Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Van baràtom de zavarba jövök...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van baràtom de zavarba jövök és elpirulok ha olyannal beszélek aki az esetem, mennyire cink?

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ideje lenne felnőni
2023. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

A cink (régies magyar nevén horgany) egy fémes elem, átmenetifém. Rendszáma 30, vegyjele Zn, relatív atomtömege 65,38, elektronszerkezete [Ar]3d104s².



Ha zavarban vagyunk, ha kellemetlen helyzetben érezzük magunkat, az idegrendszerünk ellazítja az arcunk izmait, a bőrben lévő apró erek viszont kitágulnak, így a bennük áramló vér is jobban látszódik, ez okozza a pirulást. Ez minden embernél jelentkezhet, de eltérő mértékben - az, hogy ki mennyire pirulós, illetve mennyire látványos nála az arc kipirosodása , számos tényezőtől függ, például a hormonális és genetikai jellegzetességtől, a bőr árnyalatától is (a világos bőrű embereknél gyakoribb és látványosabb a pirulás).


Nagy szerepe van a pirulásban a személyiségnek is, hiszen a jelenség általában akkor látható, ha zavarban vagyunk, kellemetlenül érezzük magunkat, bűntudatunk van vagy szégyelljük magunkat. Ha tehát valaki aggodalmaskodóbb, introvertált személyiség , könnyen jön zavarba, az gyakrabban is pirul el.



Szummázva, zavarban lenni nem cink.

2023. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Majd elmúlik…bár a pirulást mondjuk nem értem…szerintem ha sokat csalódsz majd inkább örülsz ha hozzad sem szólnak :d legalábbis sok nő olyan.
2023. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy elpirulsz előtte, még önmagában nem bűn. Ameddig nem kezdeményezel és/vagy közeledsz hozzá a barátod háta mögött, szerintem nem kéne, hogy problémát okozzon.
2023. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%
29 vagyok és tavaly még mindig elofordult... Bár azóta léptem es vége lett a kapcsolatnak, lehet ez is jelent valamit...
2023. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez azt jelenti hogy más fiú is el tudna csábítani téged, nem határoztad el magadban hogy már van párod
2023. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt ki fogod nőni idővel. De miért beszélgetsz olyanokkal, akik szintén bejönnek, ha van barátod?
2023. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha igazán szerelmes vagy ,hidegen hagy bármelyik fiú még akkor is ha az eseted:)
2023. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális tinikorban, felnőtt korodban is megesik majd ilyen. Nem vagyunk fából, a hormonok és az ösztöneink működnek.
2023. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!