Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan tudnék kevésbé félni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék kevésbé félni ettől a dologtól?

Figyelt kérdés

Most ez lehet röhejesen fog hangzani, de valahogy kicsit félek, hogy suli után tönkremegy a kapcsolatunk. Legalább is annyi ilyen történetet hallottam már erről..


Barátnőmmel már nagyon régóta ismerjük egymást, gyakorlatilag kiskorunk óta. Általánosban még nem, de középiskolában már egy osztályba jártunk. (2 éve jöttünk össze)

Alapjáraton végtelenül aranyos és szép (ami manapság ritka kombináció, de van a kivétel). Ennek örülök a legjobban. Nincs elszállva sem magától, szinte csak jó tulajdonságai vannak és bár tudom, hogy ő is szeret engem, valahogy mégis bennem van a félelem, hogy majd ha vége lesz a sulinak (idén érettségizünk) akkor kettévállnak útjaink. Sokat beszélgettem erről vele is és mindig úgy fejeződik be hogy majd ráérünk még ezen kicsit később gondolkodni.


18/F


2016. szept. 29. 02:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Most lehetne ezt könnyen elintézni, hogy jaaj ne aggódj ha elég jó a kapcsolat akkor együtt maradtok. De inkább őszinte leszek.


Ez a félelem úgyis mindig ott lesz, szóval nem érdemes keresni rá megoldást, illetve az egész azon múlik, hogy mennyire lesztek távol egymástól, pl. ha másik városba jártok majd suliba mindketten akkor nehezebb lesz. De én azt javaslom, hogy ne próbáld meg túlzottan magadhoz láncolni, mert senki sem szereti, ha bezárják még akkor sem ha közben szeretik.


Inkább használd ki az időt amíg együtt vagytok úgy hogy megpróbálsz mindent megadni neki, hogy megmutasd, hogy veled érdemes maradnia.

Kényeztesd! :)

2016. szept. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik röhejesen, és bizony sajnos van alapja a félelmednek.

Alapjában véve a kapcsolatoknak két fajtája van ezen szempontból. Van, amelyik csak addig működik, ameddig minden nap testközelben vannak, és ha már nem látják egymást minden nap minden órájában, akármennyire is tökéletesnek tűnt előtte minden, tönkremegy a kapcsolat.

És van, ahol tényleg az érzelmek dominálnak, és nem a puszta fizikai közelség.

Én mindkettőre láttam már sok példát. Láttam olyan álompárt, akik 3 évig együtt voltak, tényleg mindenki azt hitte, hogy a sírig kitartanak egymás mellett, aztán mindketten egyetemre kerültek, a lány 3 nap után otthagyta a srácot, mondván ő nem bírja ki, ha nem találkozhatnak minden nap.

Viszont a kapcsolatok nagy részében nem találkoznak minden nap, mégis működik a dolog. Mielőtt egyetemre mentem, pont azért nem jöttem össze egy lánnyal, mert hogy semmi értelme, úgyse látjuk egymást szinte soha. Na, ez volt életem egyik legnagyobb baklövése. Péntek délután már otthon voltam, 2 teljes napot, meg egy délutánt együtt tudtunk volna tölteni minden héten. Természetesen ez a távolságtól is függ, de egyáltalán nem akkora szétválasztó erő az egyetem, mint amilyennek sokan beállítják. December közepétől január végéig vizsgaidőszak van, amibe szerintem nem kell ecsetelnem, hogy egy talpraesett ember számára bőven belefér a pihenés is, nem is célravezető a napi 16 óra megszakítás nélküli tanulás. Május közepén meg kezdődik az év végi vizsgaidőszak. Azaz: van évente kétszer másfél hónapotok, amikor ha jól osszátok be az időtöket, napi 1-2 óra tali belefér. Aztán ott van a nyári, téli, tavaszi, őszi szünet, meg minden hétvégén két nap. Ami mellett persze telefonon, interneten annyit beszéltek, amennyit csak akartok.

Ha én szerelmes vagyok, fel sem merülne bennem, hogy ez esetleg akadály legyen.

2016. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!