Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek? Tehetetlen vagyok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Tehetetlen vagyok és végtelenül szomorú.

Figyelt kérdés

#szerelem #12èves lány
2015. okt. 7. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért vagy szomorú?
2015. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi a baj?
2015. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

12 èves lány vagyok, most decemberben leszek 13. Nemrèg költöztem az apukámhoz falura... apukámnak van egy èlettársa Èva.

Van egy fiú akivel járok de úgy, hogy nem engedtèk meg nekem már az elejèn bajok voltak de vègül azt mondták h a baraátnője lehetek de nem járhatunk ès a kezemet megfoghatja de semmi több nem lehet.. 14 èves.. titokban csokoloztunk már ès kettesben szoktunk sètálgatni.. magyarul nagyon vigyaztunk rá h ki ne derujon ez mind mert nagy balhè lenne ha kiderülne hogy kettesben sètálgatunk stb... a mai napon megint kimentem vele ès semmi szokatlan nem törtènt beszègettünk ès rengeteget nevettünk... viszont itthon Èvának azt mondtam h az egyik barátnőmmel Petrával ès mèg Áron is lent volt, ami nem igaz.. amikor hazaèrtem Èva kikèrdezett ès ekkor hazdutam neki.. fèltem ha az igazat mondom oltari nagy cirkusz lesz ès követelni fogjak h szakitsam meg vele a kapcsolatot ès el lennek tőle tiltva ès nagyon nem akartam ezt ezèrt hazudtam a szemèbe. Ekkor elmondta hogy amig kint voltam találkozott Petrával ès így kiderült, hogy hazudtam. Azt nem mondtam el, hogy Áron nem volt velünk.. de nagyon leszidtak nem csak azèrt mert hazudtam hanem, hogy fiukkal voltam ès fiuztam. Itthon apa, Èva èn leültünk megbeszelni ezt az egèszet. Èn ki voltam akadva, rettenetesen sirtam mert azt hittem így szakitanom kell a barátommal, ès persze szègyeltem magm a hazugsagom miatt. Apa egy hèt szobafogsagot adott, Èva pedig azt mondta h innentől kezdve csak úgy mehetek ki ha a barátnőim jönnek èrtem ès csak a ház elötti játszótèren leszek. A barátomat pedig felejtsem el, csak iskolaban talalkozhatunk... ezt most zokogva írom le titokban , nem akarom elvesziteni... a barátomat Dominiknak hívják... nem akarom elvesziteni de ezzel így csak szenvednenk hogy nem talalkoznank sulin kivul... facebookon, skypen pedig törölgetnem kell az üzeneteimet mert apáèk olvassák a privát üzeneteimet is... kèrlek titeket, segítsetek, hogy mit csinaljak? nem szeretnèk szakitani vele de ha nem talalkozunk es elveszik az egesz kapcsolatunk csak szenvedunk... mèg nemtudja, hogy itthon minden kiderült, mèg nem tudom mi tèvő legyek, ha elmondom mi legyen...segitsetek kerlek nagyon fontos nekem ... mit tegyek?

2015. okt. 7. 21:53
 4/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy fiatal vagyok, vigyázok, hogy semmi ne törtènjen csók volt ès az ölèben ültem a fiunak, de inkabb egymás társaságát èlvezzve tötjük az együttlèvő időnket.. ès most...
2015. okt. 7. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedvesem, előtted áll még a világ. Még nem tapasztaltál meg semmit, sajnos fogsz az élettől ettől nagyobb, erősebb pofonokat kapni. A tinikor húzós, én is átéltem, férfiként.


Nem akarok könyörtelennek tűnni, de a valóság az, hogy apukádék nevelnek, gondoznak, és Ők a Te javadat akarják. Így azt kell csinálnod amit mondanak. Úgy gondolják, hogy még fiatal vagy az ilyesfajta kapcsolatokhoz. Én is így gondolom. Sok dolgot írnák még, de majd idővel Te magad is rájössz, hogy ennek így kellett történnie.


Haragudhatsz rám, de majd 10-15 év múlva csak nevetni fogsz az egészen. Mire 25-30 éves leszel, és készülsz az esküvőre, gondolj Rám, ha vőfélyt keresnél.

2015. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akarsz beszélgetni erről az ügyről?

15/F

2015. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nemtudnam valahogy megoldani, hogy ne kelljen szakitanom? mitcsinaljak? hogy legyen tovább? ès köszönöm 5ös,

folytassuk vagy szakitsunk? nemtudom h birnam ki...

2015. okt. 7. 22:13
 8/11 A kérdező kommentje:
7es igen nagyon szeretnek... esetleg holnap lenne nekem jo, addigra szerencsere lenyugszok valamennyire es nagyobb energiam lesz elmeselni ezt az egeszet, megprobalni megoldani...
2015. okt. 7. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Balhéba azért keveredtél, mert megszegtél néhány magánéleti szabályt, amivel nem is voltál tisztában, és az a még nagyobbik baj, nem is az, amit tettél. Az ilyesmit a szüleidnek kellene elmagyaráznia, esetleg egy papnak erkölcstan órán, nem egy gyakori kérdések topicnak, de üsse kavics, dióhéjban ide is elfér legalább a lényeg.


Falun nincsen végtelen sok lehetőség magánéletre, és lévén mindenki ismer mindenkit, te rólad is tudnak, egészen biztosra veheted. Tudnak rólad, és már számolják az éveket, mikor fogsz felnőni. Amikor úgy döntesz, a barátság már kevés, _te_ tartozol annyival a környezetednek, hogy utána jársz, hányan lehetnek összesen, akik szemet vetettek rád. Gyengébb erkölcsű környezetben nincsen ilyesmi, városban például ritkább, de a nagyon kicsi létszámú falvakban, és mindenütt, ahol szigorú magánéleti erkölcsök szerint élnek (a jelek szerint a kettő valamelyikébe csöppentél most bele), észnél kell lenni. Amivel konkrétan megsértetted a környezeted életviteli elveit, hogy átlépted a "szigorúan barátság" vonalat anélkül, hogy megismerted volna az összes lehetséges kérődet. Te gyakorlatilag megtiltottad nekik, hogy jelentkezzenek érted, mielőtt döntenél, és az durvaság. Nem is az számít, hogy még csak 12 vagy, meg hogy csak sétáltatok, hanem hogy titkolni kezdted a környezeted elől, hogy egy fiúval voltál, és azzal már átlépted a vonalat, a további részletek pedig senkit sem érdekelnek. Elindulhatnak pletykák, és a férfiak néha nagyon őrültek tudnak lenni. Ahányszor falvakban tényleg durva összeszólalkozás van, az javarészt magánéleti botrány, és nem ritkán vér is folyik. Te azzal kezdtél el "játszadozni", akár tudatosan tetted, akár nem. Azért kaptad valójában a büntetést. Csodálkozom rajta, hogy ha nem érzékeled. Te ott élsz, érezned kellene a környezeted életviteli elveit akkor is, ha még csak 12 vagy.


A baj jellemzően két módon tud elülni. Az egyik, hogy elfogadod, túl fiatal vagy még, és nem lehet igazad a kérdésben. Marad a szobafogság, ameddig marad, idővel majd elcsitul a veszekedés. A másik, hogy jelzed a környezetednek (elsőként a szüleidnek), hogy a csak barátság neked elkezdett kevés lenni, és be szeretnél mutatkozni az összes családban, ahol igényt tarthatnak a magánéletedre. Többek között Dominik családjában is bemutatkozhatsz majd, mert szerintem arra Éva is rá fog bólintani, hogy jogod van bemutatkozni mindegyik családnak. De tartsd észben, te elsőként családoknak mutatkozol be, a lehetséges kérők szüleinek, és nem csak nekik. Próbáld megérteni a különbséget, mert fontos.


Csak jelezném, 12 éves lányoktól még nem várnak el ennyi felnőttséget, de 12 éves lányok falun el szokták fogadni, hogy még legalább pár évig jobb ötlet beleférniük a saját bőrükbe.


Az egész hercehurcának az is lehet a vége, hogy tényleg Dominik lesz végül a legjobb választás neked, és ez a sok hűhó semmiért lesz majd, de a lényeg akkor is az, hogy tapasztalatot kell gyűjtened az életviteli szabályok alkalmazásában, amiről neked is példát kell majd mutatnod később mindenki másnak. Az az, amiről megfeledkeztél.


Amit kezdésként legközvetlenebbül tegyél meg, hogy bocsánatot kérsz a szüleidtől az ostoba viselkedésedért. Utána pedig válassz a fentebbi lehetőségeid közül.


A legjobbakat,

2015. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok tanacsot, sokkal jobban megertettem a helyzetet nektek köszönhetöen és még annak hogy a szuleimmel beszelgettem és elmagyaraztak mindent ugy hogy mar meg is ertettem :D sokat beszelgettunk es vegul elmondtak hogy haveri tarsasagban talalkozhatok vele de kulön programok nincsennek... de ez igy nekem tökeletes meg moziba is elengedtek ugy hogy dominik is jöhet de mellette sok mas barat:) és igy haverokkal egyutt majd megnezunk vmi filmet:) köszönöm a tanacsokat!
2015. nov. 1. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!