Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hány éves kortól? (többi lent)

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sűrűek az ilyen kérdések, de arra kérlek titeket, hogy csak értelmes és hosszan kifejtett válaszokat írjatok. Szóval szerintetek hány éves kortól érdemes, vagy "lehet" egy rendes párkapcsolata egy tininek? Lányotokat/Fiatokat, mikortól néznétek jó szemmel egy komoly kapcsolatban? És hány éves kortól elfogadható a testi kapcsolat is? (Tudom van aki úgy gondolja ez nem kortól függ, de ezt elnézve, én nem ilyen válaszokra várok.)

2015. aug. 23. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Komoly kapcsolatod akkor lehet ha ugy erzed hogy erre vagysz es megtalalod ehhez a megfelelo part.

Testi kapcsolat szerintem 16 eves kortol kb.

2015. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha az életben nem fogom megérteni az ilyen kérdéseket..

Mit számít ez?


Mondjuk 14 éves vagy, és itt mindenki azt írja, hogy 16-tól lehet kapcsolatod... Akkor te addig rá sem nézel a fiúkra, és akárki hozzádszól elküldöd?

Ez rohadtul egyén és környezetfüggő..


Ráadásul van 100+ ilyen kérdés (+ millió cikk), olvasgasd azokat, van rajtuk bőven válasz..

2015. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem testi kapcsolatnak nem nagyon kéne lennie 16-18 éves kor előtt. Sokan nagyon felelőtlenek, és nem látják át a helyzet súlyát. De a legfontosabb akkor is az, hogy mindenki csak akkor kezdjen el nemi életet élni, ha normális párkapcsolatban van, szereti és bízik a párjában. Ha nem így tesz akkora csalódás érheti ami kihat a későbbi kapcsolataira. Amúgy tényleg nem kortól függ az hogy mikor lesz valaki elég érett hozzá. Én már találkoztam 30 éves pasival is, aki felelőtlen volt, és 20 évessel, aki egyszerre háromféle -képpen akart védekezni. De a legdurvább az hogy a jelenlegi pasimmal, amikor összejöttem még csak 14 éves volt, már két éve együtt vagyunk és egy éve együtt is élünk. és azóta élünk nemi életet, és nem volt vele gond, bár az tény hogy én már tapasztaltabb vagyok nála, így nem gáz hogy ő ennyivel fiatalabb. (max talán egy kicsit de nem érdekel)

Viszont két 14 éves szerintem még pl. nem elég érett hozzá. És a fordított felállásnál is ha a csaj lenne 14 a pasi 19, akkor úgy gondolnám, hogy a lány kis naiv, a fiú meg rá akarja venni mindenre. Nálunk ezzel nem volt gond hiszen melyik tizenéves srác nem szeretne szexelni egy nála idősebb nővel, meg hát mi baja lehetne belőle, főleg ha én elég felelősségteljes vagyok.

Röviden összefoglalva viszont akkor is azt mondanám, hogy egyéntől függ hogy hány éves kortól érett egy komoly kapcsolatra, van olyan aki már 14 évesen is az, valaki soha sem lesz.

2015. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szerintem is 16 éves kor alatt nekem egy kapcsolat sem tűnik olyan komolynak.
2015. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos,magamból kiindúlva,1.kapcsolatom 16 évesen volt,2 évig tartott.Vele feküdtem le először,17 és fél évesen.Szerintem mindent a jó időpontban tettem,bár a gyerekemnek megengedném hogy 17 év körül szexeljen,előtte ne nagyon.21/L
2015. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Általában már a 12-13 évesek is tudják, hogy érdemes kitálalni az érzelmeikről, és bár 99%-ban nem tartanak életen át ezek a "kapcsolatok", mégis remek lehetőség a karizma gyakorlására.

A testi kapcsolatot nem korhoz, hanem tudáshoz kötném. (Persze, ezzel nem azt mondom, hogy mostmár kufircoljon orrba-szájba az előbb említett korosztály). Érdemes beszélgetni vele a szülőkkel, biztos elmagyarázzák neked, és az rengeteg elröhögcsélt felvilágosítás-órával felér.

Két dolog fontos, hogy tudd a kockázatokat, és elkerülésüket. Utána jöhetnek a kevésbé, de ugyanúgy fontos tényezők: kivel, mikor, hol, hogyan, stb.

Ha mindenképp korosztályt muszáj mondanom, akkor az értelmesebb 15-16 évesek, egyébként meg efelett bármi jó.

(Hozzátenném, hogy azért érdemes beszélni erről a szüleiddel, hogy ne legyenek félreinformálva: ebből leszűrik, hogy valószínűleg nem fogja őket meglepetésként érni.)

Remélem, segíthettem.

2015. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!