Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Az INFP×ENTP páros tényleg...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Army143 kérdése:

Az INFP×ENTP páros tényleg toxikus egymásra, vagy csak "trend" miatt gondolják így az emberek?

Figyelt kérdés
Egyébként én is INFP vagyok, és én kedvelem ezt a shipet.

#MBTI #INFP #ENTP #infp×entp
2023. márc. 11. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ezek a betűk nem feltétlen pontosak
2023. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Ez egy oldal ami leírja ezeket a személyiségeket részletesen


Szóval te idealista vagy a másik személy pedig vitázó típus


Ez csakis a két félen múlik hogy mi lesz a kapcsolatból

2023. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Ezt csak én nem értem?
2023. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Röviden: egy ENTP vitatkozni fog a saját igazáért és még hobbiból is, szórakozásból, egy gyengébb idegzetű, tipikusan INFP-T típusú embernek ez túl sok lenne, sértődés lenne a vége valószínűleg, de csakis a két féltől függ minden.


#3 ha egy ilyen egyszerű mondatot nem értesz (vagy képtelen vagy beírni google-re a két ismeretlen négybetűs szót akár kíváncsiságból is, ha már annyi időd van, hogy kommentelj), akkor legalább ne híreszteld, hogy buta vagy. Bruh.

2023. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kognitív funkciók szempontjából érdemes nézni.


Az entp funkciói: Ne Ti Fe Si

Az infp funkciói: Fi Ne Si Te


Két hasonló funkciójuk van, ezért szerintem egész jól kijohet egymással ez a két típus. Hosszú távra mar nem annyira jó,mert osszessegeben funkcióik nem egészítik ki egymást.


Saját tapasztalatom pedig az,hogy ez a két típus hamar megtalalja egymást,viszont sok entp-tol hallottam hogy nagyon érzékenynek és sertodekenynek tartják az infp-ket, nyilván a domináns introvertalt érzésük miatt.

2023. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, hogy az ENTP és INFP nem egy jó párosítás, 3x tapasztaltam. (Egy ENTP fiú.)

- Az ENTP hiperaktív, komolytalan, beszólogat és vitatkozik, túlpörög, a legnagyobb jóindulata ellenére is bántó lehet egy INFP számára

- Egy INFP pedig érzékenyebb típus, ami az ENTP-hez egy rosszabb párosítás.


De nyilván nem szabad a négy betű alapján kiindulni. Én nem tudom a választ, ez csak az alapján levont következtetést, hogy ENTP-ként három különböző INFP-vel való párkapcsolatból ugyanazt szűrtem le. Az alapvetően jó kémia ellenére, meg annak is, hogy mindkét fél sokat adott bele a kapcsolatba, probléma lehet az érzékenyebb hozzáállás az egyik oldalon, a racionális a másikon. A sértődés az egyiken, a vitatkozás a másikon.

2023. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!:)
2023. márc. 11. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs negatív vagy pozitív mbti típus, csak ember. Ha két megfelelően egészséges ember, akkor nagyon jó lesz, és pont a két hasonló funkció miatt is nagy a sérülés, ha kellően betegek.
2023. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Induljunk ki abból, hogy nem hiába szokták hozzácsapni az MBTI kód mellé "kiegészítésnek" az enneagramot. Teljesen más egy 9w1 vagy 4w5 INFP, megint más a 7w8 és a 7w6 ENTP, és ezek csak hirtelen példák. El tudom képzelni, hogy van olyan eset, amikor működik ez a páros, akár hosszútávon is. Előbb vagy utóbb minden párkapcsolat elérkezik bizonyos kritikus pontokhoz, típustól függetlenül, az meg, hogy meg tudják-e oldani... Tényleg nagyon sok faktor befolyásolja, kezdve például az intelligenciával vagy különböző élettapasztalatokkal.
2023. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a dolog ami tudományos alap alapján 16 különböző személyiségtípust különböztet meg és az volna a célja hogy segítsen megismerni saját magadat (mert teljesen úgysem tud leírni), de ez is átment egyfajta ezoteriás csillagjegyes hülyeségbe.


,,Jaaaj az INTP nagyon összeillik az ENTP-vel, de az INTJ-el esküdt ellenségek."


,,Jaaaj a kos meg az oroszlán nagyon rossz párosítás, a rákokat jobb elkerülni."


Remélem nem kell magyarázni a hasonlóságot:D

2023. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!