Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tehetek a "kedves mama"...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a "kedves mama" esetében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy lassan 2 éve vagyunk együtt a párommal, most érettségiztünk, és elég sok vitánk volt már az anyja miatt. Szerintem rátelepszik, amit megértek valamilyen szinten (lelépett a férje, ráadásul egy másik anyukához), viszont kezdem úgy érezni, hogy már kicsit túlzás, amit művel.


Amikor összejöttünk, gyanakodnom kellett volna az "anya kicsi fia"-dologra, ugyanis mindig a mama hozta-vitte kocsival, biciklivel max. tavasszal és nyáron járt a barátom. És persze, mivel így szokta meg, neki így volt kényelmes, nem hiszem, hogy annyira változtatni akart volna rajta (végül szerencsére megtörtént - valamilyen szinten). Az anyja megszabta, mikor és hányszor találkozhatunk egy héten (kétszer, max. háromszor, mert a fia keveset van otthon -.-"), és alig engedte el velem a barátomat. Ottalvásról szó sem lehetett (de ezzel az én anyukám is így volt, elég konzervatív), több, mint egy év telt el, mire megengedték. Persze, náluk nincs szex, mert a barátom anyja nem alszik éjszaka (stressz, stb.), és meghallja, mit csinálunk... Első éjszaka elfogadtam, azóta viszont zavaró. Márciusban sokáig elhanyagolt, mert több időt akart tölteni az anyjával, de addig se volt igazán "mintapasi", ha lehet így fogalmazni. Ő nagyon jól kibékült az anyja által felállított szabályokkal, és sosem szólt vissza, ha mondjuk, nem jöhetett hozzánk, mert (itt egy ürügy).

Mostanában az érettségi miatt sokat veszekedtünk, ugyanúgy alig találkozunk, és márciusban majdnem ráment a kapcsolatunk is, hogy már lassan 18, és még mindig semmi önállósodási készség nincs benne, mert a mami hurcolta, stb. Közben edzeni is elkezdtünk együtt, de érdekes módon mindig külön érkeztünk az edzésekre, mert őt az anyja hozta... Emellett elég jól is élnek. Épp ezért olyan indokokkal, hogy drága tankolni a kocsit (szép nagy autó, mindenhova azzal megy), vagy hogy sok a telefonszámla (kemény heti egyszeri beszélgetés mellett, nem értek egyet. Lehet drága a telefonszámla, de ez ne egy olyan nő mondja már, aki 45 éves korára életében nem dolgozott napi 4 óránál többet, és azt is a szülei mellett (a gyógyszertárukban). A legszebb, hogy volt képe az arcomba mondani, hogy az ő fia oda mehet, ahová csak szeretne, csak szóljon, mikor jön. Mindezt azok után, hogy Pestre nem engedte, hogy elkísérjen egy vizsgára, amitől be voltam tojva. Helyette pár nappal később felmentek 3 napra ^^ Na meg annyi mindent kell fizetni (köztük a válás után a volt férjet)... De azért a többezres kondibérlet és személyi edző mindkét gyereknek ki van fizetve, fullos edzőcuccban, pulzusmérővel meg minden egyébbel, a párom nővére a drágább edzőterembe jár... És most egyhetes horvátországi út, hogy kipihenjék a nagy pénzhiányt. :) Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok valami kedves, de egyszerűen hidegrázást kapok, hogy olyan rinyál a pénz miatt, akinek mindig mindene megvolt, még dolgoznia se kellett érte. Én nem ezt a felfogást vettem át, engem úgy neveltek, hogy ha valami komolyra kell a pénz, nem dobunk ki feleslegesen pl. édességre (amivel a párom anyja napestig tömi magát), igaz, mi gyakorlatilag másfél fizetésből élünk.

Annak, aki végigolvasta, köszi a türelmet! ^^ Mindenesetre tudnátok valami tanácsot adni, hogy elviseljem? Mert ez így annyira nem jó helyzet...



#probléma #anyós #a pasi anyja #végzős gimnazista
2016. jún. 16. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A leirtak alapján én nem látom értelmét a kapcsolatotoknak, (ha elhanyagol és minden esetben az anya a fontos) viszont ha szereted és semmiképpen nem akarod a kapcsolat végét akkor szólj a barátodnak minél előbb, hogy csináljon valamit a helyzettel, mert így neked nagyon nem jó.

Remélem rendbe jön a helyzeted :)

2016. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
hohóóó nekem is volt ilyen anyósom :D Én 22 vagyok és megmondtam a mamának kerek-perec, hogy mivan és nem tetszik amit csinál. Nos ezután még annyira se bírt engem, mint addig, de bejött, mert elengedte a barátnőmet. A kérdés, hogy a srác akar e ezen változtatni, másfelől meg az, hogy ha beszélnél az anyjával, akkor eltiltaná e tőled amilyen hülye. Nehéz ügy, de lehet, hogy a kapcsolatotokat ez megpecsételi.
2016. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Fú bakker... nekem is van egy ilyen ismerősöm, de ő legalább lázad ellene...


Na mindegy, én azt mondom, hogy ehhez te egyedül kevés vagy. Vagy kiálltok ketten ez ellen, vagy sehogy, de akkor a srácnak sincs helye melletted, mert nem hogy magáért nem áll ki, de még értetek sem. Beszéld meg a sráccal, hogy ez van, neked ez a helyzet nem kóser, és szeretnéd, ha együtt tennétek ellene.


én csak ennyit tudok mondani. meg hogy a hideg kiráz az ilyen emberektől. :D

2016. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Egyenes út ***** válasza:
82%

Ez valami vicc?Nem érdemel meg téged.Hagyd ott,keress tőle jobbat,találni fogsz,ne félj!;)

19/L

2016. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Azért 18 évesen már tényleg lehetne kicsit függetlenebb... Ha az ő helyében lennék engem alapjába zavarna, hogy mindenhova az anyám furikázik, sőt már most sem szoktam ezt igénybe venni, mert hát tök ciki. Ha megyek valahova akkor meg megyek, esetleg ha nem engednek el valami miatt (ilyen nem gyakran van) akkor megbeszélem a dolgot, szóval én is beleszólhatok ezekbe, végülis rólam van szó. De írtad, hogy gazdag, úgyhogy biztos valami elkényeztetett "mama kicsi fia" és ha ő ezzel rendben van hát ő baja. Így viszont nemtudom te akarod -e ezt a kapcsolatot, én személy szerint utálom ezeket a pénzeseket akiknek ha kell valami csak megrendelik a neten rögtön az első oldalról amire rányomnak, lehet, hogy azért, mert nekem 4 testvér és egy fizetés mellett nem nagyon van esélyem :D. De én biztos, hogy ezt megemlíteném neki, ha nagyon együtt akarnék vele maradni, hogy mostmár kicsit álljon a sarkára és igenis szóljon vissza az anyjának.
2016. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bernadette és Howard! :D


Viccet félretéve, így semmi értelme a kapcsolatotoknak. Az egy dolog, hogy az anyja közétek áll, de hogy a srác is az anyját választja :D

Enyhén szólva anyakomplexusos, keress mást :/

2016. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hűha, ez gyors volt. :D Köszi a válaszokat ^^


A párom anyja állítása szerint kedvel engem, így nem is értem, hogy miért viselkedik így. Tényleg aranyos, csak nem veszi észre, hogy a fia felnő. Oké, az apja amúgyse volt sose jelen az életében (szerető, külföldi meló, a születésénél se volt itthon), így a barátom inkább anyás. És ugye, a fiús anyák azért problémásak. Rengeteg rémtörténetet olvastam a hárpia anyósokról, az a szerencsém, hogy ez a nő tényleg kedvel, de hozzá van szokva ahhoz az életmódhoz, amiben élt eddig. Most tanfolyamra jár, mert állítólag el akar szakadni a szülőktől, azonban erre eddig is lett volna ideje. Nekem is dolgozott mindkét szülőm teljes munkaidőbenm és több műszakos állásban, mégse lettem ilyen. Ráadásul ő is egyke, ahogy én, mégis, teljesen más a felfogásunk dolgokról. Én pl. nem tennék rá még egy lapáttal a költségekre. Na de ő már csak ilyen.

Ami a barátomat illeti, őt is zavarja, csak nem meri megmondani. Műteni kellett az anyját egy jóindulatú daganattal, meg folyamatosan stresszelt, és nem akart ő is nagyobb gondot okozni neki azzal, hogy veszekszik vele. Viszont a nő jól van, és tudomásom szerint az elfojtás sosem szül jó eredményt. Beszéltem vele többször is róla, és mindig az anyja álláspontját hangoztatta, úgy jött le, mintha őt védené (azért írom így, mert állítása szerint ő csak megérteni próbálta, miért gondolkodik így - sikertelenül), és persze, ez nekem nagyon fájt, mert mégiscsak a problémáimat hagyta figyelmen kívül. Mindkettőnknek ez az első kapcsolata, és alapból elég visszahúzódó, ezért örülök, hogy mellettem sokkal nyitottabb lett. :) Szeretném, hogy erősebb és határozottabb legyen, és jó támaszai is legyünk egymásnak, ha szükséges. Szerelmes vagyok, ő is szeret, és szörnyű nézni, ahogy ennyire elnyomják (a nővére is).

Ha felhoznám az anyjának, azt se tudná, miről beszélek. Az exférje azt mondta róla, hogy erőszakos, és másokra is ráerőlteti az akaratát - akkor se értette a nő, hogy miért. Ő tényleg nem látja. Ijesztő o.O

2016. jún. 16. 21:22
 8/17 A kérdező kommentje:
21.17-es: nekem is eszembe jutott már xD
2016. jún. 16. 21:25
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Végigolvastam.

Ez nem kapcsolat,és nem is lesz az.

2016. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Csúnya vagy sem, én kiosztanám a mamát aztán a fiát.
2016. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!