Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Igaz h 2017ben mar nemszamit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz h 2017ben mar nemszamit ha valaki cigany? Ha normalisan viselkedik akor ezt nem is nezitek es ugyanugy kezelitek mintha magyar volna?

Figyelt kérdés

szoval a baratnomel fojton ezen vitatkozunk.o azt mondja h a ciganyok csak a ciganyok koreben tudnak ervenyesulni,mig en biztos vagyok benne h ha normalisan viselkedik az illeto,akor mind1 h milyen a szarmazasa.mindketten ciganylanyok vagyunk.kinek adnatok igazat nekem v a baratnomnek? oszinten :)

16/l


2017. jún. 25. 17:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon kényes kérdés. A legtöbb ember valóban már bőrszín alapján elítéli a cigányokat. Nekem voltak jó és rossz tapasztalataim ilyen emberekkel. Egyszer egy cigány nő meg akart verni csak mert éppen elsétáltam az utcán mellette és azt hitte kihallgatom a telefonbeszélgetéset. Ennek semmi valóságalapja nem volt hiszen nem is ismertem azt a nőt meg semmi és eszembe se volt hogy egy random idegen nőt hallgassak ki az utcán. Gyakran volt olyan hogy fiatal cigány fiúk odakiabaltak így random az utcán, hogy " mennyiert sz*psz? Az előítéletek az ilyen viselkedések miatt alakultak ki.

Ugyanakkor egyszer egy cigány férfi segített nekem abban, hogy ne fulladjak meg a Tiszában . 12 évesen nem tudtam kijönni egy gödörből és az unokatestvérem nem tudott kihúzni. Nagyon bepánikoltam de akkor jött ez a cigány férfi és a felesége és ők segítettek kihúzni. Ráadásul ahol én lakok van olyan cigány férfi aki igen is nagyon sokat tesz azért hogy a faluban mindenki ismerje és kedvelje. Rendes ember, dolgozik, aminek megis van a jutalma. Mégpedig az hogy itt az emberek elfogadják őt.

Látod kedves kérdező? Annyi a különbség cigány és cigány között hogy hogyan viselkedik. Remélem tudtam valamit segíteni neked.

2017. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátom cigány, egyetemen tanul, mondott ezt azt.. példa: akik már jobban ismerik nem foglalkoznak vele, hogy cigány, olyan is volt amikor egy srác neki panaszkodott, hogy mennyi baj van a cigányokkal ezt meg azt csinálná velük stb haverom meg csak nézett, hogy "hahó én is cigány vagyok".. a másik az amikor valaki nem ismeri.. mindig azt akarják, hogy bizonyítson, hogy ő más.. példa: gimiben volt, hogy fizika órán dolgozatban megoldott egy egyenletet amit mi többiek nem tudtunk és a tanár nem hitte el, hogy ő azt tudta, hangot is adott ennek, megvádolta, hogy puskázott vagy valaki segítetz neki. Haver kiment a táblához, levezette szépen az egyenletet, ránézett a tanárra "így jó lesz?" És leült. A tanár köpni nyelni nem tudott.. ugyan ez egyetemen, amíg nem ismerik lenézik.. volt szobatársam is hatalmas rasszista volt, salgótarjánból jöttek le.. egyik nap bemutattam neki haveromat.. és el volt ájulva tőle, hogy milyen rendes :D azóta kicsit máshogy áll hozzá a dolgokhoz.. de sok ilyen példát tudnék felhozni..

Sose voltam rasszista, mielőtt valaki megvádolna, nem, nem vagyok cigány és nem is köztük nőttem fel. Tipikusan verni való fejem van, (dagi vagyok, szemüveges szóval ilyen kis nyomi :D ) szeretnek belém kötni buszmegállókban, discoban stb DE eddig cigánnyal nem kerültem összetűzésbe, mindig a magyarok piszkálnak/piszkáltak. A tesókkal valahogy mindig megtalálom a közös hangot, persze mindig, az esetek többségében úgy állnak hozzám, hogy hülye magyar biztos rasszista.. aztán meglepődnek :) én még nem tapasztaltam semmi rosszat a cigányokkal kapcsolatban, ha tapasztalnék se változna semmi. Magyarok között is ugyan úgy vannak seg.gfejek, bűnözők, tolvajok stb. Lehet jönni a statisztikákkal de én annak hiszek amit tapasztalok.

További szép napot ;)

23F

2017. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Fúúú ... Ez egy nagyon összetett dolog.

Mindkét oldalnak igazat lehet szerintem adni (részben).

Az tény, hogy a cigány származású emberek jelentős része elfogadhatatlanul viselkedik, de nem gondolom, hogy ez eredendően / genetikailag adott lenne, tehát nem ez alapozza meg az általánosítást, mi szerint a cigány származásúak zűrös emberek. Sokkal inkább az a gond szerintem, hogy azonos viselkedésű közegbe születnek bele a cigány származású emberek és annak a közegnek a jelentős része sajnos zűrösen viselkedik úgymond. Ezáltal a gyerek már eleve abban a közegben nő fel és onnantól kezdve menthetetlenné válik a magatartása. A negatív közeg alatt most nem a cigány hagyományokra gondolok, tehát nem a cigány kultúrára gondolok mint negatív közegre.

Természetesen ha pl. egy cigány lány egy normális cigány családba születik bele, egy normális magatartást tanító közegbe, akkor az a cigány lány ugyanolyan értékes ember lehet, mint egy normál értékrendű magyar családban felnőtt magyar lány.


A cigány és a magyar kultúra gyönyörűen megférne egymás mellett. A probléma itt azzal a közeggel van, amelyik a magatartás, a tisztelet és a becsület tanítását és alkalmazását teljesen mellőzi a gyerekek felnevelése során.


Én nem hiszem, hanem tudom, hogy vannak rendes cigány családok, még ha kevés is.


A probléma megoldásához szükség lenne a cigány származású közegek hozzáállásának megváltoztatására (nem fog megvalósulni, mivel a cigányok között is csak kevés az értelmes ember, akárcsak a magyarok között) és arra, hogy ezek az emberek ne kapjanak se több, se kevesebb jogot, mint az önmagukat kifejezetten magyar származásúnak valló emberek (egyenlőség elve). Nem szabad a hagyományokat összemosni, de a törvény előtt mindenki legyen egyenlő és ami a támogatásokat illeti, ott se legyenek megkülönböztetések (ez se fog változni, mert így könnyebb szavazatokat gyűjteni a választásokra).


Összességében a magyar-cigány konfliktus megoldására kevés esélyt látok.

Ettől függetlenül, ha te egy normális értékrendű lány vagy, akkor nem kell tartanod az előítélettől, mert ha rendes vagy, akkor az idő úgyis téged fog igazolni. Ha meg nem vagy rendes, akkor meg úgyis rövid idő alatt kiderül az is.


Személy szerint én óvatos vagyok, de nem előítéletes. A kettő nem ugyanaz. Megjegyzem: a magyar emberekkel is óvatos vagyok ;)


///Üdv., egy magyar///

2017. jún. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 $$$$$ ***** válasza:

Hat nekem is van egy cigany barátom. Aki teljesen normális. És ugyanugy kezeljük mint a magyarokat. De akkor is nehéz ezt elernie mert amikor én is először meglattam egyből azt mondtam hogy: dejó megint egy cigány osztálytárs :/ ... De utána egy kis idő elteltével rajöttem hogy teljesen normális :D. Ugyanúgy szokott velünk jönni mindenfele mint bárki más,és ugyanúgy is van kezelve. Ugyanakkor ha láok az utcán egy cigányt nekem is vannak vele szemben előiteleteim (sok rossz tapasztalatom van a cigányokkal,kiskoromban mindig piszkált egy ciganysrac,meg néha most is belémkötnek csak mostmar nem hagyom magam XD) . De ugyanakkor ha valaki által megismerek egy romát és az a valaki jóban van bele akkor én is asok neki egy esélyt. És ha tényleg normális akkor én is normalisan kezelem. Mivel nem vagyok rasszista vagy ilyesmi...

Van is még 1-2 roma akivel jóba vagyok a haverom miatt :D .Tehát szerintem ha elérded hogy lássák az emberek hogy normalis vagy akkor sokan elfogadnak,de sajnos nem mindenki...

2017. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :) hat nekem van rgy magyar szerelmem :)) csak mindig azon filozok h vajon mit gondolhat rolam...
2017. jún. 28. 17:24
 26/28 anonim ***** válasza:
A legjobb az az ha utál akkor úgyis el mondja. Vagy kerülni fog téged. Csak nem kell le támadni hogy figyu szeretlek.
2017. jún. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Bocsi. Ha utál akkor az nem jó. De ha utál el mondja az őszinte véleményét rólad. És azt kell ki deríteni hogy mennyire rasszista vagy előítéletes.
2017. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
egyik legjobb barátnőm is cigány ő barátkozik magyarokkal is cigányokkal is és beszékgettünk már erről ő a te véleményled osztja
2018. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!