Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó félelem, hogy tetves...

Állandó félelem, hogy tetves leszek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régen már feltettem ezt a kérdést, de töröltem. Viszont most megint kiírom mert egyszerűen megőrülök. Rendes, normális tiszta ember vagyok, normális környezetben, de mégis vagy egy olyan állandó félelmem, hogy tetves leszek. Jelenleg ekcémás a fejbőröm (bőrgyógyász látott) ami néha viszket, nem vészes, elviselhető, de elkezdek kattogni, hogy biztos tetves vagyok és teljesen bepánikolok. Itthon rendszeresen átnézetem a fejem, amit már nagyon unnak. Nagyon örülnék ha valaki tudna mondani valamit, mert tényleg kikészülök. Köszönöm!

(szociális fóbiám miatt rendszeresen járok pszichológushoz, akinek ezt még nem mondtam, de fogom)

27/F


2015. júl. 19. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

pszichológus... ennyi.

meg tudatositani magadban hogy a tetűt egyszerűbb kiirtani mint az ekcémát.

nem rákos vagy, nem szenvedsz. Az csak egy nem kivánatos lény amit egy kezeléssel ki is irtasz. nekem volt 2x is,pedig tiszta vagyok szóval...

És? inkább 100x tetű mint egyszer valami olyan betegség ami miatt szenvedjek.

2015. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát bármit mondok úgy se használ, de a tetű az a közhiedelemmel ellentétben nagyon nehezen boldoguló állat. Ha nem ér össze a fejed mással akkor tárgyakon keresztül nem tudod elkapni. Ezért nem jellemző manapság a felnőtteknél (hacsak nincs gyerek). Szóval ha a fej összeérintést kerülöd már nem kaphatod el.


Ha ez se elég használhatsz speciális sampont, ami további gátló hatás fejt ki, hogy a tetvek megtelepedjenek rajtad:

[link]

Bár szerintem már ez is felesleges.

2015. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj gyerekek közé, elkapod tőlük és rájössz, hogy nincs mitől félni.Én is gyerekektől lettem tetves, de tök könnyen kiirtottam, előtte szerintem én is féltem ettől, de nem ennyire.
2015. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!