Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek ez normális egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem rég vettek nekem a szüleim egy számítógépet 60 ezer forintért illetve egy qhd-s monitort vettünk hozzá ezt viszont már közös pénzből. Mivel télen maszekóltam ezért tettem félre rá 30k-t. A monitor összesen 55k volt használtan! És a lényeg, hogy tegnap találkoztam vele. És ő erre azt mondta, hogy amúgy ha akarok magamnak valamit akkor ne a szüleimtől kérjek pénzt hanem menjek el dolgozni. Utána elkezdte mondani, hogy jajj jó indulatbol mondja meg ilyenek. Erre mondtam neki, hogy nem tudok most munkát találni a járvány miatt. Illetve most a jelenlegi helyzet miatt nagyon depressziós vagyok. És mondtam neki azt is ha enyhítenek. Mivel most tényleg nincs munka sehol. Akkor viszont tavasszal meg a nyár első hónapjában megyek dolgozni. Mivel BS-re akarunk majd menni és annyi pénzt tényleg nem fizetnének ki szüleim. És ezt már mondtam korábban a lánynak. De azt mondta, hogy ne legyek már ilyen gyenge. Meg, hogy dolgozzak meg mindenért ne csak azért amiért kell. Mert amúgy lefognak nézni, stb. De ez nem így működik. Mert ő 70 km-re lakik tőlünk Miskolcon. Én meg az istenháta mögött egy c kisvárosban, ami inkább már falu. De erre azt mondta ha akarok dolgozni akkor úgyis találok munkát. Ok, de az sem mind1, hogy mit! 2019-ben is éppen, hogy tudtam munkát találni tavaszra meg nyárra. Én tudom, hogy a nők olyanok, hogy azt a férfit keresik aki dolgozik, stb. De mi még nem vagyunk abban a korban ez ilyen 25-30 körül lehet normális. Vagy akkor amikor már külön akar költözni a lány a szüleitől. Én még tanulok és megyek majd tovább egyetemre is. Tehát nem értem miért mondta ezt hiszen mikor veszek neki valamit azt nagyjából vissza adja ő is. És amikor tehettem akkor a saját pénzemből vásáróltam neki. Meg ahhoz mégis neki vagy másnak mi köze lenne, hogy kinek a pénzén élek. Főleg, hogy még gyerek vagyok. És én ha keresnék jó sok pénzt. Akkor sem vernem magamat rá. Míg vannak olyan emberek akik soha még csaknem is maszekoltak sehol. A szülők jól keresnek és ebből sokat kap a gyerek is. És erre olyan bekepzeltek. Na azoknak kell ezt megmondani!

19/F, 18/L



2021. márc. 18. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi most a barátnődről van szó?
2021. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

A felét felfogtam, a másik felét nem is próbálom. Baja van azzal, hogy nem dolgozol minden apró kis szarért. Ne legyen telhetetlen, örüljön neki, hogy több szabadidőd van amit rá tudsz fordítani. Annyira idegesítőnek hangzik a csajod, hogy én szakítok mindjárt vele a nevedben ha te nem fogsz.

Amúgy 2 dolgot nem értek. 60k-s gép az gyenge nagyon, mindek hozzá qhd monitor? Illetve, mi az, hogy egyetem, ha egy kérdést nem tudsz normálisan megfogalmazni?

2021. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Már kezdem érteni,nekem mondjuk bejön a csajod személyisége, mert motiválna a hozzáállása hogy többet érjek el és igyekeznék megfelelni az elvárásainak.


De lehet nem illetek össze, elég karrierista tipusnak tünik vagy lesz belőle és elfogja várni hogy teljesíts, ha nem lesz meg, akkor vége előbb utóbb

2021. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Ha bejön a személyisége. Akkor lehet, hogy neked is adom. Mert gondolkodok én is a szakításon. Mert én nem ilyen lányt akarok magamnak. Tehát majd legközelebb a fiatalabb korosztalyban kéne keresgélnem!
2021. márc. 18. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem ha irányítanak vagy motiválnak, és szerintem is a pénz és a munka az egyik legfontosabb dolog az életben amiért meg kell küzdeni.

Nem értem miért kellene ennél jobb barátnő, vagy egyáltalán milyet akarsz ha nem ilyet?

2021. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Olyat aki kedves, nem buta, megbecsül, szeret olyannak amilyen vagyok. És ne szóljon bele a magán életembe ahogyan ebbe sem. Esetleg ha tudarmodositórol van szó. Mert neki azzal semmivel nem lesz jobb ha miatta elmegyek dolgozni. Ha mégis akkor pedig a pénzemre fáj a foga. Motiváló hagyjuk már. Komolyan azt gondolja, hogy én nem vagyok tisztában azzal, hogy nekem mikor mi a jó. Sajnos tisztában vagyok azzal ha most idén nyáron nem dolgozok akkor több idő lesz az, hogy eltudjak máshova költözni. És több idő lesz mire meglesz mindenem ami kell. De ez az én bajom, még fiatal vagyok inkább szórakozom, ki élem magam ha tehetem. És ha most idén nyáron végre már nem korlatoznak minket akkor kikell hevernem ezt az 1 évet.
2021. márc. 18. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te konkrétan megválaszoltad a saját kérdésed. Láthatóan eleged van ebből, és kikészít (ez is). Próbálj a barátnőddel beszélni erről, mondd el, hogy neked ez rosszul esik, stb, aztán ha így sem változik semmi, akkor szakíts.
2021. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg amúgy a Sound elmarad idén is. Ezt csak mellékesen jegyeztem meg.

Szerintem a barátnőd hozzáállásával nincsen amúgy semmi baj, de az látszik, hogy nem illetek össze.

Persze, nem kell munkát keresned amíg tanulsz, meg utána egyetemre is mész, szerencsés vagy, hogy a szüleid tudnak támogatni anyagilag. 2 évig én sem dolgoztam az egyetem mellett, aztán úgy döntöttem, hogy ideje a saját lábamra állnom és dolgozni kedztem.

Viszont ismerek olyat is (nem is egy embert), aki hiába végezte el az egyetemet, annyira a szülei támogatásából él, hogy ha nem tolnák alá anyuék a pénzt, akkor éhen is halna. Ez párkapcsolati szempontból nagyon gázos, mert nem tanulod meg, hogy milyen takarékoskodni, spórolni és megdolgozni azokért a holmikért, amiket megveszel. Gondolom a barátnőd is az utóbbi szituációt látja.

2021. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Én egyetértek a barátnőddel, szakíts vele, jobban jár
2021. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!