Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Fiúk, ha a barátnőtök rossz...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, ha a barátnőtök rossz időszakon menne keresztül, kicsit hisztisebb lenne és több törődésre lenne szüksége azt megértenétek vagy inkább menekülnétek hogy ne kelljen hallgatni a hisztieit?

Figyelt kérdés

Kicsit kivagyok az érettségi miatt, ráadásul most halt meg az én drága nagymamám akit imádtam szinte ő nevelt fel, nagyon kivagyok, de anyum mégjobban, hozzá nem tudok fordulni, apám már nincs. Szükségem lenne a barátomra, hogy itt legyen velem és fogja a kezem, hogy csak öleljen át és sírhassak a vállán, de ő meg kiakadt hogy mostanába nagyon elkezdtem a nyakán lógni. De most komolyan nem lehet megérteni hogy nehéz időszakon megyek keresztül, vagy egy pasitól nagy kérés az hogy ilyenkor segítsen?

19/L


2015. jún. 4. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Részemről nem lenne az ez nálam alap lenne....
2015. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 mármint hogy nem lenne nagy kérés
2015. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Értelmes ember tudja kezelni a helyzetet, ebben az esetben nem kérdés, hogy támogatni kell a társunkat.


Nekem a barátod tűnik hisztisnek.

2015. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:) én így csinálnám:


mondd el neki, hogy most az érettségi miatt és a nagymamád halála után nagyon kivagy, elkeseredettnek (vagy amilyennek érzed magad, stresszes, letargikus, ...) érzed magad, mert szükséged van rá, hogy megnyugodj, valaki melletted legyen, támogasson.

és azt kéred tőle, hogy ott legyen veled és fogja a kezed, hogy csak öleljen át és sírhass a vállán.


ebben benne van minden vágyad, érzelmed, kérésed. meg fog érteni, nyugi :)


ha ez után sem lesz semmi, akkor neked is meg kell értened őt. biztos van sejtésed, hogy mi problémája van.

kérdezd meg tőle, hogy amikor nem jön el hozzád, akkor ő (így meg úgy) érzi magát, mert szüksége lenne (erre meg arra)? amit sejtesz, azt fogalmazd meg. ha ~3. próbálkozásra sem sikerül, és nem mondja el, hogy mi van (nem javítja ki a sejtésed meg semmi), akkor inkább kérdezz rá az érzéseire és szükségleteire :)

(mindenképp csak tényeket közölj! figyelj rá, hogy a megfogalmazásodban ne legyen támadás, bűntudatkeltés, szemrehányás)


ez ilyen erőszakmentes kommunikáció. ajánlom mindenkinek. egymás megértéséhez a legjobb szerintem! :) azért, mert arra törekszik, hogy teljes mértékben azt kommunikálja, amit belül gondolsz-érzel-szeretnél, semlegesen, elvárások és bántás nélkül :)

hajrá :)


(én sem tudom még mindig megfelelően alkalmazni, de egy próbát megér. majd írd meg priviben, hogy mit sikerült összehoznod :) )

2015. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem az a baja, hogy a sok szomorkodás és idegeskedés közepette elmarad a szex és csak "fogd a kezem" van?


De amúgy meg a fenti válaszokkal értek egyet.

Viszont, ha túl vagy az érettségin mozdulj ki, nem maradhatsz így. A fiú még éretlen (én is az voltam ilyen koromban).

2015. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oh :( Tudom, hogy ez régi kérdés, de akkor is fájt olvasni. :'( Nagyon sajnálom, hogy így történt! :(

Barátod meg... (akit remélem, azóta már kipenderítettél) egy igazi érzéketlen tuskó.

Ha a szerlememnek bármi problémája van, teljesen egyértelmű, hogy mellette állok. Akkor is, ha ennél ezerszer jelentéktelenebb dolog. Valahol itt kezdődik szerintem a párkapcsolat. Nem csak abból áll, hogy ha minden tökéletes, akkor jól érezzük magunkat, hanem arról is, hogy ha szüksége van valakire, akkor ott vagyok mellette. Itt kezdődne a szerelem. Életed egyik legnagyobb tragédiájakor pedig kötözködni, bunkózni, meg lerázni téged... a legaljasabb bunkóságok egyike a világon. Az ilyen nem, hogy nem férfi, de én embernek sem tudom nevezni.


#5 "Nem az a baja, hogy a sok szomorkodás és idegeskedés közepette elmarad a szex és csak "fogd a kezem" van?"

És ha igen? A szerelmünk nem egy szexbaba, és ahogy írtam, a szerelem ott kezdődik, hogy nem csak akkor szeretjük egymást, ha minden tökéletes. Aki megsértődik azon, hogy nem dughat agyba-főbe, amiért a másik épp gyászol, az egy utolsó rohadék. Ennél még egy molylepkébe is több érzés szorult.

dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vajon mi van azóta? 🤔
dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!