Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehúz anyagilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éves kapcsolatomban úgy érzem, hogy anyagilag lehúznak.

Lány vagyok (17) párom (18).

Anyagilag nem vagyunk függetlenek.

A családom amolyan pénzzel adunk szeretetet féle, a párom családja sokkalta jobban megélnek, de mégsem adnak annyi pénzt neki ami fedezné az úgymond “szükségleteit”.


A kapcsolatunkban mindig is én fizettem két kezemen megtudnám számolni, hogy mikor vett nekem valamit. Ezzel soha nem volt gondom, ha megtehetem, szívesen megadok neki mindent, persze határokig.


Mostanában egyre többször észrevettem, hogy ezt már teljes kényelembe fordította magának, még akkor is kéri, hogy fizessek ha neki van.


Miután tulajdonképpen tálcán kínáltam ezt neki, nem hibáztatom, de mostmár pofátlan ahogy csinálja.


Mit tehetnék ellene? Beszélni nem akarok erről vele. Csak szembesíteni akarom tettekkel, hogy ez már nem az elfogadható szint.


Köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 13. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor legközelebb mentek valahova, kérdezd meg, hogy na, meghívsz most egy sütire? Hátha észreveszi magát. Amúgy meg meg kéne beszélni. Tudod, néma gyereknek...
2022. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2.

Köszönöm a választ előszőr is.


Én úgy vagyok ezzel, hogy megbeszélni nem érdemes, biztos vagyok benne, hogy tudja, hogy mit csinál. Így tettekben akarom kinyilvánítani, hogy ez már nem egészséges egy kapcsolatban, amikor már úgy érzem, hogy eljutott az agyáig, és nem változtat akkor tudom, hogy semmi értelme ennek a kapcsolatnak.

2022. dec. 13. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 az lehet hogy tudja hogy mit csinál, de nem biztos hogy rájött hogy téged ez zavar. Eddig is így volt, honnan tudná, hogy most kezdett el téged zavarni. Te szoktattad rá erre, ne tettekkel csessz ki vele, hanem nyisd ki a szád. A játszmázásnak semmi értelme, ne legyél gyerekes. Ha bajod van azt mond meg konkrétan, ne csak célozzgass.
2022. dec. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4

Igazad van! Köszönöm a választ!

2022. dec. 14. 00:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 nincs mit. Remélem megoldódik a dolog. :)
2022. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

"Beszélni nem akarok erről vele."


Ne is. Kommunikálni egy kapcsolatban mocskos és aljas dolog!

2022. dec. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Köv. randin:

Te: Jaj drágám, azt hiszem valamit rosszul csináltam. Beszélgettünk Enikével (tudod a legjobb barinöm). Kérdezte, hogy Karácsonyra mit tervezünk (te meg én)? Mondtam, hogy milyen meglepivel készülök (de neked nem árulom el!). Kérdezte, mit fogok kapni? Mondtam, hogy nem várok semmit, de ez rendben van, mert nálunk ez nem igy müködik. Nálunk alapeset, hogy a kotont is nekem kell megvennem, mert neked nincs erre kereted. A Mekibe is én szoktalak meghivni. Meg egyáltalán egyébre sem. Persze, én nagyon szivesen megveszem mert nem akarok egyelöre még gyereket. Erre Enike, azt mondta, hogy simán egy szarrágo alak vagy. Na most mondd, hogyan lehet ilyen hülye? Hiába mondtam neki, hogy nálunk ez igy lett bevezetve és ez igy jo, ragaszkodott a véleményéhez. Azt hiszem itt van vége a barátságunknak. Hogy mondhat ilyent?

2022. dec. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Van néhány dolog, amin el kellene gondolkoznod.

"A családom amolyan pénzzel adunk szeretetet féle"

Na ez sose volt korrekt, pénzen nem lehet szeretetet se adni, se venni.


Te ugyanezt a tanult játszmát játszod, ha nem is tudatosan.


"de mégsem adnak annyi pénzt neki ami fedezné az úgymond “szükségleteit”."

Mindenféle megbélyegzés csesztetés nélkül, ezt hogy érted? Hogy "szeretetet adjon?". Vagy lehet, hogy a szükségleteire elegendőt ad, csak arra nem elég, hogy szeretetet adjon, ill. lehet, hogy egy kicsit önállóságra is próbálják nevelni, pl. dolgozhat egy picit suli mellett - ha jár egyáltalán. Nem biztos, hogy a szülők a gonoszok.


"A kapcsolatunkban mindig is én fizettem két kezemen megtudnám számolni, hogy mikor vett nekem valamit."

Te szoktattad rá, te vagy a felelős. Ha már zavar, neked kell változtatni rajta.


"Mit tehetnék ellene? Beszélni nem akarok erről vele. Csak szembesíteni akarom tettekkel, hogy ez már nem az elfogadható szint.

Miért nem akarsz beszélni vele? Miért hárítod rá a kizárólagos felelősséget, azért, amire te szoktattad rá?


Mi a célod, egy harmonikus párkapcsolat, és konfliktuskezelés, vagy egy megszégyenítés, esetleges szakítás?


Szerintem nyisd ki a szád, mondd el neki, hogy mit tapasztalsz, mik az érzéseid, és mit szeretnél. Ne ítélkezz (pont ezt tervezed), és hagyd szóhoz jutni őt is, mert megvan az ő igazsága is.


Talán nem kell olyan nagy lábon élnetek. Talán másképp szeret ő, mint ahogy te megszoktad otthon, és ő is másfajta szeretetet többre értékelne, jobban viszonozna.

2022. dec. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem fog megváltozni. Előbb utóbb úgyis kidobod mikor felbukkan egy gavallér
2022. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
29%
Minek kezdesz fiatal, csóró sráccal? FÉRFI partnert keress!
2022. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!