Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ilyenkor mi a teendő?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Oké, szóval..

Fél éve vagyunk együtt a párommal és nagyon szeretjük egymást. Pár hete pettingeltünk és ez így rendben is lenne, viszont van egy kis baj. A párom ezt mind elmondta a haverjainak, hogy mi mit is csináltunk.

Nagyon szarul érzem magam most meg, mert szerintem ez az egész az én hibám.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi a teendő.


17L



2022. máj. 2. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Mond meg neki, hogy meg szeretnéd kérni hogy mégegyszer ne kommentálja másnak miket csináltok, mert az a ti kettőtök dolga.

Amúgy miért is lenne a te hibád? :')

2022. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

1. Miért a te hibád??

2. úgy hajítanám ki, mint azt a bizonyos macskát. Nem vagy több neki, mint egy trófea, akivel eldicsekedhet, méghogy szeret...

2022. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Lehet velem van a baj, de amúgy én nem igazán értem hogy ez önmagában miért baj. Mi van akkor ha elmondja a haverjainak? Ők is beszélgetnek azért dolgokról, ami normális. És nem feltétlen dicsekedésből, mintha trófeaként kezelne. Ugyanúgy a lányok is megbeszélik egymást közt a dolgaikat, sőt, majdhogynem mindent, általában. A legtöbb lány beszél ilyesmiről a barátnőivel, az is gyakori hogy részletesen elmesélnek mindent, főleg fiatalabb korban.

Az igaz hogy ezek magánügyek, de azért jó ha az ember meg tudja ezeket is beszélni valakivel, mikor úgy dönt megosztaná velük.

Engem személy szerint az hogy így elmesélgeti, nem zavarna. HA a tudtom nélkül olyan képeket csinálna rólam vagy videokat stb, és megmutatná nekik vagy szétküldözgetné, na az már zavarna nagyon is. Mert az nem normális, és arra tényleg mondhatod, hogy trófeaként kezel és nem tart téged tiszteletben.

De egyébként honnan tudtad meg hogy elmondta nekik? És miből gondolod azt hogy ez az egész a te hibád lenne? Egyáltalán miért reagálod ezt annyira túl? Rosszul esik, kellemetlen neked? Korábban beszéltél már vele arról, hogy a ti magánéletetek maradjon csakis köztetek? Mert akkor még megérteném.

2022. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Ennyire hülyék ne legyetek már. Mi miatt lenne gond szerintetek, vajon miért? Mert találkozik a haverjaival mindig és rettentően kínos neki. Kettő, ez egy elképesztően intim dolog, nagy eséllyel életében az első, rögtön sz-rt a barátja a bizalomra. Valószínűleg ezek az emberek úgy is viselkednek, néznek rá, hogy még inkább kínos legyen, hisz arra is rájött hogy elmondta nekik.


Más tényleges barátoknak, nagy bizalmi kapcsolatban elmondani, meg más "haveroknak", azaz együtt lógó hülyegyerekeknek, akik aztán viccet csinálnak belőle, ezen rugóznak vagy megbízhatatlanok. Pontosan nem írta milyen a helyzet, de lehet fél, hogy az egész suli ezen fog csámcsogni és mindenki olcsó ...-nak nézi.


"Tanácsot szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi a teendő."


Te ismered a barátod, te vagy vele fél éve. Ha nem akart megbántani vagy hasonló, akkor beszélj vele, hogy a dolgaitok maradjanak privátok. Főleg ne osszon meg intim részleteket másokkal, és még inkább ne olyanokkal, akik nem állnak annyira közel hozzá és bármikor bárkinek továbbadják (a haver nem barát és egy állítólagos barát is bármikor hátba szúrhatja; 17 évesek, tesznek még a világra), mert rosszul érzed magad tőle.


Ha ez dicsekedés, arcoskodás volt, benne a veszéllyel, hogy lejárat, akkor nyilván szakítani kell.

2022. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk, azért te is mondhattad volna neki, hogy nem szeretnéd, ha bárkinek elmondaná. Nem mondom, hogy nem hibás, de elég keveset írtál le a dologról, így nem igazán lehet rá mit mondani. Ha a haverjai ezt továbbadják, akkor baj, igen, mivel neki kell tudni, hogy mennyire megbízhatók, és mit lehet nekik elmondani. Másrészről pedig, csináltatok egy teljesen természetes dolgot, nem kell emiatt szégyenkezned. Ráadásul fél éve együtt vagytok, ez már bőven belefér. Jó lenne megbeszélnetek ezt a dolgot normálisan, mert csak félreértések lesznek belőle.

Nekem például a párkapcsolatba simán belefér, hogy ha a barátnőm ezeket megosztja a barátnőivel, és van, hogy ha messengeren erről beszélnek, én válaszolok az ő nevében. Szóval nálunk ez annyira nem tabu. Ráadásul, ex-barátnőm azt se tudom hány embernek mondta el, hogy mekkora a farkam, mert amíg együtt voltunk, csak egyről tudtam, utána meg mástól is visszahallottam, mégse csináltam belőle nagy ügyet.

2022. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne a te hibád?
2022. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!