Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Csak szerintem volt bunkó a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem volt bunkó a barátnőm reakciója? Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, barátnőm (legyen Anna) 19. Annának van egy öccse (Peti) és neki egy barátnője (Flóra). Anna 20 éves, Peti 18, Flóra pedig 16.

Peti koncertjegyet vett a barátnője 17. szülinapjára jövő őszre, a kedvenc együttesük koncertjére, ami valjuk be nem olcsó mulatság, de dolgozik és abból meglett rá a pénz. Amikor ezt Peti mesélte Annának, ő beszólt nekem, hogy én bezzeg csak pulcsit adtam neki a szülinapjára. Ez elég rosszul esett, még akkor is hogy amikor adtam úgy tűnt örült neki.

Aztán egyik este amikor beszéltünk telefonon Anna elkezdte mondani, hogy nem érti hogy az öccse minek vesz fél évre előre ilyen drága ajándékot. Szerintem pedig muszáj megvenni a jegyeket hamar, mert Peti mondta hogy drágulnák és nem akarja hogy elfogjanak. Amúgy már 2 éve együtt vannak és úgy érzem Anna csak irígységből mondta hogy úgy is szakítanak.

De ennyire nem vagyok elég a barátnőmnek, hogy az öccse ka0csolatára irígykedik?



2021. márc. 28. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Bunkó egyértelműen. Vsz. ti már nem lesztek együtt a koncert idején...
2021. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
A barátnőd lókupec. Nem szerencsés tulajdonság az irigység és a hasonlítgatás.
2021. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítgatni bunkó dolog, de lehet a sztori összetettebb mint ahogy mi ezt kivesszük. Az pedig, hogy irigykedik, az egy bizonyos mértékig szerintem érthető. Ha nem hisztériázik állandóan akkor szerintem még el is megy.

Az hogy felhozta neked, hogy csak egy pulcsit vettél neki, az több dolgot is jelenthet szerintem.

Például, ha ő valami nagyon lehengerlő, drága vagy épp nagyon egyedi dolgot vett neked, te pedig csak szimplán egy teljesen közhelyes ruhát, ami akár annyira nem is tetszik neki ( ezt ne az akkori reakciájából vedd ki, az emberek 90% tud örömet színlelni, hanem abból mennyit viseli azt a ruhát) akkor valahol érthető az irigység és a felhánytorgatás. Minthogy nőként én azt érzem az ajándéknak nem is az pénzbeli értéke a lényeg, hanem az, hogy legyen személyes, és hogy adott esetben a barátom gondolkozzon el, hogy minek is örülnék.

Lehet testvér féltékenység ( Bezzeg a FIATALABB öcsémnek, minden jobb. Anyuék is mindig őt emelték ki, most neki van "jobb" kapcsolata) de ezek persze csak találgatások, természetesen ott van az esély, hogy egy bunkó anyagias, irigykedő leányzóról van szó, de ezt csak te tudhatod igazán.

Aztán, hogy elég-e vagy vagy sem... Ez a kapcsolatotokban egy nagyon apró momentuma.

Kérdés, hogy-hogy viselkedsz vele, mennyi időt töltesz vele, mennyire szoktad őt "szeretgetni", mennyi vitátok van.

A legegyszerűbb módszer, hogy ezeket kiderítsd az az, ha leültök és szépen megkérdezed a lánytól :)) Ha szereted és szeretnél együtt maradni vele, akkor szerintem megéri a problémákat kibeszélni, még akkor is ha néha kellemetlen.

2021. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy közhelyes ruhát kapott volna, a kedvenc márkájából egy olyan darabot amiről tudom hogy nagyon szerett volna. És én sem kaptam tőle különleges, vagy éppen drága ajándékot, csak nekem eszembe sem jutott fennakadni rajta, mert azt hittem az számít hogy tőle kaptsm
2021. márc. 29. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy a barátnőd még nincs azon az érettségi és érzelmi intelligencia szinten, hogy egy 20 éves pasija legyen. Azt látja, hogy Peti boldogabb a saját kapcsolatában, mint ő, mert 20 évesen még mindig tini aggyal gondolkodik és számára a Flóra-Peti kapcsolat az ideális és a ti kapcsolatotokban is folyton azt keresi. A helyedben én először megpróbálnék vele beszélni, bár nem várnék ettől túl sokat, mert vagy sosem vagy brutál nagy szenvedések és sok idő árán tudtok boldogok lenni. Sajnos úgy érzem, hogy nem lesz hosszútávú ez a kapcsoalt.
2021. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!