Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Beszélgessek a lány szüleivel,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszélgessek a lány szüleivel, hogy megszűnjenek a velem kapcsolatos fenntartásaik? Tényleg olyan nagy ez a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején az egész történetet. Néhány hónapja a húgommal és néhány ismerősével voltam egy közös programon, és ott ismerkedtem meg egy lánnyal, aki egyébként a tesóm osztálytársa. Először még nem alakult ki az az elsöprő rajongás egymás iránt, amit ezekben a rózsaszín filmekben mutatnak, de szimpatikusak voltunk egymásnak, és azóta már többször is találkoztunk kettesben is, egyszer pedig már jártam nála otthon is.

Már majdnem 3 hónapja ismerjük egymást, de ennek ellenére nem akarok elsietni semmit, ez egyelőre csak barátság köztünk, de idővel persze majd többet is szeretnénk a dologból.

Van azonban egy kis gond: 5 év korkülönbség van köztük. A lány még csak 15 éves, én nemrég voltam 20. Ennek ellenére szerintem nagyon jól megvagyunk együtt. Ő egy nagyon cserfes, életvidám, viccelődő, ugyanakkor intelligens és ragaszkodó típusú lány, én sokkal komolyabb vagyok nála, de így jól kiegészítjük egymást. Csakhogy a szülei, főleg az apuka láthatóan fenntartásokkal kezeli a dolgot, nem is a személyiségemmel van a gondjuk, hanem szerintük túl idős vagyok a lányukhoz. Szerintetek beszélgessek el velük erről konkrétan, vagy idővel majd úgyis belátják, hogy nem én vagyok az a fiú, akitől félteniük kellene a lányukat?


Köszi mindenkinek, aki elolvassa és bármilyen véleményt mond a dologról. Nagyon fontos számomra ez a lány, és sokkal inkább legyen ennyivel fiatalabb de mégis közelálló hozzám, mint egy velem egyidős partyrib.nc.



2015. nov. 19. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp jó, ha megismernek téged.

Nem kell feltétlen ennek leülős komoly megbeszélésnek lennie.

Tudtok olyat szervezni, hogy a tesóddal együtt vagytok náluk, és találkozol a szülőkkel is?

Egyébként a tesód és a lány jóban vannak?

2015. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ha nem lenne köztetek ennyi korkülönbség akkor más kifogása lenne az apának.


Eleve az öt év nem sok, föként, ha sok közös témátok van, azaz nem csak a szerelem az, ami összehozott benneteket - és a kérdésed alapján az érdeklödésetek hasonló.


Beszélgetni nem sok értelme van, mert apuka betegesen kötödik a gyerekéhez.

2015. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tesóm egyik legjobb barátnője az osztályból, ennek is köszönhettem annak idején a közös programot :)

Bár szerintem a tesóm nem ismeri személyesen a lány szüleit, de majd megkérdezem.

2015. nov. 19. 10:20
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem értek #2-essel egyet.

Attól, hogy bizalmatlan veled szemben apuka még egyáltalán nem beteges.

Ha ő a legnagyobb gyerek, akkor olyan helyzetben vannak a szülők, amilyenben még nem voltak soha, nyilván óvatosak, nincs benne gyakorlatuk, hogyan kezeljék a helyzetet.

A tesód sokat tud neked-nektek segíteni, ha a lány szülei megismerik, számukra szimpatikus, akkor téged is könnyebben elfogadnak.

2015. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképp se beszéljetek konkrétan erről.

Ne akard őket meggyőzni. Majd az meggyőzi őket, ha látják, hogy komolyak a szándékaid és nem bántod a lányukat.

Szerintem egy apuka mindenkitől féltené a kislányát :)

Egyébként én is soknak tartom ebben a korban az 5 év korkülönbséget, lennének fenntartásaim és nem örülnék. De van olyan a baráti körben, aki 14 éves volt, amikor megismerte a 20 éves barátját, azóta már harmincasok vagyunk és még mindig együtt vannak, ezért nem ítélek el senkit sem a korkülönbség miatt.

2015. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem az 5 év sok, hanem a 15 év kevés. Pár év múlva már senkit sem fog érdekelni a korkülönbség, de most mégiscsak egy gyerekről van szó, akit joggal féltenek a szülei. Nem lesz könnyű dolgod.
2015. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess velük, de a korkülönbség témáról konkrétan ne. És legyél türelmes. ha nem követelőző vagy, akkor egy idő után jó eséllyel megszűnnek a fenntartásaik.
2015. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ebbe a hibaba beleestem en is, sose felejtsd el, nem a lany szuleinek kell megfelelned, hanem a lanynak!

Amig nala minden OK, addig a szuloket kezeli o. Amint vele valami nem OK, lehetett akarmilyen jo a viszonyod a szulokkel, ok ugyis a lanyuk mellett allnak.

Korrekt, udvarias viszonyt a szulokkel, egyertelmusiteni hogy komolyak a szandekaid, de oszinten megmondom, annak az eselye hogy egy tinilany hosszutavon kitart az "elso fiu" mellett, nem tul sok. Az elkovetkezo evekben meg tobbszor is alakul majd az ertekrendje, a vilaghoz valo hozzaallasa, elvarasai, szoval ne legyen igazam, de nagy osszegben fogadnek arra, hogy nem melletted fog megoregedni.


31f

2015. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint itt sokan, hogy konkrétan erről ne beszélj...Nem feltétlenül alakulna jól,egy ilyesfajta beszélgetés. Pár év múlva, valóban elenyésző lesz az az öt év, de most, főleg a szülők részéről aggodalom lehet. Szerintem is kéne valami közös program, vagy valami hasonló, hogy lássák,hogy nem kell tőled félteni a lányt. Egyelőre mindenképpen próbáld barátként kezelni, amennyire lehet. Persze nem árt, ha tisztában van a dolgokkal, de főleg a szülők előtt neked inkább egy barátot, nagy testvér szerűt kéne mutatnod és ez idővel szépen alakulni fog, 2 év múlva, meg már nem szólhatnak bele... Én nagyon szorítok,mert saját tapasztalatként tudom, hogy mit éltek át!:)
2015. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Az hogy 20 évesen egy 15 éves, szerinted ,,intelligens" 15 évessel akarsz kapcsolatot, nagyon szánalmas. Egy 15 éves hiába mutatja magát okosnak, hiába jön azzal a közhellyel hogy ő más, meg érettebbnek érzi magát mint az osztálytársai..mind hülyeség, ő csak egy gimis gyerek. Keress korosztályodbeli nőt, nem hiszem el hogy ne tudnál válogatni, nem kell neked 15 évesekkel kapcsolat.
2015. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!