Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek 16 éves lány és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek 16 éves lány és 23 éves fiú párkapcsolat rendben lehet szerintettek nem akar majd pár év múlva elvenni feleségül majd vagy valami?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem erről a dologról és legtöbbjük azt mondja, hogy teljesen rendben lesz. Ha viszonyom és kimutatom én is az érzéseimet. Vannak akik nem bírják a srácot vagy nem szimpatikus nekik így ismeretlenül sem és azért mondanak róla bizonyos dolgokat amik lehet nem is igazak. Vagy pontosan a korára akarnak utalni vagy arra, hogy ne ilyen ellenszenvesnek tűnő, öreg, gáz megjelenésű pasit válasszak már magamnak. Ezt egy 20 éves ismerősöm mondta aki nem ismeri. De én is tudom, hogy előre szeret rosszul ítélkezni másokról. Pedig agyilag szerintem nincsen rendben ő sem. A pasija is ugyanilyen. Több párkapcsolati kísérletet tett már tönkre olyan lányokkal akiket tud manipulálni. Csak én nem vagyok buta. Mert sokan szentnek hiszik. Közbe ha valakit meglát nem szimpatikus neki egyből keresztbe akar tenni. A fiúknak pontosan így a fiatalabbnak is ,meg is verték már. Viszont van 1-2 olyan ember aki nem is ismeri látásból sem. Mégis azt mondják ne jöjjek vele össze. Mert, hogy milyen gáz lenne már ekkora korkülönbség főleg nekem. Meg a többi indok ugye. Ezekkel nem foglalalkoztam. De van egy 19 éves barátnőm akinek a szavain valamilyen szinten elgondolkodtam. Ő azt mondta legfeljebb 22 évessel jönne össze csak és ez még pár évig így is marad. Mert a 23 éves és e feletti fiúk már úgyis családot akarnak alapítani és gyereket is akarnak és ő ezért nem jönne össze soha idősebbel. Anya viszont azt mondta, hogy ebben a mai világban már szerencsére a lányok sem akarnak ilyen fiatalon családot nem, hogy a fiúk. És milyen buta vagyok, hogy ilyen ostoba emberek véleményéről kérdezek tőle. Róla azt hallottam, hogy nagyon nem így gondolkodik elvileg ahogyan a barátnőm tudja. És amúgy sem tűnik úgy, hogy ilyen céljai lennének mert már a második suliját kezdi el azóta, hogy leérettségizett. De bármikor át tudja váltani munkára. De szerintem az a célja, hogy elvégezze.

16/L



2023. okt. 9. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Egyelőre tanulj! Majd utána!
2023. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen rendben van.
2023. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
egyelőre nem, ha 18 lennél, akkor simán.
2023. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem volt komoly kapcsolatom ahol én 8 évvel idősebb voltam, és 17 előtt volt még a barátnő az elején.

Komoly is lehetett volna, nem a korkölönbség volt a baj, hanem a hozott családminták, és a természete. Majdnem 5 év után mentünk szét, mert nem bírt a vérével.


Lehetne mondani, hogy a korkülönbség miatt, de tudom, hogy a későbbi kapcsolatokat is tönkretette, és 40 felé a családját is.


Szóval ha 2 összeillő ember találkozik, akár jó is lehetett volna hosszú távon.

2023. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

"Ő azt mondta legfeljebb 22 évessel jönne össze csak és ez még pár évig így is marad. Mert a 23 éves és e feletti fiúk már úgyis családot akarnak alapítani"

Ne haragudj, de ez a 19 éves barátnőd agyilag nagyjából egy 9 éves szintjén van. És ebből is jól látszik, hogy mennyire nem az életkor határozza meg, hogy agyban mennyi az illető.

Külön cuki, hogy a 22 még teljesen oké, de a 23 már nem. Most ez komoly? És te komolyan ezen elgondolkozol??

Ne haragudj, de az is napnál is világosabb, hogy fogalmatok sincs az emberek átlagos életviteléről. Én már jócskán több vagyok nálatok, de azért 16-18 évesen is láttam azt, hogy: nem, a többség nem fog huszonegykét éves korban házasodni. A 15 éves osztálytalálkozónkon a pasik több, mint fele még nem volt nős. Tudod, hány olyan embert ismerek a környezetemben, aki férfi, és 23 évesen már esküvőt, meg családot akart? A tágabb ismerettségi körömben, beleértve az egykosi iskolatársakat is, összesen egyet. Ez annak fényében, hogy én azért több ezer embert ismerek kisebb-nagyobb mértékben, szerintem nem egy nagy szám. Lányból/nőből már többet tudnék mondani, bár ha a most 30 alatti generációt nézzük, ott is bőven 10% alatti azok aránya, akik a huszas éveik első felében akarnak családot alapítani, vagy már meg is tették ezt.

Egyébként meg: hülye statisztikák, meg félelmek helyett inkább tessék megismerni a másik felet! Erre való az ismerkedés. Hogy megismerjük egymás elképzeléseit, vágyait, értékrendjét. Ha pedig ezek nem egyeznek, akkor meg lehet beszélni, hogy hogyan tovább, kinek mennyire fontos, hogy az elképzelései szerint történjen minden, ki mennyire kompromisszumkész (mert pl. lehet, hogy ő szívesen lenne apa másfél év múlva, de egyáltalán nem ragaszkodik hozzá, és bőven jó neki akkor is, ha majd te szeretnéd), és ezek alapján el lehet dönteni, hogy bele akartok-e vágni. De valamit meg sem próbálni, azért, mert valakinek volt egy kisarkított, előítéletes véleménye, szerintem az egyik legnagyobb ostobaság lenne.

2023. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Van rá esély, ha mindkét fél beleteszi az érzelmi intelligenciáját, odafigyel a másikra, asszertívan kezeli a felmerülő konfliktusokat, stb. Például a #4-es válaszod alapján, kérdező, te inkább egy kötözködő hülyegyereknek tűnsz, aki lábujjhegyen áll hogy magasabbnak tűnjön. A fogalmazásod és gondolati struktúrád alapján egyáltalán nem vagy érettebb, mint egy átlagos 16 éves lány, sőt. Nagyon gyerekesen gondolkodsz.


Egyébként volt már jóval nagyobb korkülönbséggel is kapcsolatom, korodbeli lánnyal. Tud működni. De a tánchoz két ember kell. A jelenlegi véleményem az rólatok, hogy ez egy érzelmi hullámokkal és drámákkal terhelt katasztrófa lesz, és nem a korkülönbség miatt.

2023. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és azt tudja a nagy élettapasztalattal rendelkező 19 éves barátnőd, hogy az országban a férfiak a statisztikák szerint átlagosan 30 körül vállalják az első gyereket? Persze a cigó putriban nem, de a tanult, magyar, középosztályban ez 33 körül van. Ha egy idióta tini hamis adaton alapuló véleménye "elgondolkodtat", talán mégsem vagy olyan érett, mint gondolod.


Egyébként az érettség része az is, hogy tudsz kommunikálni. Ez emelt ki az állatvilágból. Pl így: Hé, Béla. TUdod, hogy kedvellek. De én még tanulni szeretnék sok évig, és csak utána merek önálló életet és családot alapítani... te hogy állsz ehhez az alapvető kérdéshez, amit nyilvánvalóan meg kell beszélnünk, mielőtt komoly kapcsolatba kezdünk?

2023. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem a koron múlik, hanem az érettségen. Neked jelen állapotban egy plüss kutya is kihívás lenne...
2023. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5 Igen és az a helyzet, hogy rengeteg olyan barátnőm van aki azt mondja, hogy pl 5 évvel idősebb pasival még össze jönne lazába. De ha a pasi véletlenül 6 évvel idősebb akkor bármi baja van a pasinak vagy bármennyire szeretik egymást stb akkor is teljesen kizárt. És nem csak a középiskolás társaim gondolkodnak így hanem meg esik ez a gondolkodás mód olyan lányokkal is akik annyi idősek mint ez a fiú. És ők nem csak tovább tanultak hanem egy diplomát vagy befejeztek vagy éppen elkezdik de már a másodikat inkább. De van aki meg olyan, hogy 2 év ok, 3 vagy 4 év már kizárt minden esetben.


#6 Igen nyersen fogalmaztam meg magamat, nem azt mondom, hogy érettebb vagyok a koromnál. Hanem inkább azt, hogy a legtöbb nálam idősebb lány/fiú olyan, hogy azt hiszik éretten gondolkodnak és közben egy valóban nem rosszul gondolkodó személy ennek a szöges ellentétét fogja látni és ez bizony azért van mert pontosan, hogy rosszabb a gondolkodás módjuk mint azoknak akire ők rá mondják ugyanezt. És tetszik vagy sem a hármas válaszoló ilyen ember. Csak arra hivatkozik papíron mi a nagykorú de ahogyan te okosabban is leírtad nem az életkor határozza meg a gondolkodást. Amúgy ez a srác is mondott már olyat, hogy feleséget is Minimum 30 körül akar, gyereket pedig 30 után. De mondta, hogy ez több mindentől függ mert lehet még később. Amikor ezt mondtam a barátnőmnek akkor ő meg azt mondta, hogy ne csodálkozzak ha majd pár hónap múlva megkéri a kezem. De lehet ő is rosszindulatú igaz ő nem ismeri. De őt is inkább éretlennek mondanám. De vannak olyan dolgok amikben viszont okos. A tanuláson kívűl is.

2023. okt. 9. 12:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4# ja nem te írogatsz priviben, hogy van-e kedvem ismerkedni?

32 éves a pervez írogató...

2023. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!