Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan vegyem ra a szüleimet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Misshutcherson kérdése:

Hogyan vegyem ra a szüleimet arra, hogy judozhassak?

Figyelt kérdés
13 eves lány vagyok,es eddig ket-harom fele sporttal volt kapcsolatom. Elég régóta szeretnek judozni,de a szüleim szerint veszélyes es nem túl nőies. Sok indokot hoztam fel a judo javara,de esetleg nektek lenne meg ötletetek?❓
2016. szept. 7. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt kell mondjam, de én is a szüleid pártját állom. Tényleg nem nőies és a késöbbiekben nagyon sok gondot fog okozni a párkapcsolataidban, de ha tényleg nagyon szeretnél és nem zavarnak a következményei, akkor azt ajánlanám, hogy kérd meg, hogy üljennek le veled beszélgetni. Ettől úgy fognak rád tekinteni, mintha érett lány lennél és akkor elmondhatsz minden jót a judoról. Szerintem mutass még videókat is mellé. Esetleg kérd meg az edzőt, akihez akarsz menni judozni, hogy beszéljen a szüleiddel.
2016. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért okozna gondot a párkapcsolataiban? Mondjuk nem mintha ismerném a judót, de el sem tudom képzelni...
2016. szept. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondot okozhat a párkapcsolatodban? Mivanmivanmivan??? :)


Nem túl nőies? Hát, tényleg nem egy ritmikus sportgimnasztika, vagy rúdtánc, az biztos. Viszont a rúdtánccal ellentétben akár valódi haszna is lehet - bár, soha ne legyen arra szükség, hogy valakit az akármilyen küzdősport-ismerete húzzon ki a bajból!


A veszélyességéről: 3 éve vagyok a judo körül, ebből 2 éve én is judozok. Egyszer láttam egy lányt, akinek eltört egy versenyen a keze... Meg persze olyan is volt, hogy rosszul esett valaki, és beszorult a levegő, vagy a ruha lehorzsolta az arcát, de könyörgöm, ilyen akármilyen sportban előfordul.


Ahhoz képest pedig, hogy mennyi dobás, esés történik egy judossal, meglepően ritka a sérülés. Nem véletlen, ugyanis először esni tanítják az embert, és az esések gyakorlása majd minden edzésnek része. Ilyenformán tehát épp nagyobb biztonságban leszel, hisz aki tud esni a tatamin, azt ha az iskola udvarán fellökik, akkor sem fogja mindkét kezét kitörni.


A nőiességre visszatérve, meg lehet nézni mondjuk Karakas Hedviget, Rhonda Rousey-t (ő is judo-s volt), Eve Torres-t, Kyra Gracie-t (ez utóbbi kettő brazil jiu-jitsu, a fő különbség a cselgáncshoz képest, hogy ők még többet harcolnak a földön, ami laikus szemmel, vagy egy szülő szemével még furcsább lehet).


Nálunk a gyerekeknek kb hatoda-hetede lehet lány, 8 és 14 év közt vannak, van köztük vékony, van erősebb alkat és kifejezetten "kövér" is - ez utóbbi mondjuk úgy cipeli a 70-75 kiló körüli srácokat az ölében (erősítő gyakorlatként), hogy meg sem kottyan neki. Mindenféle alkattal el lehet kezdeni, mindenkinek ad valamit a judo.

2016. szept. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A párkapcsolatban okozhat gondot, de ebbe ne menjünk bele, ugyanis egy edzésre már sikerült rávennem a szüleimet. :))) Ha az edző is úgy látja, judózhatok rendesen :)
2016. szept. 21. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!