Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek az állandó félelem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek az állandó félelem ellen? Attól rettegek mindennap hogy elhagy a párom

Figyelt kérdés

Max 1 hónapos párkapcsolatom volt. S újra akadt probálkozó. Én mégis úgy vélem h bármelyik nap elhagyhat. Megun és továbbáll. Ezáltal szoktatom magam a gondolathoz. S ez fáj. Szóval nem hogy megerősítene egy kapcsolat épp h elgyengít. Bizonytalanná tesz.

Mit tegyek ellene?

19L



2016. márc. 3. 18:30
 1/7 Thomika20 ***** válasza:

Szerintem keress olyant, akinél érzed, hogy te vagy neki a fontos. Hol laksz?

Most nem bunkóságból, de szűz vagy még? Csak mert úgy érzem, hogy igen.

2016. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Thomika20 ***** válasza:

Egyébként úgy érzem, mint ha önértékelési problémáid lennének. Már írtam neked privátot, és szeretném ha mesélnél magadról privátba.

Szívesen meghallgatlak, plusz azért is lenne jó, mert te kértél segítséget, nem vesztesz vele semmit :)

2016. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló problémáim, ami többnyire irreális félelemnek is számít, az ésszerű gondolkodásom erről:

- elfogadom, hogyha valami valós alapja is van a félelmemnek (pl. a párom kifejezte, hogy elégedetlen velem), akkor hagyom, hogy történjen az, aminek történnie kell a maga idejében, azonkívül az irreális szorongásokat hagyok, pl. ha attól félek, hogy nem vagyok elég jó ebben-abban, miközben reálisabban belegondolva elég jó vagyok

- megnyugszom, nem lázadok az ellen, ami ellen nem kell, de kitartok amellett, amiért ki kell tartanom

- beszélgetek a párommal, igyekszem felmérni, hogy mennyire őszinte, mennyire komolyan viszonyul a kapcsolathoz, ha azt látom, hogy nem igazán, nem várok csodát

- igyekszem magam előtt is reálisan megfogalmazni a felmerülő rossz érzéseimet, pl. mi váltotta ki azt, hogy nem bízok benne, tehát nem az érzésen akadok fenn, hanem az OKOZATON, ha egyáltalán van ilyen

- igyekszem kizárni az irreális félelmeket, és ennek ellenére jól viszonyulni a kapcsolatban, és nem adni okot arra, hogy vége legyen

- néha az is egy jó pont szerintem, ha pl. a párom is érez bizonytalanságot, és megtudjuk beszélni az ilyesmit, és nem csak engem emészt, de az ilyen helyzet ritkább

2016. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépne a tanácsokat.


a párom tud erről a szorongásomról. Ő benne egyáltalán nincs meg ez az érzet. Hosszútávra tervez velem. 10 éves tervet összedobott. S ez is megrémit

2016. márc. 4. 13:57
 5/7 Thomika20 ***** válasza:
Hőt őszintén szólva, nem is csodálkozom. A lányok nem szeretik, ha egy srác előre tervez. Meg szerintem felesleges is. Nincs értelme. Jön, aminek jönnie kell.
2016. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tök jó h céltudatos, de engem megrémit a komolyság. 5 éve nem volt senkije. s velem egy életre tervez..
2016. márc. 4. 15:52
 7/7 Yzebelle válasza:
Szerintem próbálj meg örülni annak, hogy 10 éves tervet rakott össze a kedvedért, hogy enyhítse a szorongásodat, (felteszem akkor dobta össze a tervet, amikor beszéltetek a problémádról). Szerintem érdemes lenne megkérdezned magadtól, hogy te mit tudsz elképzelni vele. Ha a 10 éves tervben szereplő dolgok közül nem sokat, akkor nem ő az "igazi". Tudom, hogy mit érzel, mert én is voltam így, sokáig az 1 hónap nekem is "lélektani határ" volt egy kapcsolatban, pont azért, mert féltem, hogy elhagy. De hidd el, ha te is el tudod képzelni vele a 10 évet, akkor nincs miért rettegni tovább, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2017. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!