Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek engedjem nekik?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek engedjem nekik?

Figyelt kérdés
17 éves barátom elkezdett járni a húgommal, viszont ő mégcsak 12 éves. Húgom szép lány, de még azért kislányos külsőleg, belsőre viszont kedves, aranyos, nem lázadós, de még nyílván sokat fog változni. Húgomon egy ideje már észrevettem, hogy nem közömbös neki a haverom, de soha nem gondoltam, hogy a haverom viszonozni is fogja, legalábbis nem mostanság, amikor konkrétan mégcsak egy kislány. Túl nagy a rózsaszín köd, hiába ültem le mindkettővel külön-külön is és együtt is beszélgetni, szeretik egymást, nem kihasználásról van szó egyikük részeről sem és ennek én alapvetően örülök is, de valahogy mégis zavar ez az egész. Haveromat 17 évesen nyílván komolyabban foglalkoztatja a szex, mint téma, tudom róla, hogy nem aszexualis, és oké, húgomat is érdekli persze a téma már, de akkor is csak egy kíváncsi gyerekről van szó, aki még sérülhet. Akkor ott van az is, hogy haverom 18 éves lesz lassan, mikor a húgom mégcsak 12, pettingelni sem pettingelhetnének úgy másfél évig, mert ugye illegális. Konkrétan majdnem 6 év van köztük, kicsivel több, mint 5 és fél év. Én értem, hogy a szerelemben nem a kor számít és ezt látom is, de úgy érzem belekerültek egy olyan helyzetbe, ahol az egyikőjük sérülni fog és jobb lenne, ha várnának 4-5 évet ezzel a párkapcsolat témával, bár tudom, hogy az érzelmeknek nehéz megálljt parancsolni. De már az is, hogy húgom 11 évesen kezdett menstruálni, még ki sem fejlődött rendesen, sokat fog változni személyiségre is, anyunkból kiindulva, mivel konkrétan a genetikai klónja, ha vigyáz magára, akkor egy nagyon szép nő lesz belőle. Nem akarok senki életébe sem beleszólni, inkább valahogy megkéne értetnem a haverommal, hogy pár év múlva minden téren sokkal jobban járna a húgommal, most viszont csak egy gyerek. De az is lehet, hogy haveromnak az ilyen korú lányok jönnek be, testileg is és személyiségre is, akkor viszont nehezen fogok tudni hatni rá.

2022. aug. 6. 16:35
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
12 évesen még ne legyen barátja szerintem.
2022. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Itt a szüleiteknek kellene keményen közbelépni, de úgy látszik kényszerből átveszed a szerepüket, ami nagyon normális.

A hugod még éretlen, nem szabad engedni, hogy bajba kerüljön. A szervezete fejletlen, jó eséllyel traumatizálódna is, nem véletlenül védi a törvény is a kiskorúakat.

Sztem nem szabad kockáztatni, arra várva, hátha mindkettő okos lesz, mert ez a család felelőssége is. És rajtatok fogja számon kérni később.

2022. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!