Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Milyen a féltékenység?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a féltékenység?

Figyelt kérdés

Különbözőek lehetnek. Azonban a tapasztalaitok érdekelne.


Nálatok milyen a féltékenység? Esetleg a párotoknak milyen szokott lenni?



2022. ápr. 7. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rám soha senki nem féltékeny, úgy látszik akkora fos vagyok hogy rám nem kell.
2022. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy más szülő gyerek kapcsolatára vagyok legjobban féltékeny. Apámmal sose volt jó kapcsolatom és ha meglátok egy apát a gyerekével viccelődni, normálisan beszélni, ölelni stb. sírni tudnék.

Van egy barátnőm, aki mindent megkap nem a saját pénzéből, nekem pedig mindenre gyűjtenem kell, egyszer azt vettem észre, hogy rá voltam nagyon féltékeny, és akkor is sírtam. Persze ez a gondolat már régen átalakult, büszke vagyok hogy én inkább gyűjtök mint mástól kérjek.

Szóval nekem sírásban nyilvánul meg. :)


De például van aki rosszat akar veled éreztetni, bűntudatot akar neked csinálni.

Például egy régi "legjobb barátnőm" akarhanyszor más barátaimmal voltam elhordott mindennek, rossznak állított be, olyanokat mondott, hogy "hát ha neked ő fontosabb" stb. Érzelmileg kicsinált,de aztán véget vetettem a barátságunknak.

Vagy volt olyan barátnőm is, aki nem ismerte a többi barátomat, de akárhányszor meglátott engem velük, vagy tudta hogy például osztálytársak vagyunk, elhordta nekem őket mindennek,mindenkinek a rossz oldalát nézte. Vele is véget vetettem a barátságnak, már ha ezeket annak lehet nevezni.

Egy másik barátnőmnek úgy nyilvánult meg a féltékenysége, hogy ha valaki elért valamit, akit például nem ismert személyesen, elkezdett róla utálkozni. Például volt egy lány, akit egy nagyon jó iskolába vettek fel, 0-24 arról beszélt, hogy biztosan nem ilyen okos, neki semmi helye ott, biztos lefizették az iskolát. Szó szerint mindenkit mindenért lenézett, mert ő sose ért el nagy dolgokat.

Apám mások szemébe mondta mindig a dolgokat, amiket a féltékenysége árasztott. Például, volt egy rokonunk aki anyagilag jól állt, ezért nem dolgozott, és akárhányszor vendégségbe jött hozzánk, apám piszkálta, például olyanokkal, hogy "hát igen aki csak vakarja otthon a s3ggét" stb. Nekünk kellett leállítani.

De vannak olyanok, akik tettekkel fejezik ki. Egy volt barátnőmnek a kiszemeltje például mással jött össze, ezért a csaj végig ment az egész baráti társaságán. Nagyon gáz volt.

Egy olyan barátom is volt, aki a tárgyakra volt féltékeny, ami egy másik illetőnek volt. Például ha másnak meg lett a legújabb iPhone, ő addig nyüstölte a szüleit (nem ő gyűjtötte rá a pénzt, ezért is volt érdekes a szitu) amíg meg nem vették neki...

Szóval igen, nagyon sok féleképpen megnyilvánulhat a féltékenység, és még sorolni tudnám :D

2022. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Sajnálom, sok erőt kívánok neked!
2022. ápr. 7. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik lány ismerősömnek a pasija annyira féltékeny volt, hogy nem akarta elengedni a lányt bulizni.
2022. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, köszönöm szépen 💗
2022. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha csalódok magamban abból jön féltékenységem arra a személyre, aki jobban teljesített nálam.

Úgy gondolom, hogy ezt elég jól kezelem, és nem kezdek botrányba. Magamban örlődöm rajta.

2022. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!