Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tehetek a "kedves mama"...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a "kedves mama" esetében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy lassan 2 éve vagyunk együtt a párommal, most érettségiztünk, és elég sok vitánk volt már az anyja miatt. Szerintem rátelepszik, amit megértek valamilyen szinten (lelépett a férje, ráadásul egy másik anyukához), viszont kezdem úgy érezni, hogy már kicsit túlzás, amit művel.


Amikor összejöttünk, gyanakodnom kellett volna az "anya kicsi fia"-dologra, ugyanis mindig a mama hozta-vitte kocsival, biciklivel max. tavasszal és nyáron járt a barátom. És persze, mivel így szokta meg, neki így volt kényelmes, nem hiszem, hogy annyira változtatni akart volna rajta (végül szerencsére megtörtént - valamilyen szinten). Az anyja megszabta, mikor és hányszor találkozhatunk egy héten (kétszer, max. háromszor, mert a fia keveset van otthon -.-"), és alig engedte el velem a barátomat. Ottalvásról szó sem lehetett (de ezzel az én anyukám is így volt, elég konzervatív), több, mint egy év telt el, mire megengedték. Persze, náluk nincs szex, mert a barátom anyja nem alszik éjszaka (stressz, stb.), és meghallja, mit csinálunk... Első éjszaka elfogadtam, azóta viszont zavaró. Márciusban sokáig elhanyagolt, mert több időt akart tölteni az anyjával, de addig se volt igazán "mintapasi", ha lehet így fogalmazni. Ő nagyon jól kibékült az anyja által felállított szabályokkal, és sosem szólt vissza, ha mondjuk, nem jöhetett hozzánk, mert (itt egy ürügy).

Mostanában az érettségi miatt sokat veszekedtünk, ugyanúgy alig találkozunk, és márciusban majdnem ráment a kapcsolatunk is, hogy már lassan 18, és még mindig semmi önállósodási készség nincs benne, mert a mami hurcolta, stb. Közben edzeni is elkezdtünk együtt, de érdekes módon mindig külön érkeztünk az edzésekre, mert őt az anyja hozta... Emellett elég jól is élnek. Épp ezért olyan indokokkal, hogy drága tankolni a kocsit (szép nagy autó, mindenhova azzal megy), vagy hogy sok a telefonszámla (kemény heti egyszeri beszélgetés mellett, nem értek egyet. Lehet drága a telefonszámla, de ez ne egy olyan nő mondja már, aki 45 éves korára életében nem dolgozott napi 4 óránál többet, és azt is a szülei mellett (a gyógyszertárukban). A legszebb, hogy volt képe az arcomba mondani, hogy az ő fia oda mehet, ahová csak szeretne, csak szóljon, mikor jön. Mindezt azok után, hogy Pestre nem engedte, hogy elkísérjen egy vizsgára, amitől be voltam tojva. Helyette pár nappal később felmentek 3 napra ^^ Na meg annyi mindent kell fizetni (köztük a válás után a volt férjet)... De azért a többezres kondibérlet és személyi edző mindkét gyereknek ki van fizetve, fullos edzőcuccban, pulzusmérővel meg minden egyébbel, a párom nővére a drágább edzőterembe jár... És most egyhetes horvátországi út, hogy kipihenjék a nagy pénzhiányt. :) Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok valami kedves, de egyszerűen hidegrázást kapok, hogy olyan rinyál a pénz miatt, akinek mindig mindene megvolt, még dolgoznia se kellett érte. Én nem ezt a felfogást vettem át, engem úgy neveltek, hogy ha valami komolyra kell a pénz, nem dobunk ki feleslegesen pl. édességre (amivel a párom anyja napestig tömi magát), igaz, mi gyakorlatilag másfél fizetésből élünk.

Annak, aki végigolvasta, köszi a türelmet! ^^ Mindenesetre tudnátok valami tanácsot adni, hogy elviseljem? Mert ez így annyira nem jó helyzet...



#probléma #anyós #a pasi anyja #végzős gimnazista
2016. jún. 16. 20:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt hogy be is vált :D úgyhogy együtt érzek.
2016. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A 9-es hozzászólónak üzenem, hogy sajnálom a pesszimizmusáért.

Kedves 10. válaszoló: kiosztottam a páromat, többször is, viszont mivel ebben nőtt fel, neki ez lett a természetes. Bízom benne, hogyha egyetemre megy, önállóbb lesz, értelmes, erős srác, aki egyedül is megállna a lábán, csak a mama ne erősködjön túlzottan xD Mindenesetre tegnap elbeszélgettünk erről is, és megígérte, hogy nem hagyja elfajulni a helyzetet, és mivel sokat veszekednek ők is mostanság (a műtét márciusban volt), így talán van rá esély xD Az anyjának meg nem tudom, hogy mondjam meg, mikor nem előttem csinálja ezeket. :/

2016. jún. 19. 01:07
 13/17 anonim ***** válasza:

#9 vagyok, aranyos vagy, hogy sajnálsz, de nincs miért.

Egy párkapcsolat az KÉT ember dolga, amit te írsz az minimum 3 személyes:

"több időt akart tölteni az anyjával, de addig se volt igazán "mintapasi", ha lehet így fogalmazni. Ő nagyon jól kibékült az anyja által felállított szabályokkal,"


Azon kívül te is említed, hogy megfordult már a fejedben a szakítás.


Miért nem lesz ebből párkapcsolat? Hát mitől lenne? Ha valaki 18 évesen ennyire kisgyerek, akkor mitől lenne más 19 évesen?

A napokban olvastam egy igen hasonló felvetést, ot azt várta a lány, hogy ha befejezi az egyetem, akkor majd önállóbb lesz...

Szerinted?

2016. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A daganat miatt akart több időt tölteni az anyjával, akkor nem lehetett tudni, hogy mi lesz a műtét után. És valóban nem volt mintapasi, hiszen - ahogy láthattad, mivel leírtam - én vagyok az első barátnője, emellett korábban se volt valami jó a társasági élete, mert zárkózott, és ahhoz van szok(tat)va, hogy senkit nem érdekel, amit mond. Én ezen próbálok változtatni, és mondhatom, hogy haladok. Ugyan nem írtam le minden körülményt, de gondolhatod, hogy ha már őt is zavarta a rátelepedés egy idő után, vitáztak miattam, vagy leesett neki (igaz, később, mint általában), hogy nem ez a normális, nyilván van esély rá, hogy önállóbb lesz. Főzni, takarítani tud, nincs annyira elveszve a háztartásban, és ha az anyja nem fog piócaként rajta ragadni, nem lesz gond azzal, hogy egyedül éljen Pesten az egyetem alatt. 270 km-ről pedig nem hiszem, hogy olyan könnyű lenne dirigálni valakinek. ;)
2016. jún. 19. 13:48
 15/17 anonim ***** válasza:

En hasonlo helyzetben voltam. Apuka sokat dolgozott ugyeletet vallalt es igy a 3 gyerek az otthon dolgozo anyara maradt. Az exem sokat segitett a konyhaban meg mindenhol igy az anya hozzaszokott a figyelemhez. (Igy kesobb atgondolva 4 pasit lazan iranyitott ugy hogy nekik fel se tunt...)

Amikor megjelentem en akkor persze ez felborult. Tobb figyelem iranyult ram mint amennyit az anyuka gondolhatott hogy kell igy erre meg arra vonatkozva az apukan keresztul tiltottak tolem. A kapcsolat utolso oraiban adtam neki 1 hetet, hogy ezt gondolja at meg intezkedjen valamit (4 honap utan lett teljesen elegem) o meg csak annyit mondott 1 het utan kell neki 2-3 honap hogy megvaltoztassa es akkor mondtam ki hogy szakitok. A kapcsolat elejetol kezdve mondtam hogy csinaljon valamit de nem nagyon latszott hogy tortent valtozas...:/

Szoval lepjel mert boldogtalan vagy es az is leszel ha vele maradsz ebben a szituacionban.

2016. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyen embereket. Én is ismertem ilyen szülőt. A 22 éves fiával együtt aludt. Hát ha már ennyiszer kiosztottad a párodat, szerintem most már az anyja jön. Vagy fel fogja a hülye fejével vagy nem, de meg kell mondanod neki.
2016. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ismerekcegy ilyen férfit. Soha nem volt barátnője,50 éves,az anyjával lakik. Persze anyuka főz mos takarít rá,együtt dolgoznak a kerten ilyesmi és ez neki teljesen megfelel..ha nem változtat a barátod az ő sorsa is ez lesz ám
2018. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!