Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit kéne tennem? Ti mit tennétek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Először is bocsánat a buta kérdésem miatt, de azt hiszem, jobban teszem, ha megkérdezlek titeket is, és minél több embert hallgatok meg tanácsért. Nagyon nagyon hosszan nem szeretnék belemenni, hiszen akkor napokig írhatnám a kérdésem:D Viszont röviden arról lenne szó, hogy bő 1 éve megismertem egy pasit, aki kezdetben nagyon rendes volt (utólag átgondolva sem gondolnám, hogy ez ilyen “csali” lett volna….vagy csak naiv vagyok:/) Hosszabb ideje elromlott a kapcsolatunk és rettenetesen toxikus, állandóan én változtatok az ő javára, ő meg semmit nem tesz a kapcsolatunkért. Neki is tetszek, ő is nekem. De néha olyan vitát lever kis dolgokból, hogy képtelen vagyok elviselni lelkileg. Azt gondolom, nem jó így a kapcsolatunk, hiába próbáltam vele már nem egyszer megbeszélni.. Azt hiszem, jobb lenne, ha hagynánk az egészet..De itt jön a probléma: Valamiért hiába tudom, hogy ez így nem jó, nem egészséges, képtelen lennék elengedni. Persze nem birtoklásról van szó. Nem tudnék megbékélni azzal a tudattal, hogy neki más kell, hogy lemondana rólam.. Én tudom, hogy ha ő nem lenne nekem, akkor hosszú ideig nem mernék más kapcsolatba kezdeni, hiszen nagyon kedvelem, de azt érzem, ez a sok balhéja ront az egészen. Volt egy kb fél év, amikor egy hatalmas vita következtében nem beszéltünk… Azalatt teljesen belebetegedtem az egészbe.. Valahogy se vele nem jó, se nélküle.. Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek, csak normális válaszokat írjatok…

2022. ápr. 30. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem jó erőltetni azt, ami nem működik.

A hiányát majd megszokod, ill. idővel jön más.

2022. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén szólva ebből nem lehet megmondani, azt sem, hogy te racionálisan látnád-e a dolgokat. De van sok fura az írásodban....


Az is lehet, hogy így van, ahogy írod, de az is lehet, hogy nem látod, hogy ő tesz valamit, apróságnak bagatelizálsz olyat, ami nem az, mártírt játszol és közben problémákat szítasz, amit rákensz.


Mivel van ilyen is.


De a problémákról nincs konkrétum és csak a te nézőpontodból és azt sem tudjuk mi miatt nem tudjátok megbeszélni. Azt sem, hogy valóban kis dolgok-e azok, az sem, hogy ki hogy reagál a másikra. Az sem, hogy hogy vagytok ti egymással. Azt sem, hogy ki mit akar.


Az viszont tény, hogy ez így nem frankó, akárki hibáiból is, ami nagyon úgy fest, hogy szerinted minden csak az ő hibája (eközben mégis változtatsz folyamatosan), te meg mindent megteszel és stbstb és ez felkapcsolta nálam a lámpát.

2022. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Kommentelő:

Nagyon köszönöm a válaszod neked is, és végigolvasva tényleg nem voltam egyértelmű. Ment a zöld kéz, vagy pipa, vagy mi a csuda neked is:) Nem akarom magamat beállítani tökéletesnek, vagy mártírnak, ahogy fogalmaztál, hiszen tudom magamról, hogy van olyan dolog, ami neki nem tetszett például, de én azon igyekeztem változtatni.. Őt sem akarom beállítani egy borzalmas embernek, hiszen én sem vagyok tökéletes, hogy mást csak úgy szapuljak..Problémákat úgy konkrétan nem szeretném konkrétan leírni, több okból is..Leginkább nem akarom, hogy magára ismerjen, ha ezt a kiírást látja, mert abból ismét csak vita lenne.. Privátban esetleg leírhatom..De biztosan merem állítani, hogy ez nem olyan, amit félre lehet érteni, vagy belemagyarázni bármit.. Amiatt nem tudjuk megbeszélni, mert például ha elmondom neki, hogy nekem mi fáj tőle, mit szeretnék, hogy másképp legyen, abból ő veszekedést szül, és a mártírt játssza, bedurcázik. Nem ír vissza órákig.. Én meg ekkor pitizek neki, hogy “ne haraguudj, hagyjuk iis, légyszives válaszoolj”…. A másik eset pedig, hogy azt mondja, nem szeret erről beszélni, ami velünk kapcsolatos.. Ezt sem értem, de tiszteletben tartom persze. Igaz, nem írtam, milyen kapcsolatban vagyunk. Bocsánat érte, lényeges infó lett volna.. Még nem vagyunk együtt, de eléggé hajlunk felé… bár ezek után nem tudom, mi lenne a helyes döntés.. Szóval tényleg nem őt akarom ócsárolni, hibáztatni, okolni mindenért, hiszen én sem vagyok tökéletes.. De amit ő valaha mondott nekem, hogy nem jó, azon én tényleg minden lelkiismeret furdalás nélkül mondom, hogy mindent megtettem, hogy neki jó legyen…

2022. ápr. 30. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
te éretlen, ő egoista
2022. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én vagyok a 2-es, 15:21-es


hát, így még zazább lett

2022. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyjad ezt szerintem.
2022. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!