Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Egyáltalán nem vágyok a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyáltalán nem vágyok a kapcsolatra, hogy valaki megöleljen,stb.. Ez normális? Többi lent

Figyelt kérdés

A normális válaszokat előre is megköszönöm!;)


Egyáltalán nem vágyok a kapcsolatra, hogy valaki megöleljen, megcsókoljon..stb..

Teljesen jól érzem magam egyedül és nincs szükségem párkapcsolatra. Úgyis csak stresszes lennék valamiért, mert úgy érezném hogy helytelenül cselekszek ha odaadom magam valakinek testestül-lelkestül. Így hogy egyedül vagyok és nincs kapcsolatom sokkal szabadabb és nyugodtabb vagyok, nincs miért stresszelni. Szóval soha sem akarok kapcsolatot, nem akarok gyereket és egyedül akarom leélni az életem társ nélkül.

Szerintetek ez normális gondolatnak számít? Csak túlságosan zárkózott vagyok?


2022. nov. 22. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Lehet hogy csak inaktív vagy most a párkeresésben, vagy még nem találkoztál olyan személlyel, aki megmozgatott benned valamit. Igazából sok minden lehet. Lehet akár az is hogy tönkrementél egy előző kapcsolatodban, és most felszabadultabb vagy mindenfajta kötöttség nélkül. Lehet akár a stressz is mint befolyásoló tényező, számtalan életkörülmény.


29/F

2022. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%
Nem teljesen normális, de ha így érzed jól magad, akkor oké. Nem ártasz vele senkinek, te is boldog vagy. Baj az nincs. Meg mivel tini kategória, így ha később változna a dolog, az se baj.
2022. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem szokványos dolog. Lehetne egy oké a válaszom, de erre figyeltem fel:


"Úgyis csak stresszes lennék valamiért, mert úgy érezném hogy helytelenül cselekszek ha odaadom magam valakinek testestül-lelkestül."


Önvádlás. Ez azt sejteti, hogy nem egészséges szinten nem vágysz kapcsolatra, hanem akár tudatalatti frusztráció okán, ami így csapódhat le. Irreális szintű aggodalom a kiszolgáltatottságtól, egy párkapcsolatot pedig kifejezetten stresszként aposztrofálva. Illetve:


"Szóval soha sem akarok kapcsolatot, nem akarok gyereket és egyedül akarom leélni az életem társ nélkül."


Túlságosan előremutató, és mozdíthatatlan állítások, kiegyensúlyozott elme nem így reagálna a témára. Ez is valami elnyomást, akár tagadást jelez. Korai ilyen merev kijelentéseket tenni, ha talán még sosem tapasztaltál meg igazán pozitív érzelmi mélységeket valakivel.


Tehát, én azt gondolom, hogy esetedben van valami érzelmi rendellenesség ezzel kapcsolatban, ami fakadhat önbecsüléshiányból, szorongásból, rossz családi mintákból. Konklúzió: Szerintem, a te esetedben ez nem normális. A megoldás nem az, hogy tudatosan is elzárkózol egy párkapcsolattól örökre, hanem a negatív érzések feloldása. Kellene sok és őszinte önreflexió, hogy ne csak a problémáid felszínét legyél képes megérteni, illetve pszichoterápiát is tanácsolnék. Az, hogy szándékosan nem engedsz magadhoz közel senkit, csak elmélyíti a negatív érzéseket, amiket ki akarsz zárni.


A gyerekvallalás kérdése más tészta, az ebben az esetben annyira nem számottevő, van aki akarja, van aki nem.


Egyébként hány évesen gondolod mindezt? Fiú vagy lány vagy?

2022. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nincs ezzel gond.
2022. nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

#3 hű, ez egy nagyon összetett és szépen kidolgozott válasz, nagyon jól elmagyaráztad és egyébként teljesen kgazad van. 17L

2022. nov. 23. 03:15
 6/6 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem stressz okozta, akkor egyszerűen csak éretlen vagy.

Ez még változhat.

Ha stressz volt, akkor kérdezz pszichológust, mert ez tönkreteheti az életed.

2022. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!