki sok év terápia kell és az se biztos, hogy eredményes lesz. Főleg amíg fel se ismeri a problémát.


Ennek az lesz a vége, hogy lelki nyomorék leszel miatta, ennyit egyetlen ember se ér, főleg nem egy tini kapcsolat...

2020. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj...
2020. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, 1-es vagyok.

Egyetertek veled, csak annyi szúrja a szemem, hogyha 1 év 10 hónapig normális volt, majd az utolsó 2 hónapban megváltozott, akkor valami történt. Ha a kezdetektől lett volna ilyen, akkor én is a 4-essel értenék egyet, hogy meneküljön.

De ki kéne deríteni, hogy miért lett ilyen a srác.

2020. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 van aki sokáig képes eljátszani a szerepet azért, hogy megkapja amit akar... és nem biztos, hogy 2 hónapja lett ilyen, ez egy lassabb folyamat, amíg az illető megpróbálja leépíteni a párja egyéb kapcsolatait, csak a kérdezőnek most kezdett szemet szúrni.
2020. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, azt nem szabad elfelejteni, hogy persze, ha az elejétől ezt csinálja akkor nem jön össze vele. Ezt színészkedésnek hívják. Például a nevelő apám kemény 10 évig játszotta, hogy ő hú de jó fej. Aztán akkorát bukott, mint még senki. A kérdező párja is, csak megjátszotta az elején és most mutatja meg az igazi arcát. Na ezért jobb, ha menekül. Most ez még csak a kezdetleges.
2020. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kemény hogy tudnak színészkedni az emberek. Én amikor megjátszottam magam társaságban nem bírtam sokáig. Par alkalmat csak.

Nem tudok érvelni ez ellen, igazatok van.

#2

2020. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elírtam, #1 voltam , sorry
2020. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A másik most mindegy mi történt a sráccal. Semmi joga megszabnia, hogy a barátnője milyen barátnőjével van és mennyit beszélnek. Meg ne kezdjen már el nyávogni, ha a barátnője egy kicsit a hobbijára szánna időt. Ez már túlzás. Illetve az érzelmi zsarolásnak sincs helye.
2020. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!