Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek hogy mi a helyes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy mi a helyes döntés? Vissza a régi barátnőmhöz vagy új élet?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és 15 éves voltam mikor a barátnőmmel kezdődött a kapcsolatunk...egy osztályba jártunk és 8.osztályban szerettem belé.

És fél évig együtt voltunk, de a kapcsolatunkban a tapasztalatlanság és a konfliktusok kettéválasztott mindent...összetört a szívem!

Egymást megutáltuk és elkerültük egymást...azóta megismert egy fiút és most jelenleg vele boldog. Én szakítás után is és most is törekszem arra, hogy beszéljek vele...

Már próbálkoztunk barátság kialakításával, de a magánytól összetörtem és nem tudok felébredni :( Annyira hiányzik ő, hogy nem tudok mit tenni...vágyik az új életre, de nem hiszem hogy jobb lenne mint hogy a régi hibáim bebizonyítsam a barátnőmnek!

Megbocsátottunk egymásnak, és beszélgetünk egy pár napja...Legszívesebben mind a kettőnk visszatekerném az időt és hogy újra együtt lennék, de nem tehetjük...

Sokszor próbáltam meg őt elfelejteni a fél év alatt, de nem sikerült...túl lépni is próbáltam, és mindig eszembe jutott valahogy...

"Soha ennyire nem szeretett senkit mint engem" -utoljára ezt írta. A legrégibb barátok vagyunk egymásnak.

És nem tudom, hogy kéne döntenünk...nem tehetem meg, hogy most jönnöm hozzám, mert nem az életébe szeretnék beleszólni...de én nem bírom elfogadni, hogy hiányzok neki és nem jön felém.. :(

Szeretnék neki újra bizonyítani, hogy más vagyok.Szeretném neki megmutatni, hogy az a fél év míg egyedül voltam, az mit adott... És láttam ő is nagyon megváltozott belülről és megbízok benne...nagyon sokáig szenvedtem és még most is azt érzem, hogy nem tudok dönteni!

valaki volt már hasonló helyzetben? Hogy tudom eldönteni, hogy mi a legbiztosabb döntés...azt sem szeretném, hogy újra összejövünk és megtaláljuk egymásban újra a hibát :( Pedig ennek a veszélye is fenn áll. De mi valahogy egész másak vagyunk és ő is mondta, hogy képtelen elfejteni.

Lehet találnék jobb lányt nála, de a vele átélt élmények sokkal erősebb húznak vissza...főleg, hogy régen nem adtam neki annyi szép élményt és a jövőben sokkal de sokkal több időt szeretnék vele tölteni...De nem lehet :(

Folyton ugyan abban a malomkerékben megyünk...Mindenre van valami megoldás. :( De most úgy érzem, hogy egyedül maradtam a világban és boldogtalan maradtam és nem bizonyíthattam a régimnek :( Félek attól, hogy nem leszek a réginek elég jó, és esetleg csalódást okozom neki...Mivel most van párja akivel boldog, nem tehetem, hogy szakadjon el! Nem tenném, mert nem érek el vele semmit.! Ennek a rendjén kell mennie. Ha hiányozni fogok neki,

akkor esetleg lehet, hogy átgondolja, hogy vágyna e rám...de kicsit valami azt súgja, hogy nem szeretné annyira mint én...:( Maikor ír nekem, mindig érzem valahogy a szavaiban, hogy inkább szeretné ha túllépjek rajta..:( De nem fogja megérteni soha, hogy Fontos és nem akarok letávolodni tőle. :( Tanácstalannak és szerencsétlennek érzem magam :(

Az az igazság, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy találnék lány...fiú iskolába járok és nem közlekedem nem vagyok szinte emberek közt, zárkózott vagyok...és nem nagyon sikerült még szimpi lányt találnom.

És most nem tudom, hogy minek van olyan jövője mely a régi barátnőmnek is jó és nekem is jó...hogy újra összejöjjek vele, ha ő is szeretné, vagy ha hagynám a fiújával és új életet kezdjek új lánnyal...?

Ti hogy döntenétek? Egy új élet egy új lánnyal, vagy a régivel mert nem tudjátok elengedni és meghalnál érte, csak veled legyen?..



2017. szept. 2. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor próbáltam meg őt elfelejteni a fél év alatt, de nem sikerült...túl lépni is próbáltam, és mindig eszembe jutott valahogy..."

Próbáltad. Jól mondod. Próbálás=nem teljes erőbedobással csinálni valamit.

Ha valaki tényleg akar valamit, akkor csinálja és nem próbálja!

Ha el akarnád felejteni, akkor az lenne az első lépés ,hogy kizárod az életedből. Azzal,hogy te "barátságot" akartál tőle, megnehezíted a dolgodat,és a saját szenvedésedhez járultál hozzá. Ennek az oka a gyávaság a szép emlékek feledésétől, amibe sok ember bele esik.

Ha tényleg változtatni akarsz, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert nem lesz változás. Csak magadat szívatod meg.

És párkapcsolatban van. Tartsd tiszteletben, mert attól,hogy sza..rul érzed magad, mert körülötte legyeskedsz, még ugyanúgy párkapcsolatban lesz. Nem fog változni.

2017. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, nem mondtam de ő akarta mindig, hogy legyek a barátja...mert hiányzom neki :/ Én megengedtem neki most is...és megint nyugtalan lettem mint mindig...addig míg nem voltunk barátok, addig ki is zártam teljesen..nem írtunk nem volt ismerősöm stb..Megtettem azt mit....de eszembe jutott! Tudom,h hogy nem kéne őt zavarnom! De akkor ne akarja, hogy barátja legyek, hisz tudja, hogy mi a megoldás, miért jövök!
2017. szept. 2. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, nem mondtam de ő akarta mindig, hogy legyek a barátja...mert hiányzom neki :/ "

Az ő viselkedésére is ugyanezt tudom mondani. Nem képes elengedni a múltat. Akkor nála is fennáll ez a probléma.

Valamelyikőtöknek határozottnak kell lenni. Te vagy a fiú, legyél te az. Mondd meg neki,hogy ez így nem megy, akkor sem ha akarja, és akkor sem, ha könyörög. Légy kemény és ne hagyd magad valami édes szöveggel megpuhítani.

2017. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De már megtettem! De nem akarok sem tovább lépni! Ha az kell maradok egyedül egy életen át! De én szeretem őt és hiányzik :( Soha senki nem fogja megadni nekem így mint ő...Tudom, hogy ha szeretnék boldog lenni, akkor határoznom kell és otthagyni! De nincs szívem rá megtenni...és lányok közelébe meg nem tudok kerülni! A régi kapcsolatunk nagyon különleges volt régen és a tapasztalatlanság rontott el minket...De köszönöm a tanácsot, megpróbálom...:(
2017. szept. 2. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:

" Soha senki nem fogja megadni nekem így mint ő."

Persze,hogy most így érzed, de nem így lesz!

Amúgy 16 éves vagy és előtted egy egész élet. Nagyon súlyos mondat volt, amit mondtál, és talán 56 évesen el is hinném, de 16 évesen úgy sem így lesz.

Fiatalok is vagytok és tapasztalatlanok.

Ha majd lesz egy kiegyensúlyozott, érett kapcsolatod, akkor ezen már csak nevetni fogsz és bár lehet szép emlék lesz, de rájössz,hogy az igazi boldogság egy érett, stabil kapcsolat lesz. :)

2017. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom utolsó! Azt is szeretnék..Attól vagyok én is boldog!
2017. szept. 2. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a meleg leves. Ami egyszer nem működött, az később sem fog. Újra fel fognak jönni a régi sérelmek meg vitatémák. Felejtsd el őt.
2017. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad lehet...de mi különlegesek voltunk...A kapcsolatunk a tapasztalatlanság miatt ment tönkre...elrontottunk dolgokat...de már megtanultuk...Mind a ketten elfogadjuk így is a másikat...de már túlléptem rajta, szóval nem megyek vissza
2017. szept. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!