Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért csinálják ezt?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Van egy fiú aki tetszik és ezt a legjobb barátnőm tudja. Annak a fiúnak a legjobb haverja és az én barátnőm mindig piszkalnak vele akkor is ha ezt a fiú hallja. Olyat beszéltek hogy mind a ketten szégyenlősek vagyunk. Mit akarnak kínozni ebből? Olyat mond a legjobb barátnőm hogy na mész beleülni ... ölébe itt a fiúra gomdolt aki tetszik nekem és ő is halotta és csak mosolygott rajta.

2023. szept. 12. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindketten ilyen kis esetlenek vagytok, ezért talán a maguk módján így próbálnak összehozni titeket. Az hogy működik, vagy nem működik, és hogy milyen hatásfokon, az megint egy más kérdés. Amúgy nem az ölébe akarják hogy ülj bele, hanem a fiú faszára. (:
2023. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Azt akarják, hogy jöjjetek már össze, hiszen magatoktól nem történne semmi.
2023. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Tipikus fontoskodó tinik...
2023. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

miért kérdéssel kezdődök eleve veszett ügyek.

Válasszal sosem leszel elégedett.

Ezek panasz-spirálok, nem jössz ki jól, és környezeted sem nyer.

kb mint a kritika- soha senki nem köszönte még meg, hogy a hibáira felhívtad a figyelmét..


Egyetlen dolog fontos itt mégpedig Te és a Te viszonyod másokhoz.

Ha a srác tetszik és akarsz tőle valamit akkor lépj.


Felejtsd el a "férfinak kell lépnie elvárást"

várhatsz rá és hallgathatod a barátaid duruzsolását igazából nem ez helyes irány. (ez egyébként úgy szól teljesen hogy a nő jelez a férfi lép, itt a jelzés nem történt meg, mert "barátaid nem Te vagy, csak Te képviselheted magad!)


Ideje neked felvetni a programokat stb

pl volna kedved meginni egy kávét/teát/beülni valahova = nem gondolom hogy jó

Kajálás helyett inkább tea/kávé amellett lehet dumcsizni. (zaba később)

Itt ezek most és később is jelzésértékűek.


Ha tart valamire, akkor felajánlja hogy állja az italod.

Ha kicsinyes nem fogja felajánlani.

Az is lehet hogy mivel Te hívtad meg, eleve nem elvárható hogy fizesse.


Szerintem fizesse mindenki a sajátját, és ha felajánlja akkor örülünk ha nem akkor kapsz egy képet róla. Nem szükséges puccos helyre beülni, zsebpénz vagy szülőket terhelni vele. Az is más ha önnállóság ott jelenik meg hogy dolgoztok suli mellett. Akkor sem kell puccos hely ha telik rá.


Szeretnéd látni, megismerni, aztán ami érdekel megkérdezed, amire úgy gondolod megválaszolod vagy kitérsz hogy még ez korai, erre nem szeretnél válaszolni. (határhúzás)


Férfiként vagy férfi vezeti a beszélgetést vagy Nőt hagyja kibontakozni és inkább Nő magáról mesél, ettől függ hogy jól érzed magad vagy sem.

(Rossz élményre rendeltett ha a férfi magáról beszél, munkájáról miközben te hol is vagy ebben?-Igen, sehol!)


Mivel Nő vagy, eleve elrendeltetett hogy Te hogy érzed magad Most, és az akivel szeretnél lenni, mennyire "építi le a benned kialakult képet róla"

Azáltal hogy megismered, szimpatikus marad, jobb lesz vagy nem is olyan mint gondoltad, ami nem feltétlen negatív.


Amiben különböztök megtaníthatjátok a másikat, amiben egyeztek ott szimpátia ereje erősödik. Amiben ellent mond ott Férfias, amiben egyetért ott közös pont van.


Jobb dolgok elébe menni megtudni hogy egyébként kölcsönös ez a hozzáállás vagy él-e bátor kiállásoddal.

Másik pedig attól hogy tetszik még nem biztos hogy egymással kijöttök.

Azt gondolom van egy csomó kérdésed. Gyűjtsd össze, és azokról is témázhatsz, idővel, hétköznapi dolgok átvezetése ideális, én így szoktam.. nálad hogy megy?


36F

2023. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4# vagyok, lehetséges másoknak sem egyértelmű a "miért" mondatok.

Helyettesítsétek be a környezetekre.


Néhány példán levezetem:

" [link]


miért épp most vágja a szomszédom a füvet?

Miért nézi meg 8x egy este a párom hogy bevan e zárva az ajtó?

miért most mondod?

miért koszoltad össze a cipőd?

miért nem csináltad meg a házifeladatod időben?

miért nem készültél fel a dolgozatra?

miért ezt vetted meg?

miért nem szóltál előre?

miért nem segítesz többet a házimunkában?

miért nem vitted le a szemetet?


A Miértbe, belefoglaljuk az elégedetlenségünket amit a másikra vetítünk, ami automatikusan védő/támadó reakciót von maga után.

Semmi jóra nem számíthatunk.


miért híztál meg? - Köszönöm hogy jelezted felém, jobban odafigyelek magamra, többet fogok sportolni és kevesebbet nézek Netflixet.


miért nem keresel többet? Köszönöm hogy szóltál, nézek jobban fizető állást...

"Köszönöm szépen, hogy rámutattál a hibámra, most már azon leszek hogy kijavítsam"


Miértekkel a másik hibájára hívod fel a figyelmet "jószándékkal" = "bántón",

Mások kéretlen tanácsnak hívják, mások ami a szívemen a számon, mások én csak őszinte vagyok, mások a barátom vagy, mások, önjelölt megmondók... kellemetlen légkört teremtenek.

Másikat tanítással (ha kéri) tudsz neki segíteni az ő útjában.

Magaddal foglalkozz, csináld jól, ha irigyli akkor keresni fog és kérdezni tőled.


Semmi kérés nincs arra vonatkozóan, "Gyere sértegess mert közel engedtelek magamhoz"

2023. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!